Pašilių miške vaikai iškėlė pusšimtį inkilų sugrįžtantiems paukščiams (GALERIJA)

 Pašilių miške vaikai iškėlė pusšimtį inkilų sugrįžtantiems paukščiams (GALERIJA)

Vaikai, kartu su miškininkais iškėlė net 50 inkilų paukšteliams./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone paminėta graži šventė – Žemės diena. Ta proga Pelėdnagių seniūnijoje gyvenantys vaikučiai, pedagogai, miškininkai, kultūros darbuotojai iškėlė net pusšimtį inkilų sugrįžtantiems paukščiams. Įspūdinga pavasario šventė, nepalikusi abejingų, vyko Pašilių miške.

Didelė šventė

Šventę vaikams organizavo Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnija, kultūros darbuotojai, Pelėdnagių bendruomenės centras bei Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus ir Labūnavos pradinių klasių mokiniai, kurių susirinko net 60. 

Vaikai, kartu su Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio miškininkais iškėlė net 50 inkilų paukšteliams.

Vaikus ir atvykusius iš urėdijos svečius pasveikino Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

„Tikrai smagu, kad turime tokius aktyvius darbuotojus, kurie sugeba suorganizuoti tokius renginius. Šiandien laimingi visi – ir vaikai, ir suaugę, ir sugrįžtantys paukščiai.

Šiandien mes mokome vaikus atsakomybės, mokome mylėti gamtą, jai padėti, ją tausoti“, – kalbėjo seniūnas.

Pelėdnagių bendruomenės pirmininkė ir ilgametė pedagogė Virginija Vilkelienė papasakojo legendą apie Pelėdnagius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Būtina mokyti

Vaikams apie miško saugojimą ir inkilų kėlimo paukšteliams būtinumą pasakojo valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio Labūnavos girininkijos girininkas Edvinas Zujus, valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio atstovė Rugilė Šimulytė-Spudienė.

„Labai džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su šio krašto ugdymo įstaigomis. Esame nuostabioje Pašilių poilsiavietėje, čia grynas oras, gamta, miškas. Čia darome gerus darbus.

Šventėje dalyvavo ne tik labūnaviškiai, pelėdnagiškiai, pašiliškiai, bet ir Kėdainių miesto gyventojai, kurių vaikai mokosi būtent vietinėse mokymo įstaigose.

Aut. past.

Nors mūsų miškininkų darbas yra kur kas sudėtingesnis nei gali pasirodyti, tačiau tokiose veiklose dalyvaujame noriai, juk taip ugdoma mūsų ateities karta.

Labai šauni šventė, džiugu, kad galima prisidėti“, – sakė miškininkai.

Sena tradicija

Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vadovė Loreta Valytė Šaduikė vaikams papasakojo apie Žemės dieną ir pavasario lygiadienį, o Pelėdnagių bendruomenės pirmininkė ir ilgametė pedagogė Virginija Vilkelienė – legendą apie Pelėdnagius.

„Tokios šventės yra mūsų, pelėdnagiškių, tradicija. Inkilus Pašilių miške kabiname daugiau nei dešimtmetį. Jau kiti vaikai ir užaugę, tačiau puikiai prisimena šią tradiciją, net pasisiūlo kokį inkilą sukalti.

Labai smagu, kad tradicijos puoselėjamos ir tęsiamos, tai būtina ugdant vaikus“, – pažymėjo V. Vilkelienė.

Geras laikas

Renginyje dalyvavo ir Pelėdnagių krašto gyventoja, ilgametė „Bočių“ vadovė Zita Kazokevičienė. Moteris sakė, kad laikas, praleistas miške, bet kuriam žmogui suteikia sveikatos.

Šventėje dalyvavo ne tik labūnaviškiai, pelėdnagiškiai, pašiliškiai, bet ir Kėdainių miesto gyventojai.

Aut. past.

„Be abejo, tai yra labai naudinga. Ne namuose sėdėti reikia, o eiti, dalyvauti.

Po mišką pasivaikščioti labai reikalinga. Pakvėpuoji, paklausai paukščių čiulbesio, pabūti su gamta, tai puiku“, – sakė Z. Kazokevičienė.

Ir kėdainiečiai

Šventėje dalyvavo ne tik labūnaviškiai, pelėdnagiškiai, pašiliškiai, bet ir Kėdainių miesto gyventojai, kurių vaikai mokosi būtent vietinėse mokymo įstaigose.

Kėdainietė Jurga į šventę atvyko su dukra Vilte.  Moteris džiaugėsi, kad čia organizuojamos tokios šventės.

Vaikams apie miško saugojimą ir inkilų kėlimo paukšteliams būtinumą pasakojo valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio Labūnavos girininkijos girininkas Edvinas Zujus

Aut. past.

„Esame iš Kėdainių. Mokomės Pelėdnagiuose, nes mokykla čia labai gera, puikūs pedagogai. Aš specialiai norėjau, kad mokykla būtų mažesnė, ramesnė.

Čia ir renginiai įdomūs, viskas gerai, apskritai, Pelėdnagiai yra labai gražus ir tvarkingas miestelis, kuriame visuomet labai gera lankytis“, – kalbėjo kėdainietė Jurga.

Laukė piknikas

Kartu su miškininkais vaikai iškėlė atsineštus ir svečių padovanotus inkilus. Po inkilų kėlimo, vaikų laukė smagiausia dalis – piknikas prie laužo.

Visi vaikai, kurie atsinešė kartu su tėveliais gamintus inkiliukus, gavo medinukes dovanėles „Meistrelis“.

„Gamta, geras laikas, geri žmonės. Ko dar reikia? Viskas puiku“, – reziumavo miškininkė R. Šimulytė-Spudienė.

5 Komentarai

  • Ačiū Dmitrijui už nuostabų straipsnį. Kvietėme visu žurnalistus bet atvykote tik jūs vienas. Pagarba ir linkėjimai nuo Pelėdnagių. V. Vilkelienė

    • Akademijos medžiotojų būrelis, parūpino Akademijos gimnazijai lentų ir vynių,o mokinukai sukalė inkilėlius, kurie kovo 21 d. buvo iškelti Dotnivos miške,nors buvo kviečiama Rinkos aikštė, tačiau neatvyko, kadangi renginio organizatorius Akademijos medžiotojų būrelio valdybos pirmininkas Algimantas
      Kižauskas. Tai žurnaliste parašyk straipsnį, kaip rušuoji žmones, ir kodėl?

      • tai ką tokio amžiaus vaikučiai jau sugeba sukalti inkilą? Na gal nesekite pasakų … Kažkas juos pagamino, o vaikai atnešė į tą vietą kur buvo suplanuota juos iškelti…..

  • Tai kad Mugės žurnalistai irgi neatvyko į jūsų renginį. Jokie žutnalistai išvis neatvyko. Matyt, jie nelabai mėgsta kižausko, nes ji atrodo piktas mažas pinčiukas, tai ko jį reklamuot nemokamai?

  • Dar čia pavadinkit visaip, dikaduoniai jūs, kaip nušausim koki vilka atlėksit keturiom.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video