Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai

 Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į pranešėjų nurodytą vietą paaiškėjo, kad šalia seno, apgriuvusio, negyvenamo namo dega sausa žolė bei ant pievos gulinčios medinės namo konstrukcijų dalys./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį Kėdainių mieste kilo gaisras, kurį, kaip įtariama, kažkas sukėlė tyčia arba dėl neatsargumo. Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai. O nuo jų ugnis persimetė į šalia esančius apgriuvusio namo likučius.

Pranešė gaisrą išvydę gyventojai

23 val. 10 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas gyventojų pranešimas, kad Kėdainių miesto J. Biliūno gatvės gale, šalia geležinkelio tilto per Nevėžio upę, dega apleistas namas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai.

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į pranešėjo nurodytą vietą paaiškėjo, kad šalia seno, apgriuvusio, negyvenamo namo dega sausa žolė bei ant pievos gulinčios medinės namo konstrukcijų dalys.

Ugniagesiai vandeniu bei parankinėmis priemonėmis užgesino 30 arų plote degančią žolę. Saugumo sumetimais žolėje buvusios medžių konstrukcijų nuolaužos perlietos vandeniu.

Gaisras galėjo kilti dėl numestos nuorūkos

Šis gaisras, kaip įtariama, buvo sukeltas tyčia arba dėl neatsargumo. Gali būti, kad šalia esančiu takeliu link geležinkelio tilto ėjęs praeivis numetė neužgesintą nuorūką, o nuo jos užsiliepsnojo sausa žolė ir joje besimėtantys medienos likučiai.

Neatmetama, jog kažkas galėjo gaisrą sukelti ir tyčia. Tačiau aišku, kad savaime jis kilti negalėjo – tai žmonių veikla.

Ugniagesiai primena

Ugniagesiai primena – degini žolę – keli pavojų gyvybei. Gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

1 Komentaras

  • Reikia nubausti šabakštyno savininką, kad laiku nenušienavo ir nepridavė šieną į savartyną.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video