Pasveikęs mažasis apuokas paleistas į laisvę

 Pasveikęs mažasis apuokas paleistas į laisvę

Prieš mėnesį „Rinkos aikštė“ su savo skaitytojais pasidalino istorija, kaip žmonės Kėdainių rajone gelbėjo mažąjį apuoką. Tuomet istorija baigėsi tuo, kad paukštį priglaudė pramogų parko „Adomaitynė“ įkūrėjai. Ir štai, mažasis apuokas pasveiko, sugijo ir prieš keletą dienų buvo paleistas į laisvę, į savo gimtuosius miškus.

Pavyko išgydyti

„Tiesiog norime pasidalinti dar viena gražia istorija, kuri baigėsi laimingai tik gerumo ir neabejingumo dėka. Mažasis apuokas pasveiko ir grįžo į laisvę.

Niekada, kol kas nors nepaklausia, net nesusimąstai, kiek pastangų, darbo bei laiko į visa tai įdedi ir niekada stengiesi neskaičiuoti, nes iš tiesų tai neįkainojama ir atsiperka, grįžta virpesiu širdyje, nuo džiaugsmo ašarų susiliejusiu vaizdu akyse ir tas jausmas, kurio keliais žodžiais ir neapsakysi…“ – istorijos atomazgą apibūdino Gytis Gaubys, Kėdainių rajone pramogų parko su minizoologijos ir botanikos sodu „Adomaitynė“ įkūrėjas.

[quote author=“Aut. past.“]Dieną prieš paleidimą buvo įsitikinta, jog paukštis sotus ir surijo savo davinį – 4 vištų širdeles, tad kelias dienas jei nieko ir neras, tai nieko tokio.[/quote]

Paleidimas – sklandus

„Rinkos aikštei“ G. Gaubys pasakojo, kad mažojo apuoko paleidimas į laisvę vyko sklandžiai, nepaisant to, kad paukštis gana karšto būdo.

„Paleidau paukštį šalia parko vakarop, kai jie jau tampa aktyvūs. Dieną prieš įsitikinau, jog jis sotus ir surijo savo davinį – 4 vištų širdeles, tad kelias dienas jei nieko ir neras, tai nieko tokio. O per tą laiką tikrai susiorientuos. Taip pat pliusas tas, kad tai tik 1,5 kilometro nuo jo gimtos vietos ir tikėtina, kad jis grįš į savo plotus.

Jų „kompasas“ veikia ir po metų, tad manau, kad su juo viskas bus gerai ir kitąkart dairysis prieš kirsdamas važiuojamąją kelio dalį“, – kalbėjo G. Gaubys.

Partrenkė automobilis

„Rinkos aikštės“ skaitytojams prisiminsime, kad viskas prasidėjo nuo to, kad šalia pagrindinio kelio gyvenantys kalnaberžiškiai vieną dieną tapo liūdno įvykio liudininkais, kai pravažiuojantis automobilis partrenkė mažąjį apuoką.

Patvoryje, šalikelėje gulėjęs paukštis buvo sužeistas. Jis skristi nebegalėjo, tik tūpčiojo vietoje. Tuomet jį savo globon perėmė ir pagalbos jam ieškojo Kalnaberžės kaime gyvenanti Kriaučiūnų šeima.

Ištiesė pagalbos ranką

Po ilgų paieškų, po skambučių tiek valdiškoms institucijoms, tiek privačioms bendrovėms į pagalbos šauksmą atsiliepė kraštiečiai Gytis ir Dovilė Gaubiai, „Adomaitynės“ parko įkūrėjai. Perėmę savo globon mažąjį apuoką, jie rūpinosi, kad paukštis sugytų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video