Renka laikinąjį administratorių „Lifosai“

 Renka laikinąjį administratorių „Lifosai“

Aldo Surkevičiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Finansų ministerija ketvirtadienį pradeda vertinti kandidatus į Vakarų sankcijų Rusijai sustabdytos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinojo administratoriaus vietą, tarp kandidatų – ir žlugusių „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorius.

Finansų ministerija pranešė, kad antradienį baigėsi paraiškų pateikimo terminas, o trečiadienį Valdymo koordinavimo centras (VKC) ministerijai pateikė kandidatus, kuriuos ji vertins ketvirtadienį. 

Centras nesutiko suteikti informacijos, kiek kandidatų pateikė paraiškas. 

Žlugusių „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorius, bendrovės „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis BNS patvirtino, kad įmonė pateikė paraišką.

„Pamatėme viešą skelbimą, vakar pateikėme dokumentus. Pateikėme pretenziją dalyvauti ir paprašėme įtraukti į kandidatų sąrašą“, – trečiadienį BNS sakė jis. 

Tarp kandidatų į „Lifosos“ laikinojo administratoriaus vietą – ir žlugusių „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorius.

Aut. past.

Laikinojo bendrovės administratoriaus atranka ir skyrimas pavestas specialiai komisijai, vadovaujamai finansų viceministro Gedimino Norkūno.  

Balandį Seimo priimtos Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo pataisos numato, kad laikinasis administratorius skiriamas vieneriems metams, išimtiniais atvejais šis terminas gali būti pratęstas arba sutrumpintas. 

Dėl Europos Sąjungos sankcijų netiesioginiam savininkui Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai kovo 9-ąją buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė.

Jos direktorius Rimantas Proscevičius anksčiau BNS teigė, kad laikinasis administratorius leistų tęsti darbus minimaliu pajėgumu bei išsaugoti darbo vietas. 

Pagal „Lifosos“ parengtą planą laikinojo administratoriaus prižiūrima bendrovė po gegužės 6-osios galėtų gaminti diamonio fosfato ir monokalcio fosfato trąšas, tokiu atveju reikėtų daugiau nei pusės darbuotojų, kurių skaičius palaipsniui galėtų būti didinamas. 

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje šiuo metu dirba 993 darbuotojai, iki sankcijų jų buvo 1030.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“. „EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat esą nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas. 

„Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė kovo viduryje pranešė, kad A. Melničenka savo akcijas perrašė žmonai.

R. Proscevičiaus praėjusią savaitę BNS sakė, kad bendrovės akcininkų struktūra nesikeitė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video