Sprendimai keisti pasaulį: hakatonai „Startuoliai, keičiantys visuomenę“ prasideda!
Jaunoji karta į šių dienų problemas žvelgia atsakingai ir vis dažniau nori prisidėti prie jų sprendimo. Jie pastebi problemas, susijusias su klimato kaita, dezinformacija internete ir supranta, kad ateityje jiems teks susidurti su jų pasekmėmis. Būtent todėl skaitmeninių įgūdžių ir programavimo mokykla „Turing School“ inicijuoja kūrybines dirbtuves – hakatonus – 14–29 m. jaunimui „Startuoliai, keičiantys visuomenę“.
Nuo rugsėjo mėnesio iniciatyvoje kviečiami dalyvauti jaunuoliai, norintys padėti spręsti savo krašto, regiono, o galbūt net ir globalias problemas. Ši iniciatyva – viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” (toliau – „Prisijungusi Lietuva“) veiklų.
Hakatonų reikšmė verslui ir globalių problemų sprendimui
Tobulėjant technologijoms, senų problemų sprendimai taip pat turi tobulėti. Dėl šios priežasties būtent hakatonai tapo idėjų aviliais iššūkiams spręsti. Per pastaruosius metus tokios žaibiškos sprendimų paieškos padėjo atrasti išeičių energetikos, viešojo transporto, finansų sektoriuose, o pastaruoju metu išmanūs sprendimai sutelkti į kovą su COVID-19.
Kontaktų sekimo, jų saugumo, viešojo maitinimo įstaigų lankymo sistemos – yra vieni naujausių pavyzdžių. Hakatonuose kilo jų idėjos, o vėlesni darbai lėmė ir pagrindinį tokio renginio tikslą – startuolį, kuris iš tiesų veiktų ir spręstų konkrečią problemą.
„Hakatonai turi unikalią galimybę vienoje vietoje sutelkti daugybę naujų idėjų, kurios kiekvieną dieną paprastai negimsta. Toks formatas sukuria sąlygas koncentruotis į pačią idėją ar problemos sprendimą be jokių išorės trukdžių. Todėl jaunuolius skatinu į supantį pasaulį pažvelgti kitomis – kūrėjo ir inovatoriaus – akimis, atrasti skaudžias vietas ir jas išspręsti“, – sako „Turing School“ vadovė Monika Simaškaitė.
Dalyviams – pasiruošimas ir 30 valandų kūrybinės dirbtuvės
Hakatone tikimąsi sulaukti apie 300 dalyvių, kurie savo kelionę į veikiantį ir problemas sprendžiantį startuolį pradės nuo susipažinimo su technologijų pasaulio naujienomis. Organizatoriai jau paruošę informacinius paketus, kuriuose – pagrindinė informacija apie Lietuvos ir pasaulio startuolių naujienas ir tendencijas, sėkmės istorijos bei iššūkiai.
Norintieji dalyvauti skatinami suburti motyvuotą ir iš rėmų nebijančią išeiti žmonių komandą. Tiesa, joje nebūtina turėti informacinių technologijų specialisto, tačiau jo dalyvavimas ir indėlis įprastai yra privalumas. Registruotis iniciatoriai kviečia čia: http://bit.ly/StartuoliaiKeiciantysVisuomene
Komandos regioniniuose, 10 valandų trunkančiuose hakatonuose pradės kurti savo startuolį — tikslinti idėją, įgyvendinimą, pritaikomumą realioje situacijoje. Idėjų pristatymai bus vertinami komisijos, kuri atsižvelgs į idėjos originalumą, praktinį pritaikomumą, kūrybiškumą, loginę minčių seką, aiškumą. Geriausi idėjų sumanytojai metų pabaigoje bus kviečiami į nacionalinį, 30 valandų truksiantį hakatoną, kurio pagrindinis tikslas – išrinkti realiai įgyvendinamas ir svarbias regiono ar net globalias problemas sprendžiančias idėjas.
„Nacionaliniame hakatone iš geriausių regioninių komandų bus apdovanotos trys labiausiai komisiją sužavėjusios. Tikimės, kad tokia iniciatyva suburs jaunus žmones, kurie ir po kūrybinių dirbtuvių bus motyvuoti toliau siekti realaus idėjos įgyvendinimo“, – teigia M. Simaškaitė.
Iki šių metų gruodžio mėnesio hakatonai vyks Klaipėdos, Tauragės, Šiaulių, Telšių, Utenos, Panevėžio, Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus regionuose.
Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (www.prisijungusi.lt)
Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.
Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.