Prie Akademijos ežero – tarptautinė šienpjovių olimpiada

 Prie Akademijos ežero – tarptautinė šienpjovių olimpiada

Tarptautinėje šienpjovių olimpiadoje šį kartą dalgius surėmė 7 vyrai ir 2 moterys. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio vakarą prie Akademijos ežero jau keturioliktąjį kartą šienpjoviai surėmė dalgius tradicinėse šienpjovių varžytuvėse, kurios šiemet buvo pakrikštytos tarptautine šienpjovių olimpiada. Šį kartą dalgius surėmė 7 vyrai ir 2 moterys. Varžybose dalyvavo ir senbuviai, ir naujokai.

Šventės ugnis

Renginys prasidėjo tradicine eisena, kurios metu į šventės vietą prie ežero būriu atkulniavo šienpjoviai kartu su savo šeimų nariais ir palaikytojais.

Čia jų jau laukė gausiai susirinkę žiūrovai iš viso Kėdainių rajono. Šienpjovius ir šventės dalyvius dainomis pasitiko Akademijos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai.

Netrukus buvo įžiebta šventės ugnis, kurią užkūrė tradicinės šienpjovių šventės sumanytojas Vainotiškių kaimo šviesuolis Alfonsas Maniokas.

Gražios tradicijos

„Labai džiaugiuosi, kad ši graži tradicija mūsų krašte gyvuoja daugiau nei dešimtmetį. Manau, kad ji gyvuos dar daug metų.

Labai šaunu, kad tokie puikūs organizatoriai kasmet sukuria labai gražią šventę mūsų kraštiečiams. Aš pamenu, kad dar prieš karą dalgis buvo labai svarbus kaimo žmogaus gyvenime. Jis buvo antras po plūgo.

Dabar išliko pagarba šiam įrankiui, tad turime puikią progą prisiminti šienavimą, parodyti jį jaunimui“, – kalbėjo A. Maniokas.

Įžiebta šventės ugnis, kurią užkūrė tradicinės šienpjovių šventės sumanytojas Vainotiškių kaimo šviesuolis Alfonsas Maniokas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ne greitis, o kokybė

Senjoras A. Maniokas pažymėjo, kad svarbiausia varžybose – kokybė, o ne greitis. Vyras atskleidė ir daugiau vertinimo kriterijų.

„Žmonių varžybose būtų ir daugiau, tačiau jie nelabai moka šienauti, jie juk ir dalgių neturi. Dabar nėra poreikio šienauti, atsirado trimeriai, žoliapjovės…

Aš turiu surinkęs visą dalgių kolekciją, tad kas neturi, mielai paskolinu. Tik liūdna, kad kuo toliau, tuo mažiau žmonių renkasi.

Tai ne sportinės varžybos, greičio čia nereikia. Geriau lėčiau, bet geriau nupjauti. Svarbiausia – tvarkingumas, kad neliktų kuokštų, kuriuos mes vadiname tiesiog barzdomis. Čia yra ne lenktynės, čia svarbu ne greitis, o kokybė“, – pažymėjo varžybų pradininkas.

Šienpjovius ir šventės dalyvius dainomis pasitiko Akademijos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dalyvavo ir meras

Susirinkusius gyventojus ir šventės svečius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras V. Tamulis. Meras šventėje dalyvavo jau antrą kartą, tad drąsiai ėmė dalgį į rankas ir dalyvavo varžybose svečio teisėmis.

„Tai puiki, nuostabi tradicinė šienpjovių šventė. Nesistebime, kad tokios puikios šventės čia organizuojamos, mat puikiai žinome, kad Akademijos kultūros centras savo kategorijoje tapo geriausiu kultūros centru Lietuvoje.

Džiaugiuosi visa jūsų bendruomene, džiaugiuosi vykdomais darbais. Tikiuosi, kad šventė išliks dar ne vienus metus, o bus tradicinė ir keliaus iš kartos į kartą.

Žmonėms reikia pasibendravimų, pabuvimų kartu, žmonėms reikia apsikabinimų. Labai džiaugiuosi, kad apribojimų mažėja ir mes visi galime susitikti“, – kalbėjo V. Tamulis.

Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro dar 2008 metais atgaivinta sena šienavimo dalgiu tradicija keturioliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse sutraukė devynis šienpjovius iš viso Kėdainių rajono.

Aut. past.

Devyni dalyviai

Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro dar 2008 metais atgaivinta sena šienavimo dalgiu tradicija keturioliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse sutraukė devynis šienpjovius iš viso Kėdainių rajono.

Varžybose dalyvavo ir šienpjovys iš Ukrainos, jau kurį laiką gyvenantis Akademijoje. Jis sakė, kad jam labai patinka vietos gyventojų tradicijos.  Į tradicinę šio krašto šventę šįmet, kaip ir kasmet, atvažiavo ir minios smalsuolių.

Komisija didžiausią dėmesį skyrė šienavimo kokybei, tačiau šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo. Apdovanoti buvo visi šienpjoviai, jiems buvo įteiktos linksmos nominacijos.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Žinomi šienpjoviai

Šienpjovių olimpiadoje dalgius šiemet surėmė Kęstas Užkuraitis iš Vainotiškių, Ilona Gorbunova iš Akademijos, Alvydas Adomavičius iš Dotnuvos, Jonas Ramanauskas iš Vainotiškių, Justas Zigmas Venšreideris iš Šlapaberžės, Žygimantas Jacka iš Vainotiškių, Vitalijus Chailenka iš Dotnuvos, Irena Gaurilčikienė iš Vainotiškių ir Mykola Kochriieru iš Ukrainos.

Komisijos pirmininkas – Vainotiškių seniūnaitis Rimantas Čepas, nariai – praėjusių metų šienpjovių varžytuvių nugalėtojas Vaclovas Stonis, garbės komisijos narys – šios šventės pradininkas A. Maniokas.

Renginys prasidėjo tradicine eisena, kurios metu į šventės vietą prie ežero būriu atkulniavo šienpjoviai kartu su šeimos nariais ir palaikytojais.

Aut. past.

Geriausias – vietinis

Labiausiai patyrusio šienpjovio nominacija įteikta J. Z. Venšreideriui, sumaniausio šienpjovio nominacija įteikta V. Chailenkai, stipriausio charakterio šienpjovio nominacija, kuris užbaigė varžybas net ir sulūžus dalgiui, įteikta M. Kochriieru.

Už tiesiausią pradalgę apdovanota I. Gaurilčikienė, už plačiausią pradalgę – J. Ramanauskas. Linksmiausia šienpjove pripažinta I. Gorbunova. Romantiškiausiu šienpjoviu pripažintas Ž. Jacka.

Geriausiu šių metų šienpjoviu tapo vainotiškietis K. Užkuraitis.  

Po varžybų visų laukė šventinis koncertas, laužas, naktišokiai, Jonų ir Janinų apdovanojimai.

1 Komentaras

  • Neduokite šventėse Dimai gerti. Nesąmoningų pavadinimų prigalvoja. Bynas iš Beinaičių ten olimpinio komiteto pirmininku paskelbtas nebuvo? Kryska, redaktore, kur žiūri?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video