Skip to content

Nepraleiskite termino: dalis šeimų gali likti be privilegijų

 Nepraleiskite termino: dalis šeimų gali likti be privilegijų

Gausios šeimos jau penkerius metus gali naudotis Šeimos kortelės teikiamomis naudomis bei privilegijomis./ Asociatyvi BNS Butauto Barausko nuotr.

Šiais metais baigia galioti plastikinei Šeimos kortelei suteikiamas garantinis laikotarpis pirmosioms, 2019 metais išduotoms, kortelėms. Šeimos, pradėjusios naudotis kortele jos starto metais, turės pasikeisti seno tipo korteles į naujesnes.

Informacija, iki kada galioja garantinis kortelės laikotarpis, įrašyta antroje fizinės kortelės pusėje. Kartu su šia pirma kortele nustos galioti ir visos šeimai suteiktos papildomos kortelės, įskaitant mobilią kortelės versiją.

Daugiau kaip 300 partnerių

Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis, naudomis ir privilegijomis Lietuvoje pasinaudoti galima jau penkerius metus.

Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 43 tūkst. šeimų, pirmąja kortele naudojasi daugiau kaip 18 tūkst. Lietuvos šeimų, t. y. 42 proc. teisę į šią kortelę turinčių šeimų.

Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja daugiau kaip 300 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės naudomis galima įsigyti maždaug 3 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos. Vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Baltijos šalių. Latvijoje naudas su lietuviška Šeimos kortele galima gauti daugiau nei 160 vietų.

Šeimos kortelė
Šeimos, pradėjusios naudotis kortele jos starto metais, turės pasikeisti seno tipo korteles į naujesnes./ BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Mobili kortelė

Vis labiau populiarėja mobilioji šeimos kortelė. Nuo praėjusių metų pabaigos įdiegta naujovė leidžia nebelaukti, kol bus pagaminta ir atsiųsta fizinė kortelė. Vos per 2 dienas nuo prašymo pateikimo yra sudaroma galimybė pradėti naudotis mobilia Šeimos kortelės versija.

Apie trečdalis šiemet teikusių prašymus šeimų pasirenka naudotis mobiliąja Šeimos kortele, kurią gali turėti kiekvienas šeimos narys ir jos pagalba atskirai naudotis visomis privilegijomis savo išmaniajame įrenginyje ar telefone.

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi vaikai. Kortelę gauti gali ir šeima, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santuokų, kai šeimoje iš viso yra 3 ar daugiau vaikų, nepriklausomai nuo to, kurioje santuokoje vaikai gimė.

Svarbu, kad teisę gauti Šeimos kortelę turi tik tas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų sutarimu gyvena vaikas, ir bendrai, jo šeimoje auga ne mažiau nei 3 vaikai.

Negalią turintį vaiką slauganti, prižiūrinti šeima – šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas negalios lygis arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima pildyti interneto svetainėje www.spis.lt, rašyti raštu (prašymo formą galima rasti interneto svetainėje) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius, arba pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą.

Visa aktuali informacija kaip pasikeisti kortelę skelbiama Šeimos kortelės svetainėje www.seimos-kortele.lt.

1 Komentaras

  • Nebijokit, tos šeimos be privilegijų tikrai neliks. Jos savo teises išmuš. Neabsoliutinu visų, bet dauguma jų moka reikalauti. Ir ne tik kortelių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video