Policijos pareigūnai ir ugniagesiai tikrino pirotechnikos pardavėjus

 Policijos pareigūnai ir ugniagesiai tikrino pirotechnikos pardavėjus

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Erika Dumčienė kartu su policijos pareigūnais mieste organizavo specialų reidą, kurio metu tikrino prekybos vietas, kuriose prekiaujama pirotechnikos gaminiais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Artėjant Naujiesiems metams, kuomet dangų nušviečia spalvoti fejerverkai, policijos pareigūnai ragino atsakingai elgtis su pirotechnikos priemonėmis, juos įsigyti tik iš legalių ir licencijas prekiauti turinčių prekybos vietų. Ugniagesiai gelbėtojai tikrino, ar laikomasi visų saugos reikalavimų prekybos vietose. Pažeidimų mūsų krašte buvo nustatyta.

Vykdė reidą

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnė Aušra Mickevičienė ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Erika Dumčienė mieste organizavo specialų reidą, kurio metu tikrino prekybos vietas, kuriose prekiaujama pirotechnikos gaminiais.

„Iš viso patikrinome keturias prekybos vietas Kėdainių mieste.

Aš savo ruožtu tikrinau, kaip prekybininkai laikosi priešgaisrinių reikalavimų, o policijos pareigūnai tikrino leidimus prekiauti.

Priešgaisrinių reikalavimų prekybininkai pažeidę nebuvo. Pažeidimų nebuvo užfiksuota“, – informavo reidą organizavusi E. Dumčienė.

Policijos pareigūnai iš prekybos išėmė per 1 200 vienetų pirotechnikos gaminių Kėdainių rajone, Kauno mieste bei Vilkijoje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Teko išimti

Policijos pareigūnai vykdo prevenciją ir tikrina, ar pardavimų vietos turi leidimus, ar prekiauja tik licencijoje išduotų kategorijų gaminiais.

Visoje Kauno apskrityje pareigūnai patikrino beveik šimtą pirotechnikos prekybos vietų ir nustatė penkis pažeidimus.

Policijos pareigūnai iš prekybos išėmė per 1 200 vienetų pirotechnikos gaminių Kėdainių rajone, Kauno mieste bei Vilkijoje.

Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir skirtos baudos.

Siekiant pažaboti neteisėtą prekybą, policijos pareigūnai ir toliau tikrins pirotechnikos prekybos vietas.

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnė Aušra Mickevičienė ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Erika Dumčienė mieste organizavo specialų reidą, kurio metu tikrino prekybos vietas, kuriose prekiaujama pirotechnikos gaminiais.

Aut. past.

Informuoja moksleivius

Be kita ko, pareigūnai ir ugniagesiai supažindina moksleivius su pirotechnikos naudojimo taisyklėmis ir ragina juos elgtis atsakingai.

Neatsakingas elgesys gali sutrikdyti sveikatą. Dėl nesaugaus pirotechnikos priemonių naudojimo patiriamos itin skaudžios pasekmės – nutraukiamos galūnės, susižalojamos akys, veidas ar kitos kūno vietos.

Pareigūnai pataria, kad sužalojimų tikimybę pavyks sumažinti, jeigu gaminys bus naudojamas pagal paskirtį taip, kaip yra numatyta gaminio instrukcijoje.

Tais atvejais, kai pirotechnikos gaminys neveikia, draudžiama jį ardyti ar bandyti uždegti pakartotinai. Būtent gaminių naudojimas ne pagal paskirtį, nesilaikant instrukcijos, gaminio ardymas ar bandymas jį uždegti pakartotinai, sukelia didžiausius sužalojimus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video