Nuo liepos – pokyčiai atliekant automobilio techninę apžiūrą

 Nuo liepos – pokyčiai atliekant automobilio techninę apžiūrą

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Susisiekimo ministerijos inf.

Siekiant didesnio skaidrumo, automobilių techninės apžiūros turės būti filmuojamos, pranešė Susisiekimo ministerija. Pakeitimas įsigalios nuo liepos 1 dienos.

„Techninių apžiūrų patalpų vaizdo stebėjimas nėra visiškai nauja antikorupcijos priemonė – apžiūras atliekančios įmonės jau kurį laiką savo iniciatyva vykdė vaizdo stebėjimą. Tačiau dabar tai tampa privaloma visoms techninių apžiūrų įmonėms, be to, įpareigojama vaizdo įrašus saugoti ir prireikus pateikti juos kontroliuojantiems pareigūnams“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Taip siekiama užtikrinti techninių apžiūrų proceso skaidrumą, fiksuoti galimus korupcijos pasireiškimo atvejus ir įsitikinti, kad transporto priemonė tikrai buvo pristatyta į techninę apžiūrą atliekančią įmonę.

Šį procesą kontroliuojančiai Lietuvos transporto saugos administracijai pareikalavus, įmonės privalės jai pateikti vaizdo stebėjimo duomenis. Šis reikalavimas papildys birželį įsigaliosiantį kitų korupcijos prevencijos priemonių paketą.

Pastarasis nustato, kad privalomajai techninei apžiūrai pateiktoje transporto priemonėje negali būti palikta pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su jos naudojimu ir gali būti suprantami kaip bandymas papirkti techninės apžiūros kontrolierių.

Kontrolieriai įpareigojami įspėti transporto priemonės savininką apie tokius paliktus daiktus, o pastebėjus juos arba savininkui atsisakius patraukti pašalinius daiktus – nutraukti techninę apžiūrą ir apie tai pranešti techninės apžiūros įmonės vadovui.

1 Komentaras

  • Kova su vėjo malūnais. Niekas vietoje dabar neduoda. Per tarpininkus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video