Šalia Kėdainių kuro bazės padegta miško paklotė

 Šalia Kėdainių kuro bazės padegta miško paklotė

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai užgesino miško paklotę, degusią 3 arų plote. Gaisras greičiausiai buvo sukeltas tyčia ar dėl neatsargumo – numetus neužgesintą nuorūką./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS                                

Šeštadienį priešpiet ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Kėdainių miesto pakraštį – miškingoje teritorijoje, šalia kuro bazės, degė miško paklotė. Ugnis greitai buvo suvaldyta, tačiau liūdniausia tai, kad teko konstatuoti, jog gaisras greičiausiai buvo sukeltas tyčia ar dėl neatsargumo – numetus neužgesintą nuorūką.

Pranešė priešpiet

11 val. 27 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Žibuoklių gatvėje, dega žolė.

Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Atvykus į pranešėjo nurodytą vietą paaiškėjo, jog dega miško paklotė.

Iki atvykstant ugniagesiams išdegė apie 3 arai paklotės. Ugniagesiai spėriai užgesino ugnį ir jai neleido išplisti.

Degė ir pernai

Beje, lygiai toje pačioje vietoje miško paklotė liepsnojo ir praėjusių metų pavasarį. Tąkart apie gaisrą irgi pranešė budrūs gyventojai.

Ugnis greitai buvo suvaldyta, tačiau liūdniausia, kad teko konstatuoti, jog gaisras greičiausiai buvo sukeltas tyčia ar dėl neatsargumo – numetus neužgesintą nuorūką.

Lygiai toje pačioje vietoje miško paklotė liepsnojo ir praėjusių metų pavasarį. Tąkart apie gaisrą irgi pranešė budrūs gyventojai.

Aut. past.

Labai pavojingi

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja, kad gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. 

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video