Pašėtėje atšventintas 1831 m. sukilimui skirtas koplytstulpis

 Pašėtėje atšventintas 1831 m. sukilimui skirtas koplytstulpis

Asmeninio archyvo nuotr.

Šių metų Sekminių sekmadienis Pašėtėje buvo ypatingas – kunigas Robertas Skrinskas atšventino Pašėtės koplytstulpį, skirtą 1831 m. sukilimui.

„Tai ypatingai svarbus įvykis, nes paminklo atgimimas įvyko tik praėjus 75 m. metams nuo jo išniekinimo“, – pabrėžė kunigas.

Per Sekmines buvo pašventintos 3 statulėlės ir koplytstulpis. Jie, anot kunigo, dabar atliks savo tiesioginę funkciją.

„Koplytstulpis su jame apgyvendintomis šventųjų statulėlėmis įgauna gyvybės, o be jų – tai kaip švyturys be šviesos. Skulptūros koplytėlėje yra, kaip anglai sako, the heart of the matter. It is important precisely because it provides a space for the actio of God (Statulėlės koplytstulpyje yra reikalo esmė. Jos svarbios būtent todėl, kad suteikia erdvę Dievo veikimui)“, – kalbėjo R. Skrinskas.

Kunigas primena, kad 2001 m. gegužės 18 d. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) Kryždirbystę ir kryžių simboliką Lietuvoje (Kryždirbystės objektai suskirstyti į tris grupes: kryžiai; stogastulpiai ir koplytstulpiai) pripažino unikalia žmonijos nematerialaus kultūros paveldo vertybe. Ji buvo paskelbta vienu iš pirmųjų 19-os Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrų, o 2008 m. pabaigoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

„Pašėtės koplytstulpis, Kėdainių savivaldybės ir Šėtos seniūnijos rūpesčiu papuošia išsaugotą bei atnaujintą istorinę, kultūrinę bei religinę rajono paveldo dalį. Atgimimas prasideda tada, kai žmonės pradeda vertinti savo istoriją, tradicijas ir kultūrą“, – įsitikinęs R. Skrinskas.

O suprasti to įvykio svarbą, jo teigimu, padės eilėraštis, kurį vysk. Jonas Kauneckas patalpino į savo biografinę knygą „Prieš visus vėjus“, 2022 m.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video