Petkūnų kaimo bendruomenės pirmininkė – pavyzdys kitiems

 Petkūnų kaimo bendruomenės pirmininkė – pavyzdys kitiems

Elena Banevičienė informavo, kad į ją buvo kreiptasi vardu, reiškia, kad suk- čius turėjo informacijos ir žinojo, kam skambina./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Ne paslaptis, kad dažnam iš mūsų skambina ar žinutes rašinėja telefoniniai sukčiai. Jie apsimeta bankų, „Sodros“ darbuotojais ar net policijos pareigūnais. Svarbiausia neužkibti ant sukčių kabliuko. Prieš keletą dienų sukčiai bandė apgauti Petkūnų kaimo bendruomenės pirmininkę Eleną Banevičienę, tačiau liko it musę kandę, mat moteris pasiuntė apgavikus labai toli.

Prisistatė pareigūnu

E. Banevičienė apie sukčių skambutį pranešė „Rinkos aikštės“ žurnalistui.

Moteris informavo, kad į ją buvo kreiptasi vardu, reiškia, kad sukčius turėjo informacijos ir žinojo kam skambina.

„Šį vakarą paskambino iš numerio +370 671 44 744 ir rusiškai greitakalbe prisistatė, kad yra iš policijos.

Kreipėsi į mane vardu. Kažką aiškino ir klausė, ar gavau kažkokį pranešimą. Bet aš nebuvau linkusi aiškintis rusiškai.

Todėl apšaukiau lietuviškai ir nusiunčiau paskui rusišką laivą“, – dėstė budrumo nepraradusi ir ant sukčių kabliuko neužkibusi tolimosios Kėdainių rajono Truskavos seniūnijos Petkūnų kaimo bendruomenės atstovė.

Ne paslaptis, kad dažnam iš mūsų skambina ar žinutes rašinėja telefoniniai sukčiai. Jie apsimeta bankų, „Sodros“ darbuotojais ar net policijos pareigūnais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Policija primena

Policijos pareigūnai primena, kad netikėtu skambučiu sukčiai gvildena jautriausius klausimus: rūpestį dėl artimųjų ar finansinės gerovės troškimą.

Jie manipuliuoja ir apimtus streso žmones verčia skubėti priimti atsakingus sprendimus.
Sukčiai dažnai prisistato kaip asmenys, atstovaujantys autoritetingoms institucijoms ar organizacijoms (bankams, policijai, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai ir kita), ir nurodo, kad tiria menamą nusikaltimą bei prašo asmens ar prisijungimo prie finansų įstaigos duomenų, kurie menamo tyrimo metu neva padės nustatyti tiesą.

Moteris informavo, kad į ją buvo kreiptasi vardu, reiškia, kad sukčius turėjo informacijos ir žinojo, kam skambina.

Aut. past.

Kaip veikia?

Sukčiai užduoda daug klausimų, gudriai paprašo atskleisti itin privačią informaciją ir tuoj pat panaudoja ją, pavyzdžiui, prašo patikslinti artimojo vardą, nurodyti banką, kurio paslaugomis naudojatės, ir tada „sujungia“ jus būtent su nurodyto banko atstovu ar pakartoja anksčiau pasakytą artimojo vardą ir pavardę, nurodydami jo „padarytą žalą“.

Jeigu taip atsitiktų, neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų – patys paskambinkite artimajam ar giminaičiui ir įsitikinkite, ar jam tikrai reikia pagalbos.

Kaip elgtis?

Sulaukę netikėto sukčių skambučio – nutraukite pokalbį! Sulaukę pakartotinio skambučio, nekelkite ragelio.

Jeigu vis tik atsiliepėte ir supratote, kad skambina tie patys žmonės, vėl padėkite ragelį.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų – nedelsdami praneškite policijai telefonu 112.

Kodėl? Pranešę policijai padėsite efektyviau ir greičiau išaiškinti sukčius – visi gauti pranešimai yra registruojami, analizuojami, gretinami ir susiejami pagal bendrus požymius.
Įsidėmėkite, kad teisėsaugos pareigūnai, bankų ir kitų įstaigų darbuotojai netarpininkauja tarp nukentėjusiojo ir pažeidėjo sprendžiant finansinius klausimus.

6 Komentarai

  • Imsu ja i zmonas

  • O mano Vidutės pagyrimą tai pašalinot?

    • Apie didelią cacynę buvai parašęs????

      • nežinau kas ta cacynė,bet jei tai papai,tai taip.

  • O cia tai tesmuo

    • veigu taip atsiliepi apie vieną iš moteriškumo atributų.Atmink,Čpok ir kitų gyslų gerbėjau, kad gero žmogaus turi būti daug !

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video