Paramos daugiau, o gauti ją – paprasčiau
Kėdainių smulkiojo verslo rėmimo fondas keičia savo nuostatus – tai palengvins biurokratinę naštą. Prašantiems paramos ar lengvatinės paskolos reikės pildyti ir pateikti mažiau dokumentų. Maža to, padidinta suma, kurią galima gauti internetinės svetainės kūrimo išlaidoms padengti, be to, bus remiamas ir internetinės parduotuvės įkūrimas.
Orientuojasi į jauną verslą
Internetinės parduotuvės vis labiau populiarėja – dėl mažesnių piniginių sąnaudų tokio tipo parduotuvės jaunam verslui atrodo ženkliai patrauklesnės, nei mums įprastos parduotuvėlės. Tiesa, norint įsirengti paprastą parduotuvę, verslininkai ir anksčiau, ir dabar gali kreiptis į fondą prašydami lengvatinės paskolos, tuo tarpu tie, kurie norėjo turėti tik virtualioje erdvėje veikiančią parduotuvę, galimybės gauti finansinę paspirtį neturėjo.
„Norint įkurti tradicinę parduotuvę, į mus buvo visuomet galima kreiptis dėl lengvatinės paskolos, o modernėjant visuomenei mes sulaukdavome vis daugiau prašymų iš žmonių, kurie nori įsisteigti tik internetinę parduotuvę – įprastos parduotuvės jiems nereikia, taigi gaudavosi taip, kad jie nebetekdavo galimybės gauti iš mūsų paramos. Norime reaguoti į besikeičiančią aplinką, eiti tobulėjimo link, be to, internetines parduotuves kuria jaunesni žmonės, kuriems norime padėti.
[quote author=“Aut. past.“]Parama taikoma tik įmonėms, kurios veikia ne ilgiau, kaip du metus. Internetinės parduotuvės arba internetinės svetainės sukūrimui galima gauti iki 500 eurų paramą.[/quote]
Ši parama taikoma tik įmonėms, kurios veikia ne ilgiau, kaip du metus. Mūsų tikslas yra padėti naujai besikuriančiam, jaunam verslui, kuriam veiklos pradžioje ir taip yra daugybė išlaidų ir kitų sunkumų, taigi tai būtų bent kažkoks situacijos palengvinimas iš mūsų pusės“, – komentavo Verslo ir ūkio komiteto pirmininkas Virmantas Pikelis.
Anksčiau nebuvo
Smulkiojo verslo rėmimo fondo direktorė Daina Balasevičienė atkreipė dėmesį, kad anksčiau buvo priimtas sprendimas suteikti paramą tik internetinės svetainės įkūrimui, tačiau šiemet, po diskusijų su „Verslios Lietuvos“ atstovais, nuspręsta remti ir internetines parduotuves.
„Visose savivaldybėse buvo atliekamos apklausos, buvo apklausti ir mūsų verslininkai. Jie stebėjosi – na nejau tikima, kad už 300 eurų interneto svetainę galima sukurti? Dėl to buvo rekomendacija padidinti skiriamą pinigų sumą, ir kartu pasiūlyta pridurti ir internetines parduotuves, nes daugelis, kas turi internetines svetaines, tai ir internetines parduotuves turi.
Anksčiau buvo parama tik internetinei svetainei, o dabar – arba svetainei, arba parduotuvei galima gauti paramą“, – komentavo D. Balasevičienė.
Tuo tarpu Tarybos posėdžio metu pasisakęs Verslo ir ūkio komiteto pirmininkas V. Pikelis galėjo suklaidinti Tarybos narius, mat teigė, jog ši paramos interneto svetainės ar internetinės parduotuvės įsteigimui programa vykdoma jau nuo pernai.
[quote author=“Aut. past.“]Internetinės parduotuvės vis labiau populiarėja – dėl mažesnių piniginių sąnaudų tokio tipo parduotuvės jaunam verslui atrodo ženkliai patrauklesnės, nei mums įprastos parduotuvėlės.[/quote]
„Apskritai internetinė parduotuvė ar internetinis tinklapis tai čia jau nebe nauja priemonė, mes jau pernai ją pasitvirtinę, tai tiktai mes kreipiamės su pasiūlymu šiek tiek padidinti kompensaciją“, – komentavo V. Pikelis, o perklaustas, ar tikrai ir anksčiau ši priemonė egzistavo, patvirtino, kad tokia ji tikrai buvo.
Tačiau vis dėlto pranešėjas suklydo – anksčiau buvo galima gauti pinigų tik internetinės svetainės kūrimui, o dabar, Tarybos narių pritarimu, pagalbos bus galima tikėtis ir kuriant internetinę parduotuvę. Nuostatuose buvo numatyta subsidija šiai priemonei iki 300 Eur, o dabar ji didėja iki 500 Eur.
Mažės biurokratinė našta
Taip pat Kėdainių smulkiojo verslo rėmimo fondas, pasikonsultavęs su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės verslininkais bei atsižvelgęs į VšĮ ,,Versli Lietuva“ pateiktas pastabas, rado būdų, kaip sumažinti biurokratinę naštą verslui.
Nuo šiol informacija apie verslo subjektų verslo situaciją, kurie prašo paramos iš šio fondo, bus gaunama užsakius duomenis ir verslininkui sutikus, kad tais duomenimis komisija gali naudotis.