Policijos pareigūnai ir rėmėjai tikrina, ar žmonės nešioja atšvaitus

 Policijos pareigūnai ir rėmėjai tikrina, ar žmonės nešioja atšvaitus

Ilgėjant tamsiam paros metui Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai rūpinasi gyventojų saugumu gatvėse ir keliuose/ Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Ilgėjant tamsiam paros metui Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai rūpinasi gyventojų saugumu gatvėse ir keliuose. Pareigūnai organizuoja prevencinius reidus mieste ir kaimuose bei ragina piliečius dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus ir būti matomais tamsoje.

Šviečia visuomenę

Policijos pareigūnai ragina atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti segėti atšvaitų. 

„Mes turime mokyti ir įteigti žmogui, kad jis turi save saugoti. Todėl žmonėms ir aiškiname, kad tamsiu paros metu kelyje einant kaimo vietovėse būtina dėvėti atšvaitus.

Mes skiriame labai didelį dėmesį vaikams, vedame saugaus eismo pamokėles. Taip pat važiuojame į bendruomenes, lankome kaimų gyventojus. Dabar vykdomi prevenciniai reidai“, – informavo Aušra Mickevičienė, bendruomenės pareigūnė.

Įspėjimai žmonėms

Policijos pareigūnai įspėja žmones, kad šie saugotų savo gyvybę, tačiau reidų metu pastebima ir nesilaikančių Kelių eismo taisyklių.

„Tikrai prevencinių reidų metu sutinkame žmonių, kurie nenešioja atšvaitų arba nešioja juos netaisyklingai.

Galime pasidžiaugti, kad dviratininkai važinėja su šviesą atspindinčiomis liemenėmis.

Norime priminti vaikams, kad jie važiuodami dviračiu būtų su šalmais iki aštuoniolikos metų. Taip pat perspėjame paspirtukininkus – turite dėvėti liemenes, apsaugos priemones – šalmus, atšvaitus. Turite važinėti pagal taisykles“, – kalbėjo A. Mickevičienė.

Kaip segėti?

Pareigūnė primena, kad tamsiuoju paros metu einant užmiesčio ar kitu neapšviestu keliu,

privalu dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba turėti žibintuvėlį. Neturint nei vieno iš jų, svarbu bent jau segėti atšvaitą. Miestų gyventojams einant šaligatviais arba pereinant gatvę, taip pat rekomenduojamas atšvaitų segėjimas.

„Atšvaitą patariama segti iš dešinės pusės, o turint du – iš abiejų pusių. 

Pakabinamą atšvaitą rekomenduojama prisegti prie drabužių, kad jis švytuotų kelių aukštyje. Juostinį arba prilipdomą atšvaitą geriausia pritvirtinti prie rankovės aukščiau riešo arba ant blauzdos. Svarbiausias atšvaito dėvėjimo kriterijus – jis turi būti matomas kitiems eismo dalyviams“, – pažymėjo bendruomenės pareigūnė.

1 Komentaras

  • Dauguma žmonių nevaikšto su atšvaitais, geriausia bausti kai stotelėse laukia autobuso.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video