Prieš stiklinant balkoną būtina pasirūpinti leidimu

 Prieš stiklinant balkoną būtina pasirūpinti leidimu

Turbūt ne vienas daugiabučio namo gyventojas pamanys, jog butas yra jo nuosavybė, balkonas – taip pat, todėl gali tvarkytis, kaip tik panorėję. Deja, tai ne visai tiesa.

Tam, kad įstiklintum savo buto balkoną, neužtenka tik noro. Pasirodo, reikia ir leidimo. Mat balkono stiklinimas yra vienas iš tų darbų, kuris įtraukiamas į būsto remonto ar rekonstravimo darbų sąrašą.

„Ketiname balkoną įstiklinti vitrininiais langais, tačiau nežinome balkonų stiklinimo reglamentavimo aspektų. Ar reikalingas tam leidimas? Kas išduoda tuos leidimus? Kur turėtume kreiptis?“ – klausia kėdainietis.

Reikalingas leidimas

Rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Zakas užtikrino, jog Statybos techniniame reglamente nurodyta, jog fasado keitimui reikalingas privalomas suderinimas su vyriausiuoju architektu.

„Mes arba deriname projektus, arba ne ir arba išduodame leidimą, arba ne. Galiu pateikti pavyzdį, kai mieste vykdant daugiabučių namų renovacijas, kilo daug triukšmo, kad įstiklinti balkonai buvo pašalinti. Tačiau tiesa ta, kad namas turi turėti vieningą vaizdą, už tai atsako vyriausiasis architektas. Netgi norint pasikabinti kondicionierių ant namo fasado reikia iš mūsų sutikimo“, – pabrėžė S. Zakas.

Specialisto teigimu, bet kokie pastato fasado keitimai privalo būti derinami, o bet kokiems pakeitimams ir pertvarkymams yra reikalingas projektas, kuriam arba pritariama, arba ne. Projektus rengia kvalifikuoti specialistai, kurie puikiai žino, kokių tolimesnių dokumentų gali prireikti.

„Savivaldybė neišduoda žodinio sutikimo, ji atlieka tam tikrą deleguotą funkciją ir viską derina pagal Statybos techninį reglamentą, išduoda statybą leidžiančius dokumentus“, – patikslina S. Zakas.

Gali tekti pašalinti

Visai nesvarbu, ar leidimu įstiklinti balkoną nepasirūpinote iš nežinojimo, ar tai padarėte sąmoningai, jums gali tekti ne tik susimokėti bauda, bet ir jį pašalinti. Pagal Statybos reglamentą, balkono įstiklinimas laikomas kaip pastato išvaizdos pakeitimas, todėl jums yra reikalingas valstybės įgalioto tarnautojo rašytinis leidimas.

Na, o jei paaiškėja, kad buto savininkas savavališkai įstiklino balkoną neturėdamas minėto leidimo, jam neabejotinai bus taikomos sankcijos – bauda ir nurodymas panaikinti neleistinus statybos ar remonto darbus.

„Jei gauname panašaus pobūdžio skundų, kreipiamės į Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Jie tiria tokius atvejus ir kontroliuoja visus pažeidimus, paprastai reikalaudami pašalinti savavališkos statybos padarinius“, – sako S. Zakas.

Svarbus namo eksterjeras

Tiesa, turbūt ne vienas pastebėjote, jog Kėdainiuose taip pat buvo išties daug įstiklintų balkonų, tačiau jų nebeliko. Kodėl? Nes renovacijų metu tiems, kurie neturėjo leidimų įstiklinti balkonai buvo panaikinti. Tuo tarpu kitiems, jei šie turėjo leidimus, buvo pataisytas projektas.

„Mieste turi būti tvarka, o kai yra tvarka, tuomet ir miestas atrodo gražesnis. Nepamirškime, jog balkonas ar jo konstrukcijos yra viso namo dalis, kuri turi įtakos ne tik namo tvirtumui, bet ir bendram namo išorės vaizdui“, – pabrėžė specialistas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content