Respublikos g. 26-ojo namo kiemas pagaliau sulauks remonto

 Respublikos g. 26-ojo namo kiemas pagaliau sulauks remonto

Rajono politikai pritarė sprendimui į Kėdainių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių objektų prioritetinę eilę įtraukti Respublikos g. 26-ojo namo kiemą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Rajono politikai pritarė sprendimui į Kėdainių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių objektų prioritetinę eilę įtraukti Respublikos gatvės 26-ojo namo kiemą. Paaiškėjo, kad kiemas tvarkyti buvo pradėtas dar pernai, tačiau pinigų jam visam sutvarkyti neužteko – kiemo plotas yra toks didelis, kad dabar jis turi atsidurti prioritetinių darbų sąraše.

Pernai sutvarkė tik šaligatvį

Pernai buvo suremontuoti 175 kvadratiniai metrai šio namo kiemo šaligatvio.

„Šio kiemo remontas buvo pradėtas pernai iš lėšų likučio. Buvo likę apie 20 tūkst. eurų, todėl prie namo buvo padarytas šaligatvis, tačiau mes iš karto žinojome, kad už tiek viso kiemo nesuremontuosime.

Pradėjus daryti faktinius darbus paaiškėjo, kad bendras remontuotinas plotas viršija tūkstantį kv. metrų. Taigi mes privalome tokį plotą įrašyti į prioritetinę eilę, nors tai yra namo kiemas, ne gatvė“, – sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kreipėsi bendrijos pirmininkas

Taigi namo kiemas buvo pusiau skustas, pusiau luptas ir neabejotinai reikalavo visiško darbų užbaigimo.

Šių metų kovo pradžioje namo bendrijos pirmininkas pateikė savivaldybei prašymą šiais metais visiškai užbaigti kiemo remonto darbus, t. y. suremontuoti likusią dalį šaligatvio ir išasfaltuoti kiemą (išvažiavimą).

Pagal patikslintą remontuojamų daugiabučių namų kiemų prioritetinę eilę, kuri sudaryta atsižvelgiant į kriterijus bei jų reikšmę, minėtas kiemas yra I vietoje.

Lėšų šio kiemo remontui pakanka, jokie kiti jau suplanuoti kelių ir gatvių remonto darbai dėl to nenukentės.

Kaip pabrėžė A. Naujalienė, šiuo metu visoje savivaldybėje yra apie 150 daugiabučių namų kiemų, kurie reikalauja remonto, tačiau, bent jau kol kas, savivaldybė juos tvarko pagal pateiktus prašymus. Tačiau yra labai svarbi detalė, pagal kurią nusprendžiama, kurio namo kiemas remonto sulauks pirmiausia.

„Atsižvelgiame į kriterijų, kuris yra pats svarbiausias – daugiabučio namo renovacija. Renovuotų namų nėra daug, ypač kaimuose“, – sakė skyriaus vedėja.

Tiesa, Respublikos g. 26-ojo ir 24-ojo namų kiemai turi dalį bendro ploto įvažiavime, tačiau tik dalis jo bus sutvarkyta – nors nėra tiksliai nustatyta, kuri to įvažiavimo dalis kuriam namui priklauso.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video