Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai

 Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Antradienio popietę Kėdainių mieste kilo gaisras, kurį, kaip įtariama, kažkas sukėlė tyčia arba dėl neatsargumo. Šalia geležinkelio tilto padegti išdžiūvę žolynai.

Pranešė gyventojai

Apie 14 valandą Bendrajame pagalbos centre gautas gyventojų pranešimas, kad Kėdainių miesto J. Biliūno gatvės gale, šalia geležinkelio tilto per Nevėžio upę dega sausa žolė.

Į įvykio vietą pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Sausi žolynai

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į pranešėjo nurodytą vietą paaiškėjo, kad šalia seno apgriuvusio negyvenamo namo dega sausa žolė bei ant pievos gulinčios medinės namo konstrukcijų dalys.

Ugniagesiai vandeniu bei parankinėmis priemonėmis užgesino degančią žolę.

Saugumo sumetimais žolėje buvusios medžių konstrukcijų nuolaužos perlietos vandeniu.

Ugniagesiai vandeniu bei parankinėmis priemonėmis užgesino degančią žolę. Saugumo sumetimais žolėje buvusios medžių konstrukcijų nuolaužos perlietos vandeniu.

Aut. past.

Žmonių veikla

Šis gaisras, kaip įtariama, buvo sukeltas tyčia arba dėl neatsargumo.

Gali būti, kad šalia esančiu takeliu geležinkelio tilto link ėjęs praeivis numetė neužgesintą nuorūką, o nuo jos užsiliepsnojo sausa žolė ir joje besimėtantys medienos likučiai.

Gali būti, jog kažkas gaisrą sukėlė tyčia. Tačiau aišku, kad savaime jis kilti negalėjo – tai žmonių veikla.

Ugniagesiai primena

Ugniagesiai primena – degini žolę reiškia keli pavojų gyvybei.

Gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų.

O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content