Pinigus investuoti sugebėjo, valstybei negrąžino nė euro

 Pinigus investuoti sugebėjo, valstybei negrąžino nė euro

Vargu ar kas drįs ginčytis, kad praėjusieji metai buvo vieni iš pačių sunkiausių per išties netrumpą istorijos tarpsnį. Pandemija ir karantinas kainavo darbo vietas, surenkamus mokesčius, psichologinę ir fizinę žmonių sveikatą.

Ne mažiau sudėtinga buvo ir politikams – jiems teko priimti daug nepopuliarių sprendimų, ieškoti išeičių iš situacijos, su kuria anksčiau niekas nebuvo susidūręs, ir kartu nepamiršti einamųjų darbų, įgyvendinamų projektų ir kitos kasdienės jų duonos.

Kėdainių rajono savivaldybės taryba palankiai įvertino administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus praėjusių metų darbo ataskaitą, nors, be abejonės, be kritikos nebuvo apsieita. Jos pažėrė ne tik opozicija, bet ir rajono meras Valentinas Tamulis.

Arūno Kacevičiaus vadovaujama Kėdainių rajono savivaldybės administracija jau įgyvendino ir šiuo metu baigia įgyvendinti 49 projektus,  nansuojamus 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų bei kitų programų lėšomis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr..Tęsė projektus

Kaip sakė pats A. Kacevičius, nepaisant itin sunkios situacijos visoje šalyje, savivaldybės administracija negalėjo apleisti kasmetinių svarbiausių darbų – projektų įgyvendinimo, lėšų investavimo.

Praėjusieji metai šiuo atžvilgiu galėjo būti laikomi labai sėkmingais net ir įprastomis sąlygomis, o ką jau kalbėti apie tai, kad tiek darbų buvo nuveikta pandemijos metu.

„Praėjusieji metai išties buvo kupini neeilinių iššūkių. Karantinas apribojo beveik visas gyvenimo sritis, kartu ir savivaldybės administracijos darbą.

Darbus tęsėme sudėtingesnėmis sąlygomis, tačiau džiugu, kad mūsų veikla vyko sklandžiai, projektai buvo įgyvendinti laiku.

Administracija jau įgyvendino ir šiuo metu baigia įgyvendinti 49 projektus, finansuojamus 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų bei kitų programų lėšomis.

Pernai savivaldybė baigė įgyvendinti 10 europinių projektų, kurių vertė yra apie 6,5 mln. eurų.

Daug dėmesio skirta daugiabučių namų kvartalų atnaujinimui, viešųjų miesto erdvių sutvarkymui, sėkmingai vyksta vaikų darželių renovacija“, – vardijo direktorius.

Išjudino užstrigusius projektus

Svarbus pasiekimas ir tai, kad per paskutinius metus Kėdainiuose išjudinti jau ilgą laiką strigę investiciniai projektai.

Kėdainių kultūros centrui buvo skirta 1,8 mln. eurų, stadiono rekonstrukcijai skirta apie 900 tūkst. eurų, Kėdainių ligoninės Nervų ligų skyriui – 300 tūkst. eurų, Šėtos socialiniam centrui – 240 tūkst. eurų.

Pernai vienam rajono gyventojui tekusi investicijų suma siekia apie 350 eurų.

Mokesčiai: vienų perviršis, kitų trūksta

Rinkti mokesčius savivaldybei praėjusiais metais taip pat nebuvo lengva. Dėl karantino ir verslo stagnacijos lūkesčiai nebuvo dideli, tad galima pasidžiaugti, kad kai kurių mokesčių pavyko surinkti žymiai daugiau nei planuota.

Visgi pagrindinio gyventojų pajamų mokesčio surinkti pilnai nepavyko – surinkta 5,2 proc. mažiau nei planuota, o tai sudaro kone pusantro milijono eurų.

„Tačiau kiti mokesčiai buvo surenkami net geriau nei tikėtasi.

Nekilnojamojo turto mokesčio surinkimo planas viršytas 58 procentais, Valstybinės žemės nuomos mokesčio planas – 61 procentu.

Žemės mokesčio surinkta 59 procentais daugiau nei planuota, paveldimo turto mokesčio surinkta 39 procentais daugiau nei planuota“, – vardijo A. Kacevičius.

[quote author=“N. Naujokienė“]Dabartinė Kėdainių rajono savivaldybės administracija, kuriai vadovauja A. Kacevičius, net ir tokioje sudėtingoje pandeminėje situacijoje sugebėjo taip sklandžiai koordinuoti darbus rajone, kad į valstybės biudžetą negrįžo nepanaudotų lėšų, o dabartinė opozicija, prieš tai ketverius metus pati valdžiusi rajoną, tokiais rezultatais pasigirti negali.[/quote]

Pandemijos valdymas

Pandemijos suvaldymas didele dalimi priklausė ne tik nuo centrinės valdžios sprendimų, bet ir nuo vietos politikų elgesio ir nutarimų.

Pernai pagaliau įsibėgėjo ir miesto stadiono rekonstrukcija, kuriai buvo skirta apie 900 tūkst. eurų./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.A. Kacevičius, kuris kartu yra ir rajono Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas, informavo, kad pandemijos metu buvo išleista 119 įsakų, kurie turėjo prisidėti prie pandemijos valdymo.

„Buvo įkurta karščiavimo klinika, kuri vėliau perkelta į erdvesnes patalpas. Taip pat įrengtas mobilusis tyrimų punktas, ligoninėje paruoštos rezervinės lovos su deguonimi.

Mūsų krašto ligoninei tapus atramine viso regiono ligonine, čia buvo pastatyta ir laikinoji deguonies talpa, kuri naudojama iki šiol.

Buvo sustiprintas Viešosios tvarkos skyrius, kuris, kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba bei policijos pareigūnais vykdė reidus ir užtikrino, kad kraštiečiai tinkamai laikytųsi karantino sąlygų“, – sakė A. Kacevičius.

Atsilieka nuo skiepijimo vidurkio?

Sulaukęs kritikos iš Karolinos Štelmokaitės, esą Kėdainiai atsilieka nuo visos Lietuvos skiepijimo vidurkio, A. Kacevičius nepasimetė – remdamasis statistikos duomenimis, šios politikės viešai paskleistą melą jis kaipmat nutildė.

„Mes neatsiliekame nuo visos Lietuvos vidurkio. Lietuvos vidurkį mes net šiek tiek viršijame.  Penktadienio duomenimis, pirmąja vakcinos doze paskiepyti 11,12 proc. visos Lietuvos gyventojų ir 11,53 proc. Kėdainių gyventojų. Antrąja doze – atitinkamai 5,13 proc. Lietuvos gyventojų ir 5,17 proc. mūsų kraštiečių.

Šiuo metu yra likę apie 400 vakcinų, tad nėra tiek daug, kad reikėtų panikuoti.

Kiekvieną dieną paskiepijama po kelis šimtus žmonių ir tas procesas vyksta“, – sakė administracijos direktorius A. Kacevičius.

Savivaldybės administracija bendradarbiauja ir su Sveikatos apsaugos ministerija bei Visuomenės sveikatos centru kviesdami į prioritetinę grupę įtraukti žemės ūkio specialistus, kurie turės dirbti su deklaravimu, taip pat kitus darbingo amžiaus žmones, kurių eilė pagal šiuo metu numatytą tvarką ateis dar negreitai.

[quote author=“Aut. past.“]Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad valstybės lėšų, skirtų projektams, pernai buvo įsisavinta 36 proc. daugiau nei 2018 metais, o tai, pasak jos, yra daug ką apie administracijos darbą pasakantis skaičius.[/quote]

Negrąžino nė cento

Administracijos vadovas, be abejonės, sulaukė kritikos iš opozicijos atstovų.

Opozicijai atstovaujantis Saulius Grinkevičius akcentavo, esą prastai buvo tvarkytasi su gyvsidabrio vandenyje skandalu, seniūnijos buhalterijos problemos pilnai neišnagrinėtos, neįrengta Skongalio maudymvietė, nepabaigta sodinti Sakurų alėja.

Tačiau valdančiųjų frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė, be kitų, pastebėjo ir vieną itin svarbų niuansą – dabartinė Kėdainių rajono savivaldybės administracija, kuriai vadovauja A. Kacevičius, net ir tokioje sudėtingoje pandeminėje situacijoje sugebėjo taip sklandžiai koordinuoti darbus rajone, kad į valstybės biudžetą negrįžo nepanaudotų lėšų, o dabartinė opozicija, prieš tai ketverius metus pati valdžiusi rajoną, tokiais rezultatais pasigirti negali, tad, kaip sako N. Naujokienė, galima kito aky ir krislą matyti, vežimo ant savos kupros nematant.

„Administracijos darbas yra neaprėpiamai platus ir iš esmės vertintinas tik teigiamai.

Šiemet akivaizdžiai sustiprėjo Viešosios tvarkos skyriaus darbas, Vidaus audito veikla galėtų dar labiau stiprėti, jie galėtų atrasti tuos darbo metodus, kurie padėtų iš anksto užkirsti kelią nesklandumams.

Svarbiausia administracijai, kad būtų įgyvendinti visi suplanuoti projektai ir būtų įsisavintos visos lėšos.

Pernai mūsų rajonui skirtos lėšos išties buvo labai didelės, o sąlygos sudėtingos, tad darbus organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti reikėjo nepaprasto susitelkimo.

Tai, kad nereikėjo grąžinti į valstybės biudžetą neįsisavintų lėšų, yra labai geras rodiklis.

Jų įsisavinta pernai buvo 36 procentais daugiau nei 2018 metais, o tai jau daug ką sakantis skaičius“, – atkreipė dėmesį buvusi merė N. Naujokienė.

Kritikavo ir pats meras

Meras Valentinas Tamulis, nors ir gyrė administracijos darbuotojus ir direktorių, klausimo svarstymą baigė auklėjamąja nata.

Pasak jo, visi savivaldybės specialistai su administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi priešaky, dirba labai daug, neskaičiuodami darbo valandų, tad A. Kacevičių jis viešai paragino labiau rūpintis savo sveikata ir pasitelkęs kituose rajonuose neseniai mirusių savivaldybės administracijų direktorių pavyzdžius priminė, kad pervargimo ir streso padariniai gali būti ir katastrofiški.

Išsakęs pastabas A. Kacevičiui, V. Tamulis pridūrė: „Netenkina manęs Pelėdnagių seniūnija, gyvenvietė palikta nevalomais šaligatviais.

Administracijos direktoriui esu sakęs, kad nereikia nuolaidžiauti aplaidžiai pareigas atliekančiam Pelėdnagių seniūnui ir čia reikia daryti išvadas.“

Administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus veikla buvo įvertinta teigiamai, nors opozicija balsuodama ir susilaikė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content