Prie Babėnų karjero kraštietis aptiko pirmąsias erkes

 Prie Babėnų karjero kraštietis aptiko pirmąsias erkes

Kraštietis Mindaugas Nefas, ilsėdamasis šalia Kėdainių miesto Babėnų karjero, aptiko net keletą erkių./Mindaugo Nefo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainietis keliautojas, savamokslis gamtininkas ir gamtos mylėtojas Mindaugas Nefas, praėjusį savaitgalį ilsėdamasis šalia Kėdainių miesto Babėnų karjero, aptiko net keletą erkių. Vyras perspėja kraštiečius, kad šie būtų budrūs ir saugotųsi – kraujasiurbės jau bunda.  

Jau prasideda

Vyras sako daug keliaujantis po Kėdainių kraštą ir gretimus rajonus, tačiau prabudusias erkes pastebėjo vos prieš keletą dienų – kuomet mūsų kraštuose įsivyravo saulėti orai.

„Aš per 3 paras nuėjau apie 40 kilometrų pėsčiomis ir tik viena erkė papuolė. O po to paėjau dar apie 100 metrų ir jau 4 suskaičiavau.

Matyt kelios šiltos dienos pasitaikė, tai dabar jau pilna jų“, – svarstė M. Nefas.

Nors erkės ir platina baisias ligas, tačiau jos nėra tokios pavojingos, jei į gamtą eini pasiruošęs – vilki tinkamą aprangą, saugaisi.

Aut. past.

Vakcinos – nebūtinos

Vyras pažymėjo, kad nors erkės ir platina baisias ligas, tačiau jos nėra tokios pavojingos, jei į gamtą eini pasiruošęs – vilki tinkamą aprangą, saugaisi.

„Svarbu informuoti visuomenę, kad nebūtinai saugotis nuo erkių vakcinomis. Tiesiog reikia tinkamai elgtis.

Na, ir, be abejo, turi būti tinkami drabužiai, geriau šviesesni, kojinės ant kelnių užtrauktos. Sakau tai kaip žvejys, kuris daug nukeliauja ir su erkėmis susiduria tikrai dažnai.

Aš net išmokęs atpažinti vietas, kur jos būna. Ir per beveik 30 metų tik kelis kartus įsisiurbė erkės, ir dėl to tik pats kaltas buvau.

Vieną kartą kai dviračiu važiavau su sportine apranga, o kitą parsinešiau namo su krepšiu. Beje, kalbėjau su gamtininke iš Panevėžio, ji sakė, kad pas juos erkių jau labai daug“, – informavo kraštietis.

Ragina saugotis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad kasmet Lietuvoje erkių platinamomis ligomis suserga apie 3000 žmonių. Erkių aktyvumas prasideda ankstyvą pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra pakyla iki 5–7 laipsnių ir trunka iki vėlyvo rudens.

Erkės žūsta, kai užšąla viršutinis dirvos sluoksnis. Lietuvoje yra didelė rizika užsikrėsti erkių platinamomis ligomis, kadangi tam yra palankios gamtinės sąlygos: daug miškingų teritorijų, lapuočių miškų, klimatas pakankamai drėgnas.

Rekomenduojama einant į mišką saugotis: vengti vietovių, kur gali būti erkių, dėvėti šviesius, rankas ir kojas dengiančius drabužius, naudoti repelentus, atbaidančius erkes, dažnai apžiūrėti visą kūną, ar ant jo nėra erkių.

Įkandus erkei atlikite tyrimą

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video