Priversti gerti rudą ir smirdantį vandenį

 Priversti gerti rudą ir smirdantį vandenį

Teoriškai vanduo yra bespalvis ir bekvapis skystis. Dažnas sako, kad ir beskonis, tačiau dėl to greičiausiai būtų galima pasiginčyti. O Beržų ir Apytalaukio kaimo gyventojai skundžiasi, kad juos pasiekiantis vanduo tikrai nėra nei bekvapis, nei bespalvis – vieno kaimo gyventojus kamuoja iš krano bėgantis rusvos spalvos vanduo, o kito – vanduo, kurio kvapas riečia nosį.

Trūksta informacijos

Beržų kaimo gyventojai tikina jau susitaikę su rudo vandens srove, bėgančia iš krano. „Kiek tik ten gyvenu, tiek atsimenu, kad vanduo rudas būna. Nesuprantu, nei kodėl jis toks, nei kodėl mes turime mokėti tokią pačią kainą, kaip ir gyventojai, kurie vandenį iš krano laisvai gerti gali“, – piktinosi Beržuose gyvenanti moteris.

Tuo tarpu Apytalaukio kaime gyvenantys žmonės neretai net besiprausdami jaučiasi nelabai maloniai. „Iš tikro pripranti prie to kvapo, bet jis tikrai yra nemalonus. Būna, kad net prausiesi, ir užuodi tą nemalonų kvapą. Tai ką jau apie tokio vandens gėrimą galima kalbėti“, – skundėsi Apytalaukio kaimo gyventoja.

Tuo tarpu UAB „Kėdainių vandenys“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius tikina, kad nusiskundimų paskutiniu metu iš šių kaimų gyventojų nėra sulaukęs.

„Tokie dalykai pas mus yra nuolat tikrinami. Tačiau niekas paskutiniu metu nesiskundė. Dabar, kai sužinojau apie problemą, perduosiu, kad viską patikrintų. Visų pirma mums reikia išsiaiškinti, kas ir dėl ko atsitiko, o paskui žiūrėsime, kaip tvarkytis su problema“, – kalbėjo direktorius.

Įmonės vadovo teigimu, žmonės neretai susiduria su problema, tačiau apie ją iš karto net nepraneša, o paskui, praėjus ilgesniam laikui, jaučia vis didesnį nusivylimą, kad niekas nesikeičia.

[quote author=“Apytalaukio gyventoja“]Iš tikro pripranti prie to kvapo, bet jis tikrai yra nemalonus. Būna, kad net prausiesi, ir užuodi tą nemalonų kvapą. Tai ką jau apie tokio vandens gėrimą galima kalbėti.[/quote]

Tačiau kaip atsakingiems darbuotojams žinoti apie problemą, jeigu apie ją niekas jiems nepraneša?

Bėdos kyla dėl mažėjančio vartojimo

K. Vaitkevičiaus teigimu, vandens spalva ar kvapas gali būti pakitęs dėl kelių priežasčių.

„Tai dažniausiai atsitinka dėl to, kad mažėja gyventojų skaičius. Tarkim Kapliuose ženkliai sumažėjo gyventojų skaičius, o vamzdynas liko toks pats, vandenvietė toli, vamzdžiai stori. Reikėtų naujos vandenvietės miesto centre, perkloti visus vamzdžius – techniškai viskas padaroma, bet finansiškai tai sunkiai įmanoma. Tokia problema yra ir kituose kaimeliuose, kur gyventojų yra mažai“, – kalbėjo įmonės direktorius.

Taip pat tokios bėdos gali atsirasti dėl įtrūkusio vamzdžio ar įvykusios avarijos. Daugiabučiuose namuose taip pat turėtų būti tvarkomi vidaus vandens tiekimo tinklai, tačiau to niekas nedaro.

„Nesu girdėjęs, kad kas plautų ir valytų vidaus vandens tiekimo tinklus. Bandžiau kalbinti bendrijų pirmininkus, kodėl jie to nedaro – na, sako, kad niekur taip nedaro. Bet jeigu niekur nedaro, dar nereiškia, kad nereikia daryti. Pavyzdžiui, karšto vandens vamzdynus plauna ir valo, o šalto vandens – ne. Juk jis taip pat plieninis, taip pat rūdys kaupiasi. O mažose gyvenvietėse reikia labai didelio pinigų kiekio, kad būtų įmanoma suvaldyti šią situaciją“, – kalbėjo K. Vaitkevičius.

Ragina kreiptis

Įmonės vadovas ragina gyventojus netylėti ir nelaukti – vos pastebėjus problemą apie ją pranešti „Kėdainių vandenims“, kad darbuotojai galėtų imtis veiksmų.

„Iš karto tegul mums skambina. Nes būna, kad vėliau sulaukiu ironiškų skambučių. Paskambina žmogus ir sako: „Ar jūs žinote, kad tokiam ir tokiam kaime mes neturime vandens jau šešias dienas?“. Na aš sakau – aišku, kad nežinau. Niekas nesikreipia, iš karto nepraneša, problema nebūna sprendžiama, o paskui žmonėms trūksta kantrybė ir ima pykti ant visų.

[quote author=“Eglė Kuktienė“]Pagrindinės problemos, kurias gali sukelti per didelis geležies kiekis vandenyje – nemaloni akiai vandens spalva, pakitęs skonis, o tokiam vandeniui tekant vamzdynais jie ima kimštis, mažėja jų pralaidumas.[/quote]

Na mes nežinome, kad kažkur yra problema, jeigu apie ją mums niekas nepraneša. Tegul skambina iš karto, o mes savo ruožtu stengsimės kuo greičiau išspręsti nesklandumus“, – kalbėjo įmonės vadovas.

Sveikatai nepavojinga

Vandeniui rusvą atspalvį suteikia didelis geležies kiekis. Ir nors taip vanduo praranda reprezentacinę išvaizda, tačiau jis sveikatai nėra kenksmingas. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai atliko rizikos vertinimą dėl geležies, gaunamos su geriamuoju vandeniu, poveikio žmonių sveikatai.

Pagrindinės problemos, kurias gali sukelti per didelis geležies kiekis vandenyje – nemaloni akiai vandens spalva, pakitęs skonis, o tokiam vandeniui tekant vamzdynais jie ima kimštis, mažėja jų pralaidumas.

Geležies perteklių iš vandens galima panaikinti naudojant specialų vandens filtrą, palikus vandenį ilgesniam laikui atvirame inde – tuomet geležis nusės indo dugne. Taip pat geležies kiekį sumažinti galima užvirinus vandenį ir palikus jį nusistovėti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video