Rajone bus atliekamas vaikų gyvensenos tyrimas

 Rajone bus atliekamas vaikų gyvensenos tyrimas

BNS Luko Balandžio nuotr.

Nuo kovo 4 iki gegužės 31 dienos visose Kėdainių rajono ugdymo įstaigose bus atliekamas periodinis mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos stebėsenos tyrimas, informuoja rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Tyrimo metu bus apklausiami 5-ų, 7-ų ir 9-ų (pirmų gimnazijos) klasių mokiniai – iš viso 782 vaikai: 249 penktokai, 263 – septintokai ir 272 – devintokai.

Vaikų gyvensenos tyrimas Lietuvoje vykdomas kas ketveri metai. Šiam tyrimui metodiškai vadovauja Higienos institutas, o tyrimus savivaldybėse organizuoja ir vykdo savivaldybės teritoriją aptarnaujantis visuomenės sveikatos biuras. Visose Lietuvos savivaldybėse gyvensenos tyrimas bus atliekamas vadovaujantis Bendraisiais savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Tyrimo metu bus apklausiami 5-ų, 7-ų ir 9-ų (pirmų gimnazijos) klasių mokiniai – iš viso 782 vaikai: 249 penktokai, 263 – septintokai ir 272 – devintokai.

Parengtame klausimyne pateikiami klausimai apie gyvenseną, fizinį aktyvumą, mitybos ypatumus, televizoriaus žiūrėjimą bei naudojimąsi kompiuteriu, alkoholio ir tabako gaminių, elektroninių cigarečių, narkotikų vartojimą, prevencijos programas mokyklose, patyčias, smurtą šeimoje ir traumas, saugumą kelyje, asmens higieną, savo sveikatos vertinimą, taip pat – bendrieji klausimai, kuriais gaunama informacijos apie pagrindinius demografinius veiksnius (lytį, amžių, klasę, gyvenamąją vietą), taip pat klausimai apie šeimą, namų aplinką.

Apibendrinta informacija bus panaudota planuojant priemones, padėsiančias saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą. Apklausa anoniminė, o duomenys bus panaudoti tik apibendrinti kartu su kitų tyrimo dalyvių atsakymais. Gauti duomenys bus naudingi kuriant teisingą ir efektyvią sveikatos politiką visuose šalies regionuose.

Periodiškai vykdoma mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos stebėsena suteikia galimybę kaupti duomenis apie mokinių gyvensenos įpročius, palyginti rodiklius tiek savivaldos, tiek tarptautiniu lygmeniu, stebėti pokyčius ir tikslingai planuoti bei vykdyti prevencines priemones.

Mokyklinio amžiaus vaikų tyrimas jau buvo atliktas 2 kartus – 2016 ir 2020 m.

Agnė Ruzgutė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

1 Komentaras

  • Ar dar galima daugiau spausti mokesčiais tėvus.Jei vaikas daug laiko skiria kompui,telikui ir kitiems soc.tinklams,reiškia suvartojama daug elektros-dar turi iško susimokėti,galima dar kelti kainas ir mokesčius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video