Pelėdnagiai ūžia nuo poilsiautojų antplūdžio, tačiau tuo patenkinti ne visi

 Pelėdnagiai ūžia nuo poilsiautojų antplūdžio, tačiau tuo patenkinti ne visi

Pelėdnagių paplūdimį labai pamėgęs jaunimas ir vaikai – čia saugu, negilu, patogu./ Linos Kalinienės nuotr.

Ši vasara Kėdainių rajono Pelėdnagių kaimo gyventojams tapo tikru išbandymu – savaitgaliais prie kaime tyvuliuojančio Ašarėnos tvenkinio suvažiuoja tiek žmonių, kad nebūna kur statyti automobilių – tiek prie tvenkinio, tiek aplinkinės gatvelės virsta automobilių parkavimo vietomis. Tačiau tokiu dideliu poilsiautojų antplūdžiu džiaugiasi ne visi. Būna, kad tarp poilsiautojų ir vietos gyventojų kyla netgi konfliktai.

Stipriai prasiplėtė

Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas pažymėjo, kad poilsiui ir maudynėms besirenkančių Ašarėnos tvenkinį daugėja kasmet. Iš vienos pusės tai džiugina, iš kitos pusės – nelabai, mat seniūnijai atsiranda papildomų problemų. Taip pat ne visi gyventojai yra patenkinti didžiuliu poilsiautojų antplūdžiu.

„Mes ir šiemet paplūdimį sutvarkėmė ir paruošėme poilsiui. Buvo atvežti septyni dideli automobiliai smėlio. Čia mums padėjo geradariai – „Kedmela“. Šios įmonės direktorius Kęstutis Skorupskas nuolat ir daug prisideda, kad mūsų paplūdimys būtų gražus ir tvarkingas, kad galėtų čia poilsiauti ir maudytis žmonės“, – pasidžiaugė seniūnas.

Didelė trauka

Seniūnas pažymėjo, kad Pelėdnagių viešąsias erdves yra labai pamėgęs ne tik vietinis jaunimas.

„Atvažiuoja jaunimas ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš Kėdainių, iš tolimesnių vietų. Čia puiki sporto bazė – jie žaidžia krepšinį ir tinklinį, bėgioja ir kitaip sportuoja.

Dideliu poilsiautojų antplūdžiu Pelėdnagiuose džiaugiasi ne visi. Būna, kad tarp poilsiautojų ir vietos gyventojų kyla netgi konfliktai.

Aut. past.

Mes labai patrauklūs kėdainiečiams, žmonių čia atvyksta labai daug, neužtenka mašinų stovėjimo aikštelių, todėl mes susiduriame su problemomis. Pavyzdžiui, Ąžuolų gatvės gyventojai skundėsi, kad net į kiemą negali įvažiuoti, jiems užstato kiemus tiesiog. Skundžiasi ir Ateities, Ašarėnos gatvių gyventojai“,  – dėstė E. Pagirskas.

Daugiau bėdų

Beje, problemų yra ne tik dėl automobiliais užkimštų gatvių, bet ir dėl didelio kiekio žmonių pliaže vienu metu.

„Paplūdimyje po smėliu yra ištiestas plėvelės sluoksnis, tačiau jis pradeda nuslinkti į vandenį. Visa tai yra nuo per didelio žmonių kiekio paplūdimyje. Niekas negalvojo, kad tiek žmonių čia bus, niekas taip neskaičiavo, neplanavo.

Ką daryti – aš nežinau. Žmonėms lankytis juk neuždrausime, neribosime, paplūdimys yra visų. Mano nuomone, reiktų daugiau tokių vietų Kėdainių rajone, tuomet žmonės labiau pasiskirstytų“, –  akcentavo Pelėdnagių seniūnas.

6 Komentarai

  • Dekingi esame seniunui uz puikia prieziura

  • Tokio seniūno dar paieškoti reikia,kuklus, įsiklausantis,geras neskaičiuojantis darbo valandų vadybininkas

  • Jo plezas tik ir prižiūrėtas. Ženklų iš piršto laužtų per visą kaimą pristatyta dėl draudimo vedžioti ir maudyti šuniukus daugiau naudos būtų jei šiukšledeziu kakuciams vietoj jų pristatytų. Krepšinio aikštelė nuvandalinta „piemenų“ taip ir palikta ir t.t kreipiausi į seniūną prašydamas skyrti dėmesio bent jau užkabinti krepšinio tinklelius atsakė abstrakčiai nieko konkretaus bet žodžiu niekas nepasikeitė nors jau praėjo daugiau nei mėnuo. Čia maždaug kaip duodu baseiną bet vandens patys prisipilkit…

    • Tau dar ne tik tinklelį, bet ir kamuolį ,aprangą bei sportbačius įteikti? O gal dar ir teisėją nusamdyti?

  • Nesuprantu kam ten grūstis į tą varlyną, kur mižalų koncentracija didžiulė. Juk aplink Kėdainius nors bet kuria kryptim važiuok- rasi dešimteriopai didesnį tvenkinį su dešimteriopai mažesniu kiekiu poilsiautojų.

  • Taip rasi,bet at visur rasi priėjimą su mažais vaikais prie vandens,su ne stačiais krantais,su saugiu gyliu,su galimybę stebėti savo vaikus,džiaugtis?P.S.Kur benuvažiuotum,kur bepoilsiautum elkis atsakingai,kulturingai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video