Skip to content

Pagaliau pradeda tobulinti ir „Kėdainiečio programėlę“

 Pagaliau pradeda tobulinti ir „Kėdainiečio programėlę“

Aktyvių kraštiečių „Genas Kėdainiai“ sukurtas projektas „Kėdainiečio programėlė“ analogiškai ėmė ir kažkaip susidubliavo su savivaldybės projektu, kuris iš esmės yra apie tą patį, tik gerokai mažesne apimtimi./Kėdainių r. savivaldybes nuotr.

Kėdainių rajono gyventojai aktyviai dalyvauja teikdami ir rinkdami projektus dalyvaujamajam biudžetui, tačiau kyla pagrįstų klausimų, ar laimėjusios idėjos įgyvendinamos taip, kaip jas įsivaizdavo patys autoriai ir už jas balsavusi bendruomenė. Skaudžiu precedentu tapo ankstesnis didelio biudžeto nugalėtojas – Babėnų šilo sveikatingumo trasa. Nors šis projektas laimėjo net 100 tūkst. eurų finansavimą, jis iki šiol nėra įgyvendintas pagal pirminę sumanytojų viziją, o buvo prijungtas prie savivaldybės projekto ir tik dabar pradedami jo įgyvendinimo darbai. Gana panaši situacija klostosi ir su naujausiu laimėtoju – „Kėdainiečio programėle“. Užuot kūrus visiškai naują produktą, tokį, kokį pasiūlė idėjos autoriai, savivaldybė paskubomis išleido savo programėlę, prie kurios dabar jau lipdys „Genas Kėdainiai“ idėjas. Vis dėlto šį kartą savivaldybė su projekto autoriais bent jau kalbasi ir tariasi.

Idėjos autoriai priekaištų neturi

Aktyvių kraštiečių „Genas Kėdainiai“ sukurtas projektas „Kėdainiečio programėlė“ analogiškai ėmė ir kažkaip susidubliavo su savivaldybės projektu, kuris iš esmės yra apie tą patį, tik gerokai mažesne apimtimi.

Kaip ir Babėnų šilo projekto istorijoje, taip ir čia, savivaldybė, rodos, padarė viską, kad tik netektų projekto įgyvendinimo garbės perleisti visuomenininkams.

Vis dėlto nors tuomet, kai savivaldybė paleido programėlę, ir buvo sulaukta nemažos „Genas Kėdainiai“ kritikos dėl skubos ir to, kad programėlė visai neatitinka visuomenininkų vizijos, dabar, po diskusijų, audros nurimo.

Benas Cechanavičius sako pastebintis, jog šį kartą savivaldybė išties stengiasi, kad projektas būtų įgyvendintas kaip įmanoma greičiau.
Pasak jo, darbai vyksta pagal planą, o sprendimas tobulinti esamą platformą yra ne trūkumas, o privalumas, leidžiantis paspartinti procesus.

Benas Cechanavičius sako, kad pastebi, jog šį kartą savivaldybė išties stengiasi, kad projektas būtų įgyvendintas kaip įmanoma greičiau. Pasak jo, darbai vyksta pagal planą, o sprendimas tobulinti esamą platformą yra ne trūkumas, o privalumas, leidžiantis paspartinti procesus.

„Galutinai ir pilna apimtimi programėlė bus pabaigta kitais metais, bet jau šiemet tai turėtų būti moderni ir reikalinga priemonė su numatomais funkcionalumais“, – teigia B. Cechanavičius, pabrėždamas, kad projekto įgyvendinimo terminai nėra pažeisti.

„Kad naujos funkcijos lipdomos ant sukurtos programėlės – viskas gerai. Programinė bazė, saugumo dalykai jau yra. Dizainas tikrai keisis. Nematome problemų tobulinti esamos“, – sako B. Cechanavičius.

Vis dėlto nors oficialus paaiškinimas skamba logiškai ir pragmatiškai, bendruomenėje lieka neatsakytas klausimas: ar toks „tobulinimas“ atitinka dalyvaujamojo biudžeto dvasią? Juk gyventojai balsuoja ne už esamų sistemų patobulinimą, o už naujas, originalias idėjas. „Kėdainiečio programėlės“ likimas taps savotišku lakmuso popierėliu, parodysiančiu, ar savivaldybė yra pasirengusi leisti visuomenės iniciatyvoms vystytis savarankiškai, ar ir toliau rinksis patogesnį kelią – integruoti jas į savo jau veikiančią mašiną.

Vis dėlto nors oficialus paaiškinimas skamba logiškai ir pragmatiškai, bendruomenėje lieka neatsakytas klausimas: ar toks „tobulinimas“ atitinka dalyvaujamojo biudžeto dvasią? Juk gyventojai balsuoja ne už esamų sistemų patobulinimą, o už naujas, originalias idėjas.

