Pelėdnagiškė save gydo fraktalais ir spalvomis

 Pelėdnagiškė save gydo fraktalais ir spalvomis

Zita Kazokevičienė neseniai pristatė savo fraktalinių piešinių parodą. Moteris yra išleidusi ir savo kūrybos rinkinius.

Eivina BELOUSOVAITĖ

Nuo seno žinoma, kad spalvos veikia žmogaus nuotaiką ir būseną, turi terapinį poveikį. Taip pat ir fraktalų piešimas, kuris padeda žmogui pažinti save, aktyvinti intuiciją ir kūrybiškumą. Šiuos du dalykus savo kūryboje jau dešimtmetį derina pelėdnagietė Zita Kazokevičienė, neseniai pristačiusi savo fraktalinių piešinių parodą.

Prilygsta meditacijai

Fraktalus Z. Kazokevičienė piešia nuo 2011 metų. Šio meno ji pradėjo mokyti ir kitus.

Fraktalinis piešimas pačiai moteriai yra būdas suprasti ir valdyti savo emocinę bei fizinę būklę, nuo kurios priklauso harmoningas žmogaus ir jį supančio pasaulio santykis.

„Fraktalinio piešimo metodo autorė Tanzilia Polujachtova sako, kad žmogus, piešiantis fraktalus, nesąmoningai perteikia savo vidinę būseną piešinyje. Mes piešiame patys save, savo vidinį pasaulį su savo išgyvenimais, problemomis, skauduliais, liūdesiu ir džiaugsmu. Kiekviena spalva turi ne tik tam tikrą reikšmę, bet ir tiesiogiai veikia piešiantįjį. 

Fraktalinis piešimas tai ne tik menas, bet gilus darbas su savimi, kuris prilygsta meditacijai. Tikslingai piešiant fraktalus, galima harmonizuojančiai paveikti savo aplinką, jausmus, sveikatą, net išpildyti norą“, – štai, ką Z. Kazokevičienei reiškia šis neeilinis užsiėmimas.

Eivinos Belousovaitės nuotr.

Gydančios spalvos

Moteris sako, kad kurdama ji pasitelkia spalvas, kurių gydomųjų galių jai tuo metu reikia. Štai indigo spalva skatina discipliną, turi teigiamą poveikį taisyklingam valgymui. 

Žydra spalva reiškia dvasingumą, didina tikėjimą savimi. 

Oranžinė simbolizuoja nuotykius ir suteikia stiprybės sunkiais laikais, todėl puikiai tinka siekiant pokyčių. 

Pasak Z. Kazokevičienės, kartu kombinuojant keletą spalvų, galima pasiekti labai gerų rezultatų.

Kliaujasi intuicija

Eivinos Belousovaitės nuotr.

Fraktalų piešimas teigiamai veikia intuiciją, ją skatina. 

Z. Kazokevičienė pripažįsta, kad prieš pradedama piešti ji mėgsta užsimerkti ir nežiūrėdama išsirinkti 3 spalvas, taip pasikliaudama nuojauta. Po to moteris mato, ar reikia pridėti papildomų spalvų, ar ne. Savo kolekcijoje ji turi apie 200 skirtingų atspalvių, todėl rinktis tikrai yra iš ko.

Angelai moteriai artimi

Kaip sako Z. Kazokevičienė, kūryboje ji išlaisvina vaizduotę ir piešia tai, kas patinka pačiai. Tačiau neslepia, kad mėgsta angelus: tai pamatyti galima ir iš šios figūros dominavimo jos kūriniuose.

Moteris atvirauja, kad mėgsta dainas apie angelus, o ir pati turi du. Ant vieno peties sėdintis angelas palaiko ir skatina veikti, tuo tarpu angelas ant kito peties stabdo ir verčia viską geriau apgalvoti.

Gydo ir fizinį kūną

Eivinos Belousovaitės nuotr.

Pasitelkdama spalvas ir ornamentus Z. Kazokevičienė gydosi ir fizinius negalavimus. Kai turėjo problemų su širdimi, ji nupiešė piramidę kartu su rožine ir žalia spalvomis, kurios simbolizuoja sveikatą. Tada glaudė piešinį prie širdies ir kartojo: „Myliu širdį, man jau geriau, aš sveikstu, viskas bus gerai“.

Renkantis spalvas labai svarbu yra atrasti balansą. Štai mėlyna yra stipriausia gydomoji spalva iš visų, tačiau per didelis jos kiekis gali sukelti depresiją.

Parodą gyvai pamatyti šiuo metu galima Pajieslio bendruomenės daugiafunkciame centre.

Fraktalinis piešimas tai ne tik menas, bet gilus darbas su savimi, kuris prilygsta meditacijai. Tikslingai piešiant fraktalus, galima harmonizuojančiai paveikti savo aplinką, jausmus, sveikatą, net išpildyti norą.

1 Komentaras

  • ,,Žydra spalva reiškia dvasinguma ir didina tikėjimą savimi“…Tai va kame`šaknai tų prakiurusių peredastų ir jų įžūlumo lipt visiems ant galvų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video