Nuo sausio brangs leidimų įkainiai žvejams mėgėjams

 Nuo sausio brangs leidimų įkainiai žvejams mėgėjams

Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerijos inf.

Seimas priėmė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas, kuriomis nuo sausio 1 d. didinamos mėgėjų žvejybos leidimų kainos.

Populiariausių žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 10 eurų mėnesiui ir 30 eurų metams.

Mažiau už leidimus mokės žuvis paleidžiantys žvejai: leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautas žuvis, kainuos 10 eurų mėnesiui ir 25 eurų metams.

Leidimas vieną parą žvejoti lašišas ir šlakius kainuos 15 eurų, atitinkamas leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautą lašišą arba šlakį, – 5 eurai.

Visi mėgėjų žvejybos leidimai, išduoti iki Mėgėjų žvejybos įstatymo pakeitimų įsigaliojimo, galios iki juose nurodyto termino pabaigos.

Priėmus šias pataisas į valstybės biudžetą už šiuos leidimus bus surenkama apie 4,5 mln. eurų (šiuo metu – apie 1,5 mln. eurų). Šias lėšas bus galima skirti mėgėjų žvejybos plėtrą skatinančioms priemonėms: vandens telkinių įžuvinimui, mokslinių tyrimų atlikimui, vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimui, žvejybos kontrolės stiprinimui ir kitoms priemonėms.

Šias įstatymo pataisas buvo pateikę Seimo nariai Linas Jonauskas, Aistė Gedvilienė ir Simonas Gentvilas.

Mėgėjų žvejybos įstatymas suteiks daugiau teisių privačių vandens telkinių savininkams. Jie galės patys nustatyti mėgėjų žvejybos leidimų kainas.

Taip pat vandens telkinių savininkams numatyta teisė patiems nustatyti ir tam tikras žvejybos taisykles jiems nuosavybės teise priklausančiuose vandens telkiniuose: leidžiamų paimti žuvų kiekį, dydį, žvejybos trukmę, žvejybą paleidžiant žuvis, žvejų skaičiaus ribojimą tam tikrose vietose ar tam tikru metu.

Priimtose pataisose taip pat numatyta, kad asmenys iki 18 metų galės žvejoti nemokamai. Iki šiol tai daryti galėjo asmenys iki 16 metų, pensininkai bei neįgalieji.

Nemokamos žvejybos teisė panaikinama Rusnės seniūnijos gyventojams žvejoti Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.

6 Komentarai

  • Jop tararaj.Duodu piršta nukirsti,kad tie pinigai nebus panaudoti ižuvinimui,ar dar tiems kitiems reikalams. Chocolams bus padovanoti,kaip ir tie pinigai,kuriuos mokam už benzina(akcizas,ar kaip ten vadinasi)-turi eiti keliu remontui o nueina chren žino kur(patis valdantieji tai pripažista)

    • Ukrainiečiams gerai, kad dovanoja, nes tie naikina invazinius kacapus – tokie rotanai dviem kojom. Ir Lietuvoj tų invazinių ne vienas rinkoj siaučia.

  • kylant žuvies kainai parduotuvėse,kyla ji ir pramogų vietose…

  • Kad aš jau pavasarį mokėjau 30€ už metus

  • Kuo daugiau bus tų pinigų, tuo daugiau kainuos jų administravimo išlaidos. Ir privažiavimo valčiai nuleisti didmiesčių rajonai gal sulauks, o Raseiniai ir Šilutė turės projektus rašyti, statys eilėn ir geriausiu atveju po 5 m papils žvyro „kuzavą“.

  • Kodėl taip bijote nuomonės, kad neledžiate pasisakyt?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video