Nušvietė M. K. Čiurlionio gyvenimą Krakėse
Jonė Paukštytė
Vasario 25 dieną Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje įvyko M. K. Čiurlionio fondo renginys „Augame su M. K. Čiurlioniu“ 8–10 kl. moksleiviams. Globalių neramumų fone fondo globojami atlikėjai supažindino moksleivius su M. K. Čiurlioniu ir jo gyvenimu. Jaunieji dalyviai atsakinėjo į edukacijos vedėjos Livijos Krivickaitės klausimus ir už teisingus klausimus gavo atvirukus su M. K. Čiurlionio paveikslais. Elektroniniu pianinu M. K. Čiurlionio kūrinius skambino pianistė Viktorija Brazaitė.
M. K. Čiurlionio fondo programos „Augame su M. K. Čiurlioniu“ projektų pagrindinė misija – supažindinti jaunimą su gerosiomis žmogaus vertybėmis, nušviesti šias vertybes įtaigiais būdais, meniškomis formomis. Visa tai daryti remiantis Lietuvos genijumi M. K. Čiurlioniu, jo menu ir idėjomis. Menų sintezė – tarsi instrumentas, kuriuo formuojamas jauno žmogaus mentalitetas, ugdomos gyvenimiškos vertybės.
Projekto kuratorė Modesta Kuzmenkaitė dalinasi, kad „kultūra, menas kiekvienam žmogui yra labai svarbu tiek kasdieninėje rutinoje, tiek gyvenime, bet tu nebūtinai turi būti menininku, kad būtum kūrybiškas, nebūtinai turi groti instrumentais, ar tapyti.
Kitas aspektas – tikrai reikia skleisti žinią apie šį garsų menininką, nešti apie jį žinią, o šie vaikai yra mūsų ir Lietuvos ateitis, ir tai turėtų būti prioritetas į kurį reikia orientuotis.“
Projekto kuratorius Vytautas Paukštelis prideda „jog menas yra viena geriausių emocinių intelekto formų, o šalia menas yra ir dvasios atvaizdas, dvasinės plotmės užsiėmimas.
Vaikams tai yra naudinga, nes jiems to stinga, nes jie to dar nepažinę ir nespėję prarasti, vien dėl to, kad šiuolaikiniame gyvenime mažai su tuo susiduria. O antra, vertybės.
Mes su šiuo projektu nešame žodį „vertybės“, o tarp jų yra: dora, pasiaukojimas, draugo gelbėjimas ir kiti brangūs gyvenime dalykai, kuriais Čiurlionis vadovavosi, o mes tai bandome perteikti jaunimui, kad jie galėtų su tuo susipažinti ir tik tada pasakyti „man menas neįdomu“. Bet jie bent jau sužino, koks instrumentas, kaip skamba, o galbūt vienam iš dvidešimties tai surezonuos su jo siela, jis už to užsikabins ir gyvenime tai jam duos visiškai naujus, nepatirtus potyrius.“
Fondo edukaciniai projektai – tarpininkai tarp formalaus švietimo ir praktinės meninės veiklos, susidomėjimo sulaukę ir apkeliavę ne vieną Lietuvos miesto bei miestelio mokyklą, vaikų globos namus, sutrikusio intelekto centrus ir kt. Projektas vykdomas nuo 2009 m.