Nepriklausomybės atkūrimo metinių išvakarėse dalyvaus akcijoje

 Nepriklausomybės atkūrimo metinių išvakarėse dalyvaus akcijoje

Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos nuotr.

Minint 33-iąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines ir solidarizuojantis su Ukrainos tauta, kuri kovoja už savo laisvę, šimtai Lietuvos švietimo įstaigų dalyvaus nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Prie akcijos prisijungė ir kai kurios Kėdainių ugdymo įstaigos: lopšeliai-darželiai „Vaikystė“ ir „Pasaka“, „Žilvitis“, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija, Kėdainių socialinės globos namai ir Kėdainių rajono Gruzdžių vaikų socializacijos centro Kunionių skyrius.

Jau dešimtą kartą vykstančios tradicinės akcijos metu mokyklų ir darželių bendruomenių nariai žaismingai ir patraukliai paminės vieną svarbiausių valstybės istorinių datų. Šventės išvakarėse – kovo 10 d. – kūrybiškai varijuodami Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis švietimo bendruomenių nariai suformuos gėlių žiedų kompozicijas iš skirtingų spalvų darbužiais apsirengusių dalyvių.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – patraukliomis ir motyvuojančiomis formomis skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe. Tradicinę akciją šiemet papildo solidarumo demonstravimas su Ukrainos tauta, šiuo metu kruviname kare kovojančia už savo laisvę. 

Pasak Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdančiojo direktoriaus Ronaldo Račinsko, „Gyvojo tautos žiedo“ kūrimas – tai galimybė  ne tik kartu pasidžiaugti valstybės švente, bet ir supažindinti jaunimą su šalies istorija.

„Norime priminti jaunajai kartai, kaip ir kokiomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, bei ugdyti supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną“, – pabrėžė R. Račinskas.

Apie savo dalyvavimą šioje akcijoje pareiškė daugiau nei 300 Lietuvos švietimo įstaigų.

Nacionalinę pilietiškumo akciją nuo 2014 metų inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video