Pilietiški žmonės ar melagiai: kur riba?

 Pilietiški žmonės ar melagiai: kur riba?

Ugniagesiams gelbėtojams kelias pastarąsias savaites teko skubėti į ne vieną melagingą arba nepagrįstą pranešimą. Gelbėtojai ne tik, kad eikvoja savo materialinius resursus be reikalo, bet ir rizikuoja savo bei kitų eismo dalyvių saugumu – su švyturėliais ir sirenomis skuodžia per miestą skubėdami į nelaimę. Juk jie nežino, ar tai nelaimė, ar tiesiog melas, ar nepagrįstas iškvietimas. Gelbėtojus informuoja Bendrasis pagalbos centras ir į nelaimės vietą nedelsiant išsiunčiamos pajėgos. Gaila, kad meluojantys, ar be reikalo gelbėtojus kviečiantys to nesupranta… 

Portalo www.rinkosaikste.lt duomenimis, vien per pastarąsias kelias savaites gelbėtojai skubėjo į ne vieną melagingą ar nepagrįstą iškvietimą. Keistas sutapimas (arba ne), bet specialiąsias tarnybas nepagrįstai dažniausiai „šokdino“ Kėdainių miesto Žemaitės gatvės 10-ojo bei Šėtos g. esančių daugiabučių namų gyventojai.

Štai, kad ir vakar, 16:13 val., Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Šėtos g., priešais nurodytu adresu esantį namą, šalia geležinkelio tilto, asmuo mato tarp medžių kažką degant. Į įvykio vietą nedelsiant buvo pasiųstas vienas ugniagesių gelbėtojų ekipažas, kuris skubėdamas į iškvietimą ten atsidūrė vos po kelių minučių.

Gelbėtojams atskubėjus į įvykio vietą gaisro požymių nebuvo matyti. Ugniagesiai iškėlė versiją, kad galimai kūrenosi laužas, kuris buvo užgesintas iki ugniagesių atvykimo. Tad gelbėtojų pajėgos, galima sakyti, buvo siųstos veltui… Negi žmogus negalėjo nueiti ir pažiūrėti ar iš tiesų kažkas dega? Ar jam taip tik „atrodo“. 

Kiek anksčiau į Žemaitės gatvę skubėjo didžiulės ugniagesių gelbėtojų pajėgos – keli gaisriniai automobiliai bei autokopėčios. Ir vėl veltui… Pasirodo, kad kažkas pajuokavo, arba kažkam tiesiog pasivaideno. Nei pranešėjo, nei gaisro prie Žemaitės g. 10-ojo namo nebuvo matyti. Pranešimas pripažintas melagingu.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ragina gyventojus prieš skambint į Bendrąjį pagalbos centrą, bent pasižiūrėti ar tos pagalbos iš tiesų reikia. Kviesti gelbėtojus, vien dėl to, kad „atrodo“ – mažų mažiausiai neatsakinga. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video