Net ir į kitų miestų gydymo įstaigas veža nemokamai
Nors Kėdainių rajone pacientų pavėžėjimo paslauga veikia jau pusmetį, tačiau daugelis dar nežino, kad gali nemokamai nuvykti į gydymo įstaigą ar iš jos. Ir šia paslauga asmenys gali pasinaudoti vykdami ne tik į Kėdainių rajone, bet ir į kituose rajonuose esančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Pavežimo paslaugą galima užsisakyti paskambinus Karštosios linijos telefonu 1808. Taip pat galima išsikviesti ir „Socialinį taksi“, tačiau šio paslaugos, skirtingai nei paskambinus į Karštąją liniją, yra mokamos.
Nemokamai galima nuvykti iš Kėdainių į Kauno klinikas
„Kėdainių rajono savivaldybėje teikiama pavėžėjimo paslauga nuo 2023 metų rugpjūčio 1 dienos. Paslauga teikiama tiek savivaldybės, tiek valstybės lygmeniu. Tai reiškia, jog pacientas gali vykti iš gyvenamosios vietos į asmens sveikatos priežiūros įstaigą bei iš jos į gyvenamąją vietą tiek Kėdainių rajono savivaldybės ribose, tiek į kitas pilotiniame projekte dalyvaujančias savivaldybes, pavyzdžiui, į Kauno klinikas“, – paaiškino Karštosios linijos 1808 vadovas Aleksandr Kasradze.
Jo teigimu, pasakyti, kiek kėdainiečių per pusmetį jau pasinaudojo tokia paslauga, sudėtinga, nes vienas asmuo ją gali užsisakyti tiek kartų, kiek jam reikia.
„Taip pat išskirtiniais atvejais vieno pavėžėjimo metu gali būti vežamas ne vienas, o keli pacientai. Šiandienai Kėdainiuose atlikti beveik 400 pavėžėjimų tiek savivaldybės teritorijoje, tiek kertant Kėdainių savivaldybės ribą“, – skaičiavo A. Kasradze.
Kam ir kada labiau reikia pavėžėjimo paslaugų?
Pasak pašnekovo, apie 60 proc. pavėžėjimo paslaugos gavėjų yra vyresnio amžiaus žmonės (asmenys, kuriems yra per 75 metų). Kita nemaža grupė yra asmenys, turintys negalią.
Kalbėdamas apie paslaugos užsakymo tendencijas, Karštosios linijos 1808 vadovas pastebėjo, kad pavėžėjimo paslaugų dažniau prireikia tam tikromis dienomis.
„Pacientai labiau linkę registruotis pas sveikatos priežiūros specialistą pirmoje dienos pusėje bei savaitės pradžioje“, – sakė A. Kasradze.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad nors paslauga jau ir teikiama, skambučių ne dėl registracijos, o dėl konsultacijos vis tiek sulaukiama – pagrindinis žmonių klausimas – ar paslauga mokama.
„Tenka žmones nudžiuginti, jog paslauga yra nemokama, tik reikia atitikti arba socialinius–ekonominius, arba medicininius kriterijus. Taip pat apie pavėžėjimo projektą nemažai domisi ir sveikatos priežiūros specialistai, kadangi jų rolė labai aktuali šiame projekte“, – kalbėjo pašnekovas.
„Socialinis taksi“ konkurencijos kol kas nejaučia
Kita alternatyva nuvykti į gydymo įstaigą tiems, kurie negali to padaryti viešuoju transportu ar automobiliu – išsikviesti „Socialinį taksi“, tačiau šio paslaugos – mokamos.
„Socialinio taksi“ vadovas Liutauras Vičkačka sako, jog per ilgesnį nei dvejų metų laikotarpį Kėdainiuose jau turi savo klientų ratą: „Jis gana nusistovėjęs, tačiau turime ir vis naujų, mus atradusių klientų. Tad tikrai jaučiamės svarbūs ir reikalingi. Džiaugiamės ir savivaldos požiūriu – metų sandūroje buvome informuoti, jog būtume ramūs ir nuramintume savo klientus – paslaugas galėsime teikti ir 2024 metais.“
Nors šie ligoninių pacientų vežėjai konkurencijos šiuo metu tikina nejaučiantys, tačiau, anot L. Vičkačkos, natūralu, jog nuolat vykstantys pokyčiai verčia susimąstyti ir sunerimti.
„Tačiau turėdami praktiką ir su kitomis savivaldybėmis, žinome, jog dalis Greitosios medicinos pagalbos paslaugų (GMPT) bus teikiamos tokių organizacijų kaip mes resursais. Tai reiškia, kad bus skelbiami viešieji pirkimai, kuriuose dalyvaus tokias paslaugas teikiančios organizacijos. Akivaizdu, jog visur tikėtis sėkmės negalime, tačiau matysime, kaip seksis“, – įvykiams už akių neskubėjo užbėgti L. Vičkačka.
Veiklos Kėdainiuose nutraukti neketina
Vis tik kalbėdamas bendrai apie savo veiklą, „Socialinio taksi“ vadovas pripažino, jog klientų kiekis palaipsniui yra mažėjantis, kadangi sąlygas, kokius klientus galima vežti, nustato savivaldybės, nes jos ir finansuoja tokių vežėjų teikiamas paslaugas.
„Šiandien asistavimo paslaugų reikia vis daugiau, mūsų klientai sensta, prastėja jų sveikatos būklė. Tikrai su kiekvienu klientu kelionėje praleidžiame vis daugiau laiko“, – sako L. Vičkačka.
Pasidomėjus, ar klientų skaičiui mažėjant nebus svarstoma atsisakyti pavėžėjimo paslaugų teikimo Kėdainių rajone, L. Vičkačka užtikrino: „Šiandien esame tikrai ramūs dėl 2024 metų. Tikrai teiksime pavėžėjimo ir asistavimo paslaugas šiais metais Kėdainiuose.“
Vidutiniškai apie 3–7 klientus per dieną aptarnaujantis „Socialinis taksi“ dažniausiai juos veža į gydymo įstaigas.
„Turime kelionių ir į švietimo bei ugdymo įstaigas. Kartais klientui reikia pagalbos ir apsipirkti, nuvykti aplankyti kapines, artimuosius“, – dažniausias kelionių kryptis vardijo pašnekovas.
Kiek šiuo metu kainuoja „Socialinio taksi“ paslaugos Kėdainių rajone?
Nuo 5 km iki 10 km – 5 eurai.
Nuo 10 km iki 15 km – 7, 50 euro.
Kelionėse, ilgesnėse nei 15 km, 1 kilometro kaina – 0,50 euro.
2 Komentarai
socialinis taksi veza ne tik i gydymo istaigas o visur kur reikia,tai yra saunu,gi neigaliems reikia nuvykti ir apsipirkti ir pabuti gamtoje ir t,t jei neliks socialinio taksi galim isproteti,kitos priemones veza tik i gydymo istaigas ligoniai vezimeliuose irgi nori pasivazineti po Kedainius,aciu soc,taksi,nepalikit musu,
aciuu socialiniam taksi,sekmes jums