Problemos su vandeniu namuose (srovė, kvapas, šiluma)? 5 Dažniausių bėdų sprendimai
Vanduo – ko gero mažiausiai pakeičiamas išteklius mūsų buityje. Jeigu kalbame apie kasdienius poreikius, susišildyti galima įvairiais būdais, elektrą taip pat galime gaminti labai skirtingais metodais, o štai vanduo – tik vienas toks. Jo norime švaraus ir kokybiško. Jeigu taip nėra, kyla grėsmė ne tik jausti diskomfortą. Kyla reali grėsmė sveikatai ir gerbūviui. Šiame straipsnyje nusprendėme aptarti dažniausiai su vandens sistema iškylančias problemas ir pasidalinti jų sprendimais. Ne, tai nebus prastai veikiantys vandens skaitlikliai. Mes įsigilinsime į tai, kodėl kyla problemos su pačiu vandens tiekimu, jo kokybe.
Silpna srovė
Silpna ir nepakankama srovė nėra kažkas, prie ko turite prisitaikyti. Yra mitas, kad pakanka ir labai lengvos srovės viskam išplauti ar nusiprausti. Tačiau realybė tokia, kad norint atlikti sudėtingesnius darbus – iš galvos išplauti muilą, išvalyti indus ir ne tik, reikia turėti galimybę bent retkarčiais padidinti srovę. Per silpna srovė yra mažo vandens slėgio pasekmė.
Tai gali nutikti dėl to, kad jūsų tiekėjas susidūrė su sunkumais arba šiuo metu patiriama labai didelė apkrova visame objekte (daugiabutyje, bendrijoje ir ne tik). Su šia problema susidursite itin karštomis vasaros dienomis, kada vandens naudojimas visur labai išauga arba sodų bendrijose, kada riboto galingumo siurbliai yra labai apkraunami iš daugelio vietų.
Priežastimi gali tapti ir nepilnai atsukti vožtuvai, sugedęs slėgio matuoklis, užsikimšę ar prakiurę bei korozijos pažeisti vamzdžiai. Kai ką patikrinti ir išspręsti galima patiems (palaukti, atsukti vožtuvą ir t.t.). Tačiau sudėtingesnius darbus palikite profesionalams.
Nebėga karštas vanduo
Jeigu nėra karšto vandens ir turite boilerį, patikrinkite, kaip jis veikia. Gali būti, jog sugedo jame esantis termostatas, kiti komponentai ar paprasčiausiai atjungėte jį nuo energijos šaltinio po kelionės ar ilgesnės išvykos ir pamiršote grąžinti į įprastą padėtį.
Jeigu nebėga karštas vanduo ir neturite boilerio arba su juo viskas atrodo tvarkoje, reikėtų patikrinti ar tinkamai bėga šaltas vanduo. Jeigu jis bėga, problema tikrai bus šildytuve arba dėl to, kad karštą vandenį atjungė jūsų vandens operatoriai. Geriausia elektrinių ar dujinių šildytuvų patiems neremontuoti. Išsikvieskite meistrus ir leiskite jiems patikrinti, kaip viskas veikia. Jie greičiau diagnozuos problemą, atliks pakeitimus, suteiks darbams garantiją.
Nemalonus vandens kvapas
Gali būti, jog iš čiaupo bėgantis vanduo skleidžia nemalonų kvapą. Dažnai žmonės išskiria supuvusius kiaušinius ar puvėsį primenančią smarvę. Ypač, jeigu anksčiau to nebuvo, laikas iš karto sunerimti ir jokiu būdu tokio vandens nevartoti ir negerti. Supuvusių kiaušinių kvapas praneša apie aukštą vandenilio sulfido kiekį.
Tai dažniausiai sukelia bakterinė tarša jūsų vandens šildytuve. Jį reikia išvalyti pakeliant temperatūrą arba išleisti ir išvalyti rankiniu būdu.
Jeigu pastebite kitokius kvapus, rekomenduojame atlikti vandens kokybės testą ir patikrinti filtrų bei vamzdynų būklę.
Murzinas vanduo
Vandens spalva gali būti ne tik skaidri. Tačiau bet kokia kita iš karto turėtų sukelti nerimą. Iš čiaupo bėgančio vandens spalva gali būti nuo šiaudų geltonumo iki tamsiai rudos ar net juodos. Spalvos pasikeitimą gali lemti daugybė priežasčių, įskaitant:
· Išjudintas nuosėdas, sudarytas iš natūraliai vandenyje esančių mikroelementų;
· Vamzdžių koroziją;
· Kitas santechnines problemas.
Jeigu tai pastebite, iš karto nustokite naudoti bet kokią buitinę techniką ir vos vos atsukite vieną čiaupą, kad jis leistų ploną srovelę. Daugumą tokių problemų galėsite pašalinti vos per 10-20 minučių vandens leidimo tokiu būdu, tačiau kai kada murzinas vanduo užsiliks.
Arbatos spalvos ar gelsvai rusvas vanduo, ko gero reiškia, kad vandenyje – labai daug mangano ir geležies. Tai gali sukelti vamzdynų remontas, bet dažniausiai šios problemos prasivalo. Mėlynos arba žalios spalvos vanduo praneša apie didelius vario kiekius. Ši spalva turėtų versti sunerimti, kad seni vamzdžiai ima byrėti. Jeigu vandenyje pastebite mažas, gličias daleles, tai gali reikšti ne biologinę taršą, o tai, kad vandenį užteršę jūsų filtras, nuo kurio atskilo medžiagos. Tokiu atveju pravers nauji vandens filtrai iš Varle.lt.
Be sustojimo varvantis čiaupas
Kapt, kapt, kapt. Toks, nuolatinis kapsėjimas kai kam gali įvaryti tikrų tikriausią depresiją ar isteriją. Nors daug kas išmoksta nekreipti dėmesio, tačiau neretai šią problemą galima pašalinti ir ji tikrai nevargins.
Varvėjimą gali sukelti O formos sandarinimo guma, kuri atsipalaiduoja ir susidėvi. Ją pakeitus – problema dingsta. Vandens slėgio problemos taip pat sukelia varvėjimą. Jų tvarkymas reikalaus šiek tiek daugiau pastangų.
2 Komentarai
Juokus spausdinat nebeturėdami kuo užpildyt tuščią plotą?Visa tai mes ir taip puikiai žinome,o iš senų vandentiekio vamzdžių kaip neša rūdis taip neša.Filtrams jau pensijos trūksta.Prie Kisieliaus statyta superbrangi filtracija neveiksni.
A mums do lampočki jūsų pastebėjimai.Užtat mes pinigus gerai prafiltravome su ta stotimi.