Radę nesidžiaukite – šiuos pinigus turite grąžinti

 Radę nesidžiaukite – šiuos pinigus turite grąžinti

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Parduotuvės savitarnos kasoje radę kito pirkėjo paliktą grąžą ar bankomate pamirštus išgrynintus pinigus, nedžiūgaukite. Pasidavę pagundai kišenę papildyti svetimu turtu, galite sulaukti policijos dėmesio.

Sugraudino mažamečio poelgis

Į laikraščio „Rinkos aikštė“ redakciją paskambino savo istorija pasidalinti panorusi skaitytoja Virga. Senjorė, apsipirkinėdama viename iš Kėdainių prekybos centrų, tapo garbingo poelgio liudininke. Moterį sugraudinęs įvykis kraštietei priminė jos pačios patirtį, kuri, tiesa, buvo karti ir nuvylė suaugusio žmogaus nesąžiningumu.

„Laukiau eilėje prie savitarnos kasų. Prieš mane stovėjo apie 8–9 metų berniukas, – pasakoti pradeda Virga. – Kasoje jis rado paliktus penkis eurus ir centų. Paėmęs pinigus, berniukas juos nunešė ir atidavė kasininkei.

Pasidarė taip gera – net susigraudinau. Koks šaunuolis berniukas ir kokie nuostabūs jo tėvai, kad augina vaiką tokį sąžiningą. Dėkoju jo tėvams. Pusę nakties užmigti negalėjau – stovėjo tas berniukas akyse. Nors man jau daugiau nei 70 metų, bet tokio kilnaus poelgio panašiomis aplinkybėmis nebuvau mačiusi.

Mačiau, kai autobuse rastą piniginę kitas žmogus pasisavino, kai telefoną iš kišenės ištraukė, netgi pati buvau pakliuvusi į analogišką situaciją.“

Radus paliktus/pamestus grynuosius pinigus (kaip ir kitus daiktus), raginama apie tai pranešti policijos pareigūnams ir juos atnešti į artimiausią policijos komisariatą.

O. Vaitkevičienė

Vaikas grąžino, o moteris – ne

„Prieš kelis mėnesius apsipirkusi toje pačioje parduotuvėje, savitarnos kasoje pamiršau 35 eurus, – savą istoriją pradeda kėdainietė. – Nuėjau pas parduotuvės apsaugos darbuotojus. Jie atsuko kameras, parodė, kaip įeina tas žmogus, apsiperka, kasoje radęs mano paliktus pinigus, juos paima, įsideda į kišenę, susimoka už savo prekes ir išeina.

Apsaugos darbuotojas pasiūlė kreiptis į policiją, kadangi yra filmuota medžiaga. Aš pati feisbuku nesinaudoju, bet pasikalbėjau su pažįstamais ir jie socialiniame tinkle paskelbė žinutę, kurioje nupasakojome situaciją ir perspėjome, jog kreipsimės į policiją, jeigu tas žmogus pasisavintų pinigų neatneš į kasą arba apsaugos darbuotojams.

Feisbuke pasipylė bjauriausi komentarai. Visi mane smerkė, kokia aš kvaila, žiopla ir nelaiminga, kad dėl 35 eurų kreipiuosi į policiją. Tie pinigai – ne esmė. Tiesiog toks žmogaus poelgis parodo jo vidinę kultūrą, vertybes, kaip jis išauklėtas, – kalbėjo visuomenės požiūriu nusivylusi kraštietė. – Tai moteriai 35 metai. Ji kėdainietė. Mano rato žmonės ją pažįsta. Dėl įdomumo vis tik kreipiausi į policiją, tačiau iki šiol pinigų ta moteris negrąžino.

Dvi skirtingos situacijos, parodančios, kokių nesąžiningų būna suaugusių žmonių ir kaip pagirtinai savo atžalas geba auklėti kai kurie tėvai.“

„Dažniausiai žmonės į policijos komisariatus atneša dokumentus, mobiliuosius telefonus ar pinigines“, – sakė O. Vaitkevičienė ir priminė, jog pastebėjus vagystę, gyventojų visada prašoma pranešti apie tai skubios pagalbos telefonu 112 arba per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.

Aut. past.

Savininką nustatyti paprasta

Kaip elgtis, radus kasoje ar bankomate pamirštus kito žmogaus pinigus, ir ar linkę gyventojai per išsiblaškymą paliktą turtą grąžinti savininkui, „Rinkos aikštei“ pakomentavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė.

„Radus paliktus/pamestus grynuosius pinigus (kaip ir kitus daiktus), raginama apie tai pranešti policijos pareigūnams ir juos atnešti į artimiausią policijos komisariatą. Parduotuvėse tai galima padaryti kreipusis į apsaugos darbuotojus, – paaiškino O. Vaitkevičienė. – Kalbant apie minimus atvejus – savitarnos kasas bei bankomatus, dažnu atveju tokiose erdvėse yra įrengtos vaizdo stebėjo kameros, tad, atnešus rastus pinigus/daiktus, bus peržiūrėtos stebėjimo kameros ir nustatytas savininkas.“

Kreipiasi ir pametę, ir radę

Pasak pašnekovės, šiais metais būta pavienių atvejų, kai asmenys į pareigūnus kreipėsi radę piniginę ar asmens dokumentus.

„Analogiškai apie tokius pamestus daiktus taip pat informavo gyventojai.

Dažniausiai žmonės į policijos komisariatus atneša dokumentus, mobiliuosius telefonus ar pinigines“, – sakė O. Vaitkevičienė ir priminė, jog pastebėjus vagystę, gyventojų visada prašoma pranešti apie tai skubios pagalbos telefonu 112 arba per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video