Pralūžus užtvankai Panevėžyje, Nevėžis gali pakilti iki stichinio lygio (ATNAUJINTA, FOTOGALERIJA)

 Pralūžus užtvankai Panevėžyje, Nevėžis gali pakilti iki stichinio lygio (ATNAUJINTA, FOTOGALERIJA)

Aldo Surkevičiaus nuotr.

rinkosaikste.lt

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad šiandien ryte Panevėžio mieste pralūžo Ekrano marių užtvanka (buvo nuplautas vienas iš užtvankos šliuzų). Šiuo metu vandens lygis Nevėžio upėje yra 215 cm (virš VMS nulio altitudės) ir kyla toliau.

Prognozuojama, kad vandens lygis gali pakilti iki STICHINIO LYGIO (450 cm)!

Tikėtina, kad Nevėžis apsems paupį žemiausioje vietoje ir gali pradėti siekti arčiausiai upės esančius pastatus!

„Mūsų hidrologai atidžiai seka padėtį ir informuos apie besikeičiančią situaciją“, – teigiama tarnybos socialinio tinklo paskyroje.

BNS informuoja, kad į Nevėžį plūstančio vandens tėkmė apie vidurdienį sumažinta.

Nevėžio vanduo kyla ir Kėdainiuose. Ar bus pasiekta kritinė riba?

DAR PAPILDYTA

LHMT Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus „Rinkos aikštei“ sakė, kad Kėdainiuose tarnyba stebėjimų neatlieka, todėl tiksliai pasakyti, kiek šiuo metu yra pakilęs vanduo, sudėtinga: „Tačiau aišku, kad ta staigi banga atsiris ir iki Kėdainių. Prognozuojame, kad artimiausiu metu vanduo upėje gali pakilti 1,5 ar net 2 metrus“.

Pasak J. Šimkaus, tokį lygį vanduo gali pasiekti apie 23–2 val.

„Jeigu žiūrėsime, kad Panevėžyje avarija įvyko ir vanduo kilti pradėjo apie 8 val. ryto, tai per 15–18 valandų jis turėtų pakilti ir Kėdainiuose“, – skaičiavo LHMT hidrologas.

Kol kas apie galimą žalą jis taip pat nieko konkrečiai negalėjo pasakyti.

„Per pavasarinius potvynius yra buvę, kad vanduo pakyla ir dar daugiau. Tai, ką mes dabar stebime Panevėžyje, šiandien iki stichinio vandens lygio trūksta apie 80 cm – dar jis kol kas nėra jo pasiekęs. Tik tai įvyko staigiai, natūraliai vandens lygis taip staigiai nešoka. Tačiau kalbant apie žalą, gali būti, kad ir jokios žalos ši avarija nepadarys“, – kalbėjo J. Šimkus.

Kokia situacija šiuo metu yra su pralūžusia užtvanka ir kada ji bus sutvarkyta, Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas pasakyti negalėjo.

Kėdainiams pavojaus nėra

Tačiau Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas, kuris šiuo metu pavaduoja ekstremalių situacijų vadovą Arūną Kacevičių, teigė, kad grėsmės Kėdainiams nėra. Ir 15 val. duomenimis, ties Krekenava, kur matuojamas Nevėžio lygis, vanduo nuo ryto buvo pakilęs vos 15 cm.

„Iš viešosios erdvės sužinojus, kad Panevėžyje atsitiko avarija ir išsiveržė vanduo, pradėjome stebėti Nevėžio lygį, susisiekėme su Panevėžio savivaldybės atstovais, kurie užsiima ekstremalių situacijų valdymu. Situacija sekama, – kalbėjo G. Muznikas. – Kadangi iki kritinės ribos vandens lygis Kėdainiuose dar nepakilęs ir yra likę beveik 2 m, kol kas pavojaus nėra. Panevėžyje avarija likviduota, uždėtas skydas, saugantis vandenį. Tikimės, kad Kėdainiams pasekmių nesukels.“

3 Komentarai

  • Tai kad pasižiūrėkit Babtų duomenis ir nereiks rašyti nesąmonių?

  • Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas.

  • Jau geriau patvinęs Nevėžis nei išdžiūvęs kaip šaltinėlis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video