Per Velykas iš Kėdainių niekur nevykite!

 Per Velykas iš Kėdainių niekur nevykite!

Šios Velykos bus kitokios. Nuo penktadienio 20 val. vakaro visoje Lietuvoje įsigalios draudimas vykti iš savo gyvenamosios vietos į kitas savivaldybes. Draudimas galios iki pirmadienio 20 valandos vakaro. Viliamasi, kad griežtas karantinas ir Vyriausybės reikalavimų paisymas padės greičiau įveikti susidariusią kritinę situaciją. Savaitgalį visoje Lietuvoje dirbs 3 tūkst. policijos pareigūnų ir bus įrengta 300 patrulių postų.

Prašo sąmoningumo

Premjeras Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio prašė visuomenės sąmoningumo ir supratimo, kad šie reikalavimai yra reikalingi dėl visų gyventojų saugumo. 

„Reikia būti atsakingiems ir sąmoningiems ir laikytis režimo, jei tokie būsite – nesusidursite nei su policijos pareigūnais, nei su kariškiais, kurie bus pasitelkti, siekiant užtikrinti šio nutarimo laikymąsi.

Pirmas pareigūnų tikslas yra prevencija, tačiau gyventojams gali būti skiriami įspėjimai ir kraštutiniais atvejais – griežtesnės sankcijos.

Nesvarbu, iš kaip toli būsite atvažiavęs, jums teks apsisukti ir grįžti atgal“, – informavo premjeras S. Skvernelis pabrėždamas, kad tie, kurie bandys apeiti įrengtus policijos pareigūnų postus, ateityje vis tiek gali būti nubausti. 

Pareigūnai pasitelks visas papildomas priemones, tokias kaip dronai, automobilių valstybinių numerių nuskaitymas miestuose, tam, kad būtų įsitikinta, jog reikalavimų paisoma. 

Kėdainiuose – 7 pareigūnų postai

Kėdainiuose taip pat bus įrengti septyni policijos pareigūnų postai. Prie Vyriausybės reikalavimo įgyvendinimo prisidės ir savivaldybė.

„Iš savivaldybės reikiamą pagalbą policijos pareigūnams mes prižadėjome. Taip pat Velykų savaitgalį patruliuos Viešosios tvarkos skyriaus automobilis, bus leidžiami garsinio signalo įspėjimai gyventojams.

Reikia suprasti, kad iš Kėdainių į rajoną vykti niekas neuždraus, tačiau svarbu būti sąmoningiems ir supratingai bet kokių kelionių tą savaitgalį atsisakyti“, – ragino administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Prašo likti namuose

Rajono meras Valentinas Tamulis, linkėdamas ramių ir saugių švenčių, paragino visus švęsti savo namuose, ir šias Velykas praleisti atskirai nuo kitų giminaičių – nevykti pas tėvus ir senelius. Šventės greitai praeis, o stipri valia mums leis greitai vėl džiaugtis vienas kito draugija. 

„Brangūs kėdainiečiai – šios šv. Velykos sutinkamos ypatingomis sąlygomis. Ekstremali situacija, paskelbtas karantinas dėl koronaviruso įpareigoja mus visus šventes sutikti tik savo namuose. Būkime atsakingi už save ir savo artimus ir brangius žmones. 

Mes – visi rajono vadovai – dirbame labai daug, kad jūsų, brangūs kėdainiečiai, saugumas būtų garantuotas. Švenčių metu visame rajone bus sustiprinta transporto kontrolė, kai kurie keliai bus apskritai uždaryti, veiks patrulių postai, o jiems talkins savanoriai“, – atsakingai švęsti šventes paragino meras. 

Yra išimčių

Ribojimai nebus taikomi tada, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą.

Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Su savimi patartina turėti nuosavybę įrodančius dokumentus.

Nors pareigūnai remsis žmogiškuoju faktoriumi ir dažnai tiesiog patikės asmenų teikiama informacija, jie pasilieka teisę patikrinti asmens pateiktą informaciją vėliau ir, išaiškėjus melavimo faktui, taikyti sankcijas. 

„Policija elgsis žmogiškai, supratingai, atsižvelgs į situacijas. Svarbiausia būti atviriems ir geranoriškiems“, – ragino Generalinis komisaras Renatas Požėla.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.