Parke pramogauti dar anksti, bet jame sukurtas grožis vilioja užsukti

 Parke pramogauti dar anksti, bet jame sukurtas grožis vilioja užsukti

Rajono kultūros paveldo objekto – senojo miesto parko rekonstrukcija jau visiškai baigta. Nors dar yra keletas darbų, kurie bus pabaigti ar pataisyti per spalio mėnesį, bet vaikai, smalsuoliai ir žmonės traukia į parką būriais. Juos vilioja vakarais šviečiantis pėsčiųjų tiltas ir iš tolo matomi parke naujai iškilę objektai: scena beveik ant vandens, amfiteatras, prieplauka ir vaikų žaidimų erdvės.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis praėjusią savaitę lankėsi Kėdainių senajame parke ir kartu su rangovų bendrovės „HSC Baltic“ projekto vadovu Jonu Valiuliu ir darbų vadovu Dariumi Zaborskiu apžiūrėjo atsinaujinusį peizažinį mūsų miesto parką.Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis lankėsi Kėdainių senajame parke ir kartu su rangovų bendrovės „HSC Baltic“ projekto vadovu Jonu Valiuliu ir darbų vadovu Dariumi Zaborskiu apžiūrėjo atsinaujinusį peizažinį mūsų miesto parką su visais jo naujaisiais statiniais, takais ir aikštelėmis.

„Vien apeiti visus objektus sparčiu žingsniu trunka gerą valandą, o norit juose pasibūti, tikrai reikės praleisti daugiau laiko. Svarbiausia, kad veiklos čia turės šeimos su vaikais“, – sako rajono meras V. Tamulis. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyrius jau yra pasiruošęs priimti iš rangovų visus darbus už 1 836 437,93 Eur dar šį mėnesį. Buvo tvarkomas 46,39 ha plotas.

Naujovė – prieplauka

Labiausiai kėdainiečiai galės pasidžiaugti naująja prieplauka. Priėjimai prie vandens sutvarkyti puikiai. Tilteliu patekę į salą žmonės galės pasiirstyti valtimis. Mediniai pantonai pritaikyti patogiam įlipimui ar išlipimui.

Saloje, ant Dotnuvėlės kranto, visiškai virš vandens, suformuotos patogios medinės laužytų formų terasos su vietomis poilsiui, skaitymui ar tiesiog pagulėjimui prieš saulutę. Projekto vadovas sako, kad salos įrengimas jam buvo įdomesnis ir unikalus vietos sutvarkymo darbas ir technikos atgabenimo, ir technologijų prasme.

Mokestis už valčių ir dviračių nuomą sumažėjo

Saloje įrengta net 10 vietų kanojoms. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus siūlymu, rengiant sprendimo projektą dėl mokesčių už verslo liudijimus, patvirtinta nauja kaina valčių ir dviračių nuomai.

Verčiantis šia veikla, tereiks mokėti simbolinį vieną eurą. Tarifas sumažintas siekiant paskatinti vietos verslininkus sezonu būtent miesto parke užsiimti valčių ir dviračių nuoma. Atsiradus dviračiams parke, tikrai būtų kur važinėtis naujais apšviestais takais, o pasiplaukiojimas būtų gera pramoga.

Naudota kelių rūšių mediena

Kuriant parką, buvo ieškota dermės tarp atskirų statinių, kad jie derėtų ir tarsi skambėtų kaip vienas ansamblis. Naudotos ir inovatyvios, ir tradicinės formos. Todėl naudota daug medienos, kas labai tinka parko architektūrai.

Parinkta tradicinė kelių rūšių konstrukcinė mediena: pušis, eglė ir maumedis. Naudota daug termomedienos, kuri specialiai apdorota, kad nepūtų.

Tokia mediena patvaresnė ir ilgaamžiškesnė. Salų terasoms medienai parinktos natūralios žemės spalvos. O amfiteatro scena jau daug ryškesnė – geltona.

Aukščiausi kalniukai

Dar vienas pasididžiavimas – sporto ir laisvalaikio žaidimo aikštelėje įrengti vieni aukščiausių Lietuvoje pasilaipiojimo kalniukų. Labai tvirtai sumontuotų ir įbetonuotų kalnelių aukštis yra 3 metrai.

Tai neblogas iššūkis šio sporto mėgėjams. Aukštesnių laipiojimo sienelių yra, tačiau kalnelių dar nebuvo. Dabar jie yra mūsų parke.

Zonoje prie minareto įrengta vaikų žaidimų aikštelė mažesniesiems piliečiams.

Vien rausvos spalvos rožynai

Žaliajame miesto parke, išsaugojusiame šimtamečius medžius, atsirado ir naujos želdinių zonos. Parko centre, kur įprastai būdavo tuščia erdvė, o per šventes vykdavo prekyba, suformuotas rožynas su takeliais, primenantis buvusį parko gėlyną.

Nors ir vyko statybos darbai, rožės, levandos ir kitos gėlės gana gausiai žydėjo jau šiemet. Pasirinkta šiuo metu madinga pastelinių spalvų gama: rausva, violetinė. Kitais metais gležni krūmeliai atsigaus ir suvešės.

Bus jau daug tankesnis ir masyvesnis gėlynas. Prie pergolės rožės stiebsis aukštyn. O gyvatvorių krūmeliai bus nupjauti ir formuosis tvirtos sieneles.

Apželdinimo techninio projekto autorė Ingrida Vainauskienė.

Parkas buvo tvarkomas nuo praėjusių metų pavasario. Visi didieji darbai jau yra baigti, o mažesni bus atlikti per spalio mėnesį.

Miesto seniūnijai lieka rudeninis šienavimas bei paskutinių medžių genėjimas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video