Problema taip ir neišspręsta: gydymo įstaigos santykius aiškinasi teisme, o ligoniai – kenčia
Jorūnė LIUTKIENĖ
Dviejų privačių hemodializės paslaugas teikiančių bendrovių konfliktas dėl patalpų nuomos vėl liko neišspręstas. Kaip informavo VšĮ Kėdainių ligoninės direktorės pavaduotoja Rita Kuodienė, turėjęs įvykti bylos nagrinėjimas dėl priverstinio iškeldinimo teisme atidėtas ,,Diaverum klinikų“ prašymu. Konfliktas spręsis šių metų liepos 14 dieną. Tą pačią dieną turėtų būti nagrinėjamas ir kitas „Diaverum“ skundas – dėl Kėdainių rajono savivaldybės sprendimo nepratęsti nuomos sutarties.
Šiuo metu UAB ,,Nefrosana“ turi galiojančią patalpų sutartį, įrangą procedūroms atlikti ir žmogiškuosius išteklius.
UAB „Diaverum klinikos“ patalpų konkursą laimėjusiai įmonei vis dar nėra perdavusi ir iš jų neišsikrausčiusi. Todėl paslaugos hemodializuojamiems pacientams Kėdainiuose iki šiol nėra atkurtos.
Kėdainių ligoninė negauna pajamų už išnuomotas 261,41 kv. metrų patalpas.
Dėl to, kad bendrovės ,,Diaverum klinikos“ ir „Nefrosana“ įsivėlė į nesibaigiančius teisminius ginčus, Kėdainių rajono pacientai nuo praėjusių metų gruodžio 1 dienos iki šios dienos neteko galimybės gauti jiems gyvybiškai svarbių asmens sveikatos priežiūros – hemodializės – paslaugų kaip įprastai Kėdainių ligoninėje.
Problemą ir toliau sprendžia Kėdainių rajono savivaldybės administracija, organizuodama pacientų pavėžėjimą.
Hemodializė yra gyvybiškai būtina procedūra, atliekama, kai dėl ligos žmogaus inkstai nefunkcionuoja. Tai yra pakaitinė inkstų terapija, kuri neišgydo, bet leidžia žmogui išgyventi nuo vienos procedūros iki kitos. Neveikiant inkstams ir neatliekant hemodializės procedūrų, pacientas mirtų. Procedūras reikia atlikti 3 kartus per savaitę po 4 valandas (vidutiniškai 13 kartų per mėnesį) hemodializės įstaigoje, prižiūrint medicinos darbuotojui. Po procedūros žmonės pusdienį jaučiasi silpni, juos kankina galvos svaigimas, bendras silpnumas.