Aut. past.

Kas keisis programėlėje?

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis teigė, kad programėlės funkcijų išplėtimas iki tokių, kokios buvo pasiūlytos veiklių kėdainiečių projekte, įvyks. Bet funkcijos bus išplėstos savivaldybės sukurtoje programėlėje. Toje pačioje, dėl kurios skuboto paleidimo nepasitenkinimą jau buvo išreiškęs ir „Genas Kėdainiai“.

Kaip teigia savivaldybės atstovas, iki birželio 27 d. planuota pasirašyti mobiliosios programos „Kėdainiečio kortelė“ funkcionalumo plėtros paslaugų sutartį. Per tris mėnesius bus išplėstas dabartinės mobiliosios programos „Kėdainiečio kortelės“ funkcionalumas, siekiant padėti Kėdainių rajono savivaldybės bendruomenės gyventojams ir svečiams gauti platesnį informacijos ir paslaugų spektrą.

Teigiama, kad mobiliosios programėlės tolimesnė plėtra buvo aptarta dar pernai, o savivaldybė žada bendradarbiauti su iniciatyvos autoriais įgyvendinat II mobiliosios programos „Kėdainiečio kortelė“ etapą.

„Šiame etape mobiliosios programos vartotojams sudaroma galimybė skaityti naujienas, kurios po sistemų integracijos būtų pateikiamos iš svetainės kedainiai.lt.

Verslo atstovams bus sukurta atskira aplinka, kurioje  jie galės kurti nuolaidos kodus, kuriuos vėliau galėtų naudoti mobiliosios programos vartotojas.

Mobiliosios programos vartotojams sudaroma galimybė dalyvauti tokiose pačiose apklausose kaip ir skelbiamose svetainėje kedainiai.lt, taipogi suteikiama galimybė peržiūrėti jau įvykusių apklausų rezultatus“, – vardijo E. Grigaitis.

Taip pat mobiliosios programos vartotojams sudaroma galimybė peržiūrėti Kėdainių rajono lankytinas vietas žemėlapyje. Pasirinkus objektą, sudaroma galimybė peržiūrėti jo nuotraukas, aprašymą, išgirsti garso ar vaizdo įrašus (pvz., gido nurodymai, objekto pristatymas).

Atsiras ir nauja skiltis „Kėdainiai – kultūros sostinė 2026“. Skiltyje skelbiama informacija gyventojams ir miesto lankytojams apie tai, jog 2026-aisiais metais Kėdainiai tampa Lietuvos kultūros sostine. Informacijos pateikimas šioje skiltyje suderinamas su perkančiąja organizacija.

Taip pat mobiliosios programos vartotojams sudaroma galimybė užregistruoti problemą mobiliuoju įrenginiu. Problemos registravimo metu automatiškai nurodoma vartotojo lokacija pagal dabartinę mobiliojo įrenginio vietą. Išmaniojo įrenginio kamera galima nufotografuoti ir prisegti vartotojo matomos probleminės vietos nuotraukas. Užregistravus problemą, vartotojas gali matyti pateiktos problemos sprendimo statusą. Mobiliojoje programoje atvaizduojamas interaktyvus rajono užregistruotų problemų žemėlapis. Administravimo aplinkoje savivaldybės atsakingi darbuotojai matys mobiliosios programos vartotojų užregistruotas problemas, galės perduoti šią informaciją atitinkamoms organizacijoms išspręsti problemą, atnaujinti problemos sprendimo statusą ir pan. Turi būti sudaryta galimybė prisijungti problemą sprendžiančiai organizacijai prie administravimo aplinkos ir matyti tik jam priskirtas problemas.

Maža to, programėle vartotojai galės susimokėti vietinę rinkliavą už atliekas.

4 Komentarai

  • O tas ponas Benas finansuoja ar programuoja tą programėlę, taip ir nesupratau. Ir kodėl reikia keisti jam tą dizainą? Apšvieskite mane, prašau, kurie labiau apsiskaitę tame.

  • Tai yra jų iniciatyva, kurią laimėjo.

  • neva ji norinti pasisavint kūribingo jaunimo pasiūlymus,jei jie va taip ir be jokių sąmokslo teorijų puikiai matosi.Aha,Beniukui už gerus pasiūlymus duodam du ar tris balus,o savivaldybei už tų gerų pasiūlymų rėmimą ir norą bent šalia pasišildyt ,na sakysim ,vieną.Paskui visą tą krūvą įvertinimų sudedam ir apdovanojam Beną medaliu,o savivaldybei jį skiriam po mirties…Ir gražu,ir nieks nenuskriaustas bei nepašieptas.

    • -,,kūrybingo”,nes akis graužia.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video