Paroda, leidžianti pažvelgti į kaimynų kūrybą

 Paroda, leidžianti pažvelgti į kaimynų kūrybą

Ekspozicijoje galima išvysti labai įvairius, kiekvienam menininkui būdingu stiliumi atliktus darbus: nuo didžiulių austinių drobių iki ploniausio popieriaus ar lino tinklo, kurie sukurti naudojant tradicines ir naujas tekstilės technologijas./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

J. Monkutės-Marks muziejus-galerija šį kartą savo erdvėse pristato latvių tekstilės meno parodą „Rudens vakaronė – Ryga–Kėdainiai“, kurioje spalvingus ir originalius 58 tekstilės darbus eksponuoja visų kartų Latvijos menininkai – iš viso 43 autoriai.

Pasakoja skirtingas istorijas

Pristatydama parodą jos kuratorė Latvijos tekstilės meno asociacijos pirmininkė Andra Dirina teigė, kad šios ekspozicijos darbai pasakoja istorijas, kurių temos skirtingos, o jausmai individualūs.

Ekspozicijoje galima išvysti labai įvairius, kiekvienam menininkui būdingu stiliumi atliktus darbus: nuo didžiulių austinių drobių iki ploniausio popieriaus ar lino tinklo, kurie sukurti naudojant tradicines ir naujas tekstilės technologijas.

„Kūrybinių darbų gyvumas ir vaidingumas primygtinai prašėsi išreiškiamas įvairiomis pluošto meno technikomis, taigi parodoje ir pristatomi darbai, atlikti naudojant įvairaus pluošto tekstilės medžiagas. Tai kūriniams suteikia savitą apimtį ir faktūrą.

Iš kairės: J. Monkutės Marks muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, Latvijos tekstilės meno asociacijos pirmininkė ir parodos kuratorė Andra Dirina, parodos autorės Dace Vecozola ir Santa Grigus, J. Monkutės Marks muziejaus galerijos direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė ir parodos autorė Latvijos meno akademijos profesorė Barbara Abele./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Vieni sukoncentruoti į spalvų ir formų įmantrumą, lengvi, perregimi, primenantys miražą bei leidžiantys pasinerti tarsi į gilų miegą ar svajones, kiti išreiškia sudėtingą gyvenimo įvairovę – humorą, pokštus, taip pat ir vienatvės tragizmą, sielvartą ar naują savimonę, įkvepia ir suteikia vilties.

Tam, kad žiūrovas pajustų ir kartu pergyventų supintus asmeninius išgyvenimus, patyrimus ir nuojautas menininko kūriniuose, svarbu įsižiūrėti į mažiausias daleles bei tekstūrą“, – pažymėjo parodos kuratorė.

Įspūdingiausias darbas

Didžiausią įspūdį A. Dirinai padarė megztas darbas „Sūnau, aš irgi tave myliu“, skirtas sūnui, kuris žuvo, kai ėjo geležinkelio bėgiais klausydamasis muzikos: „Šio kūrinio autorė į savo darbą sudėjo visą meilę, netekties skausmą ir ilgesį“.

Turtinga paroda

Kauno skyriaus tekstilininkų grupės ,,Esame“ sveikinimai muziejui 21-ojo gimtadienio proga./Džestinos Borodinaitės nuotr.

J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė pasidžiaugė tokia turtinga kaimynų latvių paroda, kuri papuošė muziejų jo dvidešimt pirmojo gimtadienio proga.

„Per muziejaus gyvavimo metus buvo daug visokių įvykių: nematytų parodų, išskirtinio formato renginių ar netradicinių ekspozicijų, žadinančių smalsumą atrasti.

Iš viso muziejuje-galerijoje buvo suorganizuota net 335 parodos, renginiai ar kitos edukacinės veiklos ir užsiėmimai.

O šiandien pirmą kartą džiaugiamės kaimynų latvių tekstilės darbais, kurie originalūs, labai įdomūs savo spalvingumu, formomis bei pateikimu žiūrovui“, – pabrėžė D. Minkevičienė-Jazdauskienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video