Pildo vaikų ir jaunuolių svajones

 Pildo vaikų ir jaunuolių svajones

Unsplash.com nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Prieš šventes imame tikėti stebuklais, norime, kad jais patikėtų ir kiti. Dalinamės rūpesčiu, gerumu ne tik su artimaisiais, bet ir esančiais aplinkui – kaimynais, bendruomenės nariais ar šiuo metu sunkiau besiverčiančiais žmonėmis. Viena iš tokių gerumo iniciatorių buvo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Kėdainių filialo vadovė Ramunė Gustienė, kuri įtraukė verslus į vaikų svajonių išsipildymo akciją. Anot jos, mintis kilo beieškant internete vaikų, kuriems ji galėtų išpildyti kalėdinę svajonę.

Idėja kilo spontaniškai

„Tuomet staiga atėjo mintis, kad reikia pakviesti ir KPPAR Kėdainių filialo įmones prisidėti prie vaikų kalėdinių svajonių išpildymo, solidarizuotis spręsti Kėdainių krašto vaikų problemas. 

Kvietimą išsiunčiau elektroniniu paštu, ir jau tą pačią dieną atsiliepė įmonės narės, kurios mielai prisidėtų prie vaikų svajonių išpildymo.

Daug įmonių parodė norą dalyvauti iniciatyvoje, – apie gimusią idėją pasakojo Kėdainių filialo vadovė. – Ši „Gerumo akcija“ kilo iš iniciatyvos, kad galiu pakviesti rūmų narius solidarizuotis ir kartu išspręsti mūsų silpniausiųjų problemas. Mūsų vaikai turi mus, tėvus, kurie gali jiems suteikti ne tik namus, bet ir pildyti svajones, dovanoti savo dėmesį, meilę ir rūpestį.“

Ramunė Gustienė: „KPPAR Kėdainių filiale kelis kartus teko sulaukti prašymų padėti, tačiau pagalbos prašymai nepasirodė tikri, kadangi paprašius oficialių paramos gavėjo duomenų ar kažkokių išrašų, prašytojai kaipmat dingdavo“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paklausta, ar dažnai sulaukia pagalbos prašymų ir kreipimųsi, R. Gustienė sakė: „Iš įmonių narių vadovų žinau, kad jie sulaukia daug pagalbos prašymų, tačiau įvairi ir neretai neigiama patirtis stabdo nuo panašių iniciatyvų.

KPPAR Kėdainių filiale kelis kartus teko sulaukti prašymų padėti, tačiau pagalbos prašymai nepasirodė tikri, kadangi paprašius oficialių paramos gavėjo duomenų ar kažkokių išrašų, prašytojai kaipmat dingdavo.

Mano manymu, ši iniciatyva sėkminga tuo, kad nebuvo prašymų iš žmonių, kuriems buvo pasiūlyta pagalba, ir mintis padėti išpildyti Kalėdų svajones kilo spontaniškai, matant problemas, kurias verslas gali padėti spręsti, galvodamas apie mūsų krašto vaikus.

Manau, stambios krašto įmonės nuolat sulaukia prašymų remti įvairias iniciatyvas, mokslo pasiekimus, projektus“.

Kaip teigė R. Gustienė, Kėdainių krašto įmonės yra socialiai atsakingos ir ištisus metus prisideda prie įvairių veiklų, iniciatyvų, tik dažnu atveju jie tai daro tyliai ir neturi laiko pasigirti, pasidžiaugti rezultatais. Retas žino visus jų gerus darbus.

Kvietimą išsiunčiau elektroniniu paštu, ir jau tą pačią dieną atsiliepė įmonės narės, kurios mielai prisidėtų prie vaikų svajonių išpildymo. Daug įmonių parodė norą dalyvauti iniciatyvoje.

R. Gustienė

Džiaugiasi galėdami prisidėti

Viena iš įmonių, atsiliepusių į R. Gustienės „Gerumo akciją“, buvo AB „Lifosa“, kuri nutarė padėti Kėdainių pagalbos šeimai centrui išpildyti vaikų ir jaunuolių svajones. Įmonės viešųjų ryšių specialisto Naurio Vilkevičiaus teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai siekiama padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms.

„Jungtis prie panašių iniciatyvų paskatino ir draugystė su Kėdainių pagalbos šeimai centru. Tai jau nebe pirmas kartas, kai bendrovė prisideda prie projektų, padedančių rajono šeimoms, patiriančioms riziką, likusiems be tėvų globos vaikams, globėjams.

Prisidėjome prie vaikų stovyklos „Vasarok su gyvūnais“ išvykos aplankant Dinozaurų parką. Esame ir kasmetiniai savanoriško labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ finansiniai rėmėjai, Krikščioniškų savarankiškumo namų „Teen Challenge“, įkurtų Kėdainių r. Pikelių kaime, rėmėjai“, – vardijo N. Vilkevičius.

Sandra Sagatienė:„Man labai jautrios svajonės yra tos, kurių vaikai prašo tam, kad galėtų užsiimti savo mėgstama veikla, tobulinti turimus gebėjimus. Pvz., tapybos rinkinys, nes vaikas lanko meno būrelį, futbolininko batai ir apsaugos ant kojų, nes vaikas žaidžia futbolą. Virpesį širdy sukelia ir tokios vaiko svajonės kaip šilti batai, šilta striukė… Taigi, žinodami vaikų svajones galime teigti, kad jų poreikiai ir svajonės yra labai žemiškos“./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Anot jo, dalyvavimas panašiose akcijose įmonei yra išties svarbus ir reikalingas.

„Šv. Kalėdų laukimas – laikas, kada visi galime sustoti ir atsigręžti į tuos, kurie yra nuošaly. Mes sakome: kada jei ne dabar? Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo iniciatyvos vedama, AB „Lifosa“ mielai sutiko prisidėti prie Kėdainių krašto vaikų svajonių išsipildymo projekto „Vaikų svajonės“.

O daugiau nei 60-ties vaikų svajonės – išties labai paprastos ir žemiškos: stalo žaidimai, kuprinės, žieminiai batai…, – vaikų svajonėmis dalijosi įmonės atstovas. – AB „Lifosa“ – atvira ir atsakinga Kėdainių krašto bendruomenės ir šalies visuomenės narė, nuosekliai prisidedanti prie regioninės plėtros programų, įvairių bendruomenės, savivaldybės ir jos įstaigų įgyvendinamų projektų, pirmenybę teikdama vaikų švietimo, kultūros ir sporto programoms remti“.

Kėdainių pagalbos centrui bendrovė skyrė 2000 eurų finansinę paramą. Taip pat prie gerumo iniciatyvos prisidėjo ir įmonė „Kormotech“.

„AB „Lifosa“ – atvira ir atsakinga Kėdainių krašto bendruomenės ir šalies visuomenės narė, nuosekliai prisidedanti prie regioninės plėtros programų, įvairių bendruomenės, savivaldybės ir jos įstaigų įgyvendinamų projektų, pirmenybę teikdama vaikų švietimo, kultūros ir sporto programoms remti.

N. Vilkevičius

Išpildys visas svajones

Tuo metu parama besidžiaugiančios Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorės Sandros Sagatienės teigimu, šios iniciatyvos metu bus išpildytos 67 vaikų ir jaunuolių svajonės, o jų yra įvairių: „Esame dėkingi KPPAR Kėdainių filialui už surengtą iniciatyvą pildant vaikų, kurie auga socialiai pažeidžiamose šeimose, svajones. Kalėdinės dovanos ir šventinis stebuklas aplankys 8–17 metų amžiaus vaikus, paauglius. Vaikų norai ir svajonės yra labai įvairios. Pradedant kosmetikos rinkiniais, stalo žaidimais, rūbais, sporto inventoriumi, baigiant belaidėmis ausinėmis, išmaniaisiais laikrodžiais“.

Pasidomėjus, ar pakaks skirtos paramos visoms svajonėms įgyvendinti, S. Sagatienė tikino, jog nei vienas vaikas neliks nuskriaustas.

„Kalėdos yra stebuklų, džiaugsmo, susitelkimo metas. Džiugu, kad šventiniu laikotarpiu yra daug geradarių žmonių, bendruomenių, įmonių, kurios skirdamos savo dėmesį, laiką, finansus prisideda prie šio stebuklo. Todėl kiekvienas vaikas, neišskiriant jo amžiaus, bus aplankytas Kalėdų Senelio. Vaikų norus ir svajones nuoširdžiai ir atsakingai išsiaiškina socialiniai darbuotojai, kurie yra tarpininkai tarp geradarių, Kalėdų Senelio ir vaikų“, – šiltai kalbėjo centro direktorė.

Ji pažymėjo, jog vaikų ir jaunuolių, kurie laukia kalėdinio stebuklo, skaičius keletą metų yra panašus. Nėra didelio padidėjimo, bet nėra ir ryškaus sumažėjimo.

„Man labai jautrios svajonės yra tos, kurių vaikai prašo tam, kad galėtų užsiimti savo mėgstama veikla, tobulinti turimus gebėjimus. Pvz., tapybos rinkinys, nes vaikas lanko meno būrelį, futbolininko batai ir apsaugos ant kojų, nes vaikas žaidžia futbolą. Virpesį širdy sukelia ir tokios vaiko svajonės kaip šilti batai, šilta striukė… Taigi, žinodami vaikų svajones galime teigti, kad jų poreikiai ir svajonės yra labai žemiškos.

Tačiau norėtųsi pabrėžti, kad šie vaikai svajoja ne tik per didžiąsias metų šventes, nes svajoti reiškia mintyse turėti susikurtą vaizdinį apie trokštamus dalykus, apie vilčių išsipildymą…“ – jautriai pokalbį baigė S. Sagatienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video