Pasiruoškite: birželį vėl smogs stipri magnetinė audra

 Pasiruoškite: birželį vėl smogs stipri magnetinė audra

Asociatyvi BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

TV3.lt

Jautrios sveikatos žmonės turėtų pasiruošti: artimiausia magnetinė audra, kurios indeksas vertinamas 5 balais, smogs birželio 18–20 dienomis. Savo savijauta pasirūpinkite iš anksto. O kad tai pavyktų padaryti, dalijamės keliais patarimais.

Skelbiama, kad artimiausia stipri magnetinė audra bus jaučiama birželio viduryje. Ji truks tris dienas, nuo 18 iki 20 dienos. Teigiama, kad šios magnetinės bangos stiprumas vertinamas 5 balais.  Anot specialistų, magnetinės audros yra galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, veikiantys ne tik Žemę, bet ir žmogaus sveikatą.

Neretai esant stiprioms magnetinėms audroms jautresnės sveikatos žmonės užplūsta ligoninių priėmimo skyrius. Dažniausiai pacientai skundžiasi sutrikusia širdies veikla, silpnumu ar net galvos svaigimu.

Be to, birželio mėnesį jautresni asmenys gali jausti ir silpnesnio stiprumo magnetines bangas. Keturių balų magnetinės audros bus jaučiamos birželio pirmomis dienomis ir birželio 16-ąją.

Magnetinės audros poveikis sveikatai

Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai neturi vieningos nuomonės. Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms apie 20 proc. padaugėja infarkto ir insulto atvejų, rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, bet ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Dažniausi magnetinės audros simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; aukštas kraujospūdis ir karščiavimas; silpnumas; didelis mieguistumas; raumenų ir sąnarių skausmas; dirglumas; lėtinių ligų paūmėjimas.

Piqsels.com nuotr.

Kaip išvengti poveikio?

Nors dar nėra gerai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai visgi pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video