Per savaitę tame pačiame bute kilo jau antras gaisras

 Per savaitę tame pačiame bute kilo jau antras gaisras

Kėdainių miesto Žemaitės gatvėje esančio 24-uoju numeriu pažymėto penkiaaukščio daugiabučio namo laiptinėje sklido dūmų kvapas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sekmadienio pavakarę Kėdainių mieste aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – ugniagesiai, medikai ir policininkai skubėjo į vieną daugiabutį namą, mat pranešta apie laiptinėje jaučiamus dūmus ir viename iš butų galimai kilusį gaisrą. Beje, į tą patį butą ugniagesiai lygiai dėl tos pačios priežasties skubėjo ir praėjusį sekmadienį. Šį kartą, kaip ir praėjusį, didelės nelaimės išvengta tik budrių kaimynų ir operatyviai sureagavusių gelbėtojų dėka.

Pranešė kaimynai

Po 18 valandos Bendrasis pagalbos centras sulaukė gyventojų pranešimo, kad Kėdainių miesto Žemaitės gatvėje esančio 24-uoju numeriu pažymėto penkiaaukščio daugiabučio namo laiptinėje sklinda dūmų kvapas, žmonės įtaria, kad viename iš butų galimai kilo gaisras.

Į įvykio vietą pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, automobilinės kopėčios, greitosios medicinos pagalbos medikų ekipažas ir policijos pareigūnai.

Trečiame aukšte

Į įvykio vietą vos per keletą minučių atskubėję gelbėtojai atliko žvalgybą ir išsiaiškino, kad dūmai sklinda iš trečiame namo aukšte esančio buto.

Patekus į butą paaiškėjo, kad ant viryklės prisvilo gaminamas maistas, todėl butas ir buvo uždūmintas, dūmai ėjo ir į laiptinę bei kaimyninius butus.

Ugniagesiai pravėrė buto langus, išvėdino patalpas. Bute buvo ir buto savininkas, kuris nebuvo labai kalbus. Vyras tiesiog sėdėjo ir  buvo prisikvėpavęs dūmų.

Medikams vyro paklausus, ar šiam reikia kokios nors pagalbos, šis atkirto: „Moterų man reikia, va, tokios pagalbos aš tikrai norėčiau, o kitokios pagalbos man tikrai nereikia.“/Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Užmigo išgėręs

Beje, į tą patį butą ugniagesiai lygiai dėl tos pačios priežasties skubėjo ir praėjusį sekmadienį. Praėjusį sekmadienį vyras taip pat kaip ir šį kartą buvo išgėręs, gaminosi maistą ir užsnūdo. Tuomet maistas ir užsidegė.

Specialistai šį vyrą vadina tikru laimės kūdikiu, nes tik žmonių budrumas jį jau antrąkart per savaitę išgelbėjo nuo mirties. Medikai vyro paklausė, ar šiam reikia kokios nors pagalbos, o šis atkirto: „Moterų man reikia, va, tokios pagalbos aš tikrai norėčiau, o kitokios pagalbos man tikrai nereikia.“

Beje, į tą patį butą ugniagesiai lygiai dėl tos pačios priežasties skubėjo ir praėjusį sekmadienį. Šį kartą, kaip ir praėjusį, didelės nelaimės išvengta tik budrių kaimynų ir operatyviai sureagavusių gelbėtojų dėka.

Aut. past.

Pareigūnai įspėjo

Specialiųjų tarnybų pareigūnai dar kartą vyriškį įspėjo, kad būnant neblaiviam nepatartina naudotis dujine virykle, mat bet kuriuo metu galima užsnūsti ar išeiti iš buto ir tiesiog pamiršti neišjungtą viryklę. Tuomet gali kilti didelė nelaimė.

Nelaimėlio kaimynai pyko, kad šis elgėsi taip neapdairiai. Žmonės pasakojo, kad vyras ne

kartą buvo ir vandeniu užpylęs kaimynus, buvo prikrėtęs ir kitų eibių, gaisras jau kylą antrąkart per savaitę, tad jie baiminasi dar didesnės nelaimės.

Tuo metu ugniagesiai dar kartą perspėjo vyriškį, kad šis daugiau taip nesielgtų ir būtinai bute įsirengtų dūmų detektorių.

Gana dažnai

Gesinti ant viryklės svylančių puodų ugniagesiai kviečiami gana dažnai. Pastebėta, kad šildyti maistą dažnai palieka ir užmiega išgėrę gyventojai, o senyvo amžiaus žmonės palikę ant viryklės puodą, išeina pasivaikščioti arba apsipirkti.

Ugniagesiai primena, kad ruošiamo maisto palikti be priežiūros – nevalia, nes dūmuose žmogus gali užtrokšti bei gali kilti dar didesnis gaisras. Žmonės dėl gaisrų netenka ne tik užgyvento turto, bet ir, kas baisiausia, artimųjų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video