Nenustebkite: savo namuose galite sulaukti ugniagesių

 Nenustebkite: savo namuose galite sulaukti ugniagesių

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Šių metų pradžia jau pažymėta dviem gaisro aukomis. Siekiant išvengti tokių nelaimių, žmonės raginami nenumoti ranka į apsaugos priemones ir savo namuose įsirengti dūmų detektorius. Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovo Andriaus Eidimto teigimu, 2023 metais atlikdami prevencines programas ugniagesiai aplankė 343 būstus, įrengė 37 dūmų detektorius namų ūkiams, kurie negali įsigyti jų savarankiškai. Tačiau pasakyti, ar gyventojai sąmoningėja ir įsirengia daugiau dūmų detektorių, ugniagesiai negali, nes tokios statistikos niekas neturi.

Reidų nevykdo, bet organizuoja prevencines akcijas

„Kasmet organizuojamos prevencinės akcijos. Šiais metais vasario–gruodžio mėnesiais bus vykdomos keturios: „Daugiabučiai namai be gaisrų“, „Saugūs namai“, „Padėk artimui“ ir „Būk saugus, mokiny!“, – informavo A. Eidimtas. – Pagrindinis tikslas – priminti gyventojams autonominių dūmų detektorių įrengimo namuose privalomumą ir svarbą.

Lankantis pas gyventojus taip pat teikiamos konsultacijos dėl praktinių patarimų saugios aplinkos ir saugių namų klausimais. Esant galimybei, įteikiamos informacinės prevencinės priemonės, padedami įrengti ar įrengiami autonominiai dūmų detektoriai. Taip pat gali būti suteikiama pagalba dėl pastebėtų gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų, kuriuos galima pašalinti vietoje.“

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovo Andriaus Eidimto teigimu, informacijos, kiek gyvybių praėjusiais metais išgelbėjo ar laiku įspėjo apie gaisro pavojų dūmų detektoriai Kėdainių rajone, nėra fiksuojama. Tačiau 2023 metais buvo 17 atvejų, kai pastatuose įrengtas dūmų detektorius namo savininkams pranešė apie gresiantį pavojų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pašnekovo teigimu, reidai, siekiant patikrinti, ar gyventojai įsirengę dūmų detektorius, nėra vykdomi: „Kaip minėjau, organizuojamos prevencinės akcijos. Apie jas informaciją teikiame per žiniasklaidos priemones, taip pat informaciją viešiname Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto puslapyje ir feisbuko paskyroje“.

Gyventojus ugniagesiai gelbėtojai lanko pagal sąrašus

Pasidomėjus, kaip pasirenkami būstai, kuriuos ketinama aplankyti, A. Eidimtas aiškino, kad yra sudaryti tam tikri prioritetiniai sąrašai.

„Atlikus 2023 m. kilusių Kėdainių rajone gaisrų pastatuose 42 atvejų analizę nustatyta: 60 proc. būstų, kuriuose fiksuotas įvykis, nebuvo dūmų detektoriaus.

A. Eidimtas

„Prevencinės akcijos „Padėk artimui“ tikslas – aplankyti visus į Kėdainių rajono savivaldybės sudarytus sąrašus įtrauktus namus. Sąrašuose įtraukti vieniši, senyvo amžiaus ir negalią turintys asmenys, turintys specialiųjų poreikių ir asmenys, gyvenantys riziką keliančiuose individualiuose namuose, – kalbėjo ugniagesių gelbėtojų vadas. – Prevencinės akcijos „Daugiabučiai namai be gaisrų“ pagrindinė tikslinė auditorija – šalies daugiabučių namų gyventojai, jų butai ir daugiabučių namų bendrosios patalpos.“

Pašnekovo teigimu, būna ir tokių atvejų, kai žmonės tiesiog neįsileidžia ugniagesių gelbėtojų. Tuomet konsultacija tiesiog nėra suteikiama, bet jokios sankcijos ar baudos gyventojams už tokį poelgį nėra skiriamos.

Daugiau nei pusėje pastatų, kuriuose kilo gaisrai, nebuvo dūmų detektorių

2023 metais buvo 17 atvejų, kai pastatuose įrengtas dūmų detektorius namo savininkams pranešė apie gresiantį pavojų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vis tik žmonių neatsakingumas ir nenoras ar tingėjimas pasirūpinti savo saugumu, kaip rodo statistika, karčiai atsirūgsta, o pasekmės liūdina.

„Atlikus 2023 m. kilusių Kėdainių rajone gaisrų pastatuose 42 atvejų analizę nustatyta: 60 proc. būstų, kuriuose fiksuotas įvykis, nebuvo dūmų detektoriaus“, – statistika dalijosi A. Eidimtas.

Anot jo, informacijos, kiek gyvybių praėjusiais metais išgelbėjo ar laiku įspėjo apie gaisro pavojų dūmų detektoriai Kėdainių rajone, