Pedagogas iš Krakių patirties sėmėsi Pietų Korėjoje

 Pedagogas iš Krakių patirties sėmėsi Pietų Korėjoje

Asmeninio archyvo nuotr.

Pietų Korėja dažnam asocijuojasi su pažangiomis technologijomis tiek pramonėje, tiek kasdieniame gyvenime, tiek, be jokios abejonės, ir švietime. Įgyvendinant Nacionalinės švietimo agentūros Ed Tech centro vykdomą projektą „Skaitmeninė švietimo transformacija“ sausio 15–21 dienomis kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos mokyklų, universitetų, Nacionalinės švietimo agentūros atstovais Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos geografijos mokytojas Žilvinas Kapočius dalyvavo trumpalaikėje stažuotėje Pietų Korėjoje.

Lankėsi bendrojo lavinimo mokyklose

Stažuotės tikslas buvo susipažinti su Pietų Korėjos švietimo sistema bei ją sudarančiomis įvairiomis švietimo institucijomis, EdTech (švietimo technologijų) kuriamomis inovacijomis, dalintis gerąja patirtimi švietimo srityje, aptarti galimo bendradarbiavimo galimybes, susipažinti su verslo siūlomomis inovacijomis švietimo sektoriui bei dalyvauti parodoje „Education Korea 2024“, o įgyta patirtimi dalintis su kitais švietimo darbuotojais Lietuvoje.

Vizito metu delegacija lankėsi keliose bendrojo lavinimo mokyklose (Serom vidurinėje mokykloje, privačioje tarptautinėje mokykloje Dulwich College Seoul), Korėjos universitete, Korėjos Respublikos švietimo ministerijoje, Seulo miesto švietimo biure, elektronikos ir telekomunikacijų tyrimų institute ETRI,  verslo įmonėse (Lux Robo, Google Korea).

Dėmesys – mokymo turinio skaitmenizavimui

Susitikimų metu svarbiausios temos buvo mokymo turinio skaitmenizavimas, kurio įgyvendinimui tiek Lietuva, tiek Pietų Korėja skiria didelį dėmesį, taip pat pedagogų perkvalifikavimas bei dirbtinio intelekto integravimas į ugdymo procesą.

Planuojama, kad nuo 2025 metų Pietų Korėjoje su dirbtiniu intelektu susijęs mokymo turinys bus dėstomas mokyklose nuo aštuntos klasės.

Dalyvavo parodoje ir apsilankė LR ambasadoje

Viena iš didžiausių Azijoje parodų „Education Korea 2024“ organizuojama jau 21 metus, šiais metais joje dalyvavo per 420 įmonių. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įvairių verslo įmonių siūlomais inovatyviais sprendimais ugdymo proceso organizavimui, kurių didžioji dalis susiję su robotika, STEAM veiklomis, dirbtiniu intelektu, programavimu ir anglų kalbos mokymu, klausytis tarptautinių švietimo ekspertų pranešimų aktualiomis temomis.

Vizito metu buvo suorganizuotas šiltas priėmimas Lietuvos Respublikos ambasadoje. Jo metu ambasadorius  Ričardas Šlepavičius ir patarėja Asta Slavinskaitė pasidalino savo įžvalgomis apie Pietų Korėjos ekonomiką, švietimą, gyvenimo Pietų Korėjoje ypatumus bei bendradarbiavimo tarp šalių įvairiose srityse galimybes.

Įgyta patirtis – neįkainojama. Stažuotės metu mokytojas ne tik patobulino bendrąsias ir dalykines kompetencijas, bet ir susipažino su šalies kultūra. Pietų Korėjos švietimo patirtys bus skleidžiamos gimnazijos ir rajono mokytojams.

1 Komentaras

  • lupt šunų kailius ir ruošt kepsnius?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video