Pajiesliui – 165-eri!

 Pajiesliui – 165-eri!

Visiems tikintiesiems labai įsiminė gyvos, netradicinės, susimąstyti verčiančios pamaldos. Dekano žodžiai pasiekė kiekvieno širdį ir po šv. Mišių tikintieji jautėsi tarsi pakylėti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Nedidelis Pajieslio kaimelis Krakių seniūnijoje minėjo garbingą 165-erių metų jubiliejų. Ir ko tik šventėje nebuvo: ir garbingų svečių, ir sveikinimų, ir šokių, ir dainų, ir vaišių. Pajieliškiai šventė iš širdies.

Ypatingas svečias

Šventė prasidėjo popietę šv. Mišiomis už Pajieslio kraštą. Kartu buvo minimi ir Šv. Jono Krikštytojo atlaidai. Kuklioje, bet jaukioje Pajieslio Švč. Mergelės Marijos, Liūdinčiųjų Guodėjos, bažnytėlėje Mišias aukojo Krakių klebonas Emilis Jotkus ir garbus svečias iš Kauno – dekanas Vytautas Grigaravičius.

Visiems tikintiesiems labai įsiminė gyvos, netradicinės, susimąstyti verčiančios pamaldos. Dekano žodžiai pasiekė kiekvieno širdį ir po šv. Mišių tikintieji jautėsi tarsi pakylėti.

Linksmoji dalis

Po sielų apvalymo šventė tęsėsi išpuoselėtame Pajieslio daugiafunkcio centro kieme, kur medžių pavėsyje susėdo gausus būrys žiūrovų: ne tik Pajieslio, aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir kraštiečiai bei svečiai iš Meironiškio, Plinkaigalio, Krakių, Josvainių, Pavermenio, Surviliškio, Kėdainių, Kauno, Vilniaus.

Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“ priminė Joninių tradicijas, kvietė į ratą prie aukuro, drauge aukoti druską, ragauti duoną./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pajiesliškius aplankė ir sveikino Seimo narys Viktoras Fiodorovas su žmona Indre, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

„Kokia nuostabi Pajieslio gamta ir jo apylinkės. O gamta be žmonių – būtų nyki, tad Pajieslio stiprybė yra susitelkusi ir stipri vietos bendruomenė, kuri ryškių lyderių vedama nuolatos organizuoja renginius, šventes ir įtraukia tuos, kurie prisideda prie bendruomeniškumo stiprinimo, palikę praeities nuoskaudas“, – kalbėjo viena iš renginio organizatorių ir vedėjų Rita Tamošaitienė.

Savo kaimo metai skaičiuojame nuo 1857-ųjų, kai Teodora Butlerytė-Pilsudska, Lenkijos maršalo J. Pilsudskio senelė, iš Pašušvio dvaro į Pajieslį perkėlė koplyčią, kuri vėliau tapo bažnyčia. Fundatorė ir palaidota bažnyčios šventoriuje. Gal ir netikslus toks metų skaičiavimas, tačiau įpratome kaimo sukaktį minėti kas penkerius metus. Vadinasi, šiemet Pajiesliui – 165-eri.

Aut. past.

Minės kasmet?

Pajieslio bendruomenės centro pirmininkė Irena Milerienė sveikino kaimą, o sveikindama žmones išreiškė idėją kaimo gimtadienius minėti kasmet.

„Tikrai būtų smagu Pajieslyje šventes organizuoti kasmet. Kaimas sensta, žmonių mažėja, tad būtų smagu, jei dažniau susiburtume, susieitume.

Noriu padėkoti visiems rėmėjams, visiems, kurie buriasi, kurie eina į talkas. Smagu, kad žmonės nori, jog kaimas būtų gražus.

Šiandien noriu pasveikinti vyriausią kaimo gyventoją – Stanislavai Burdienei yra 97 metai, o jauniausiam gyventojui berniukui 7 mėnesiai”, – sveikino I. Milerienė ir įteikė padėką vietos seniūnui E. Barčui už pagalbą ir kaimo puoselėjimą.

Pajiesliškius aplankė ir sveikino Seimo narys Viktoras Fiodorovas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, Krakių seniūnas Ernestas Barčas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Gera žinia

Seimo narys V. Fiodorovas taip pat atvyko ne tuščiomis. Be dovanėlių, V. Fiodorovas vietos žmonėms atvežė ir gerų žinių.

„Sveikindamas šio krašto gyventojus priminiau, kad lygiai prieš metus garsiai išsakyta ir žmonių surinktais parašais užtvirtinta svajonė Skinderiškio parkui suteikti Kaltenio vardą artimiausiu metu bus įgyvendinta. Parkas vadinsis taip, kaip visi kėdainiečiai ir yra įpratę! Bendruomenės bei seniūno Ernesto Barčo pastangos šiuo klausimu neliko nepastebėtos.

Labai graži Joninių bei gimtadienio šventė, ačiū už galimybę dalyvauti“, – kalbėjo V. Fiodorovas.

Šventė vyko išpuoselėtame Pajieslio daugiafunkcio centro kieme, kur medžių pavėsyje susėdo gausus būrys žiūrovų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

O kaip be apeigų?

Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“ priminė Joninių tradicijas, kvietė į ratą prie aukuro, drauge aukoti druską, ragauti duoną.

Skambėjo liaudies dainos apie šienpjovėlį, apie rūtų vainiką, apie vasaros darbus ir šventes. Ne vienas žiūrovas folkloro ansambliui pritarė, nes dainos, nors ir iš senų laikų atėjusios, tačiau žinomos, girdėtos, vyresnių žmonių dar dainuojamos.

Visoje vakaro programoje netrūko kalbų ir vaišių, kuriomis pasirūpino kaime įsikūrusi Krišnos sąmonės religinė bendruomenė. Šventinį vakarą koncertavo Gudžiūnų modernaus folkloro grupė „Vinkšna“ ir kaimo kapela „Šeduvos bernai“.

„Ačiū visiems, kurie prisidėjo savo lėšomis ar darbu prie tokios gražios kaimo šventės.

Ačiū žiūrovams, kurie atvyko pėsčiomis ar ratuoti, kurie tik kelis šimtus metrų ėjo ar kelis šimtus kilometrų važiavo. Visi buvote labai laukiami ir reikalingi. Džiugu, kad prisimenate Pajieslį, kad didžiuojatės čia gyvendami ar apsilankydami“, – dėkojo Pajieslio bendruomenės aktyvas.

3 Komentarai

  • Aciu ritai tamosaitienei ir ernestui barciui. Labai geri zmones. Uz dtraipsni aciu dmitrijui. Aciu kad nrpamirstat it splankot kaimusz nes muges laikrasciui tai pochui viskas.

  • Mugė surinkus visa Kėdainių atliekas 😉 moka Grikis jiems pinigus, bet jie sėdi ir v3pso, nes nėra žmonių Kėdainiuos.

  • Geriau, anonime, neberašinėk savo kvailų komentarų su daugybę gramatinių klaidų. Beraštis ir tiek.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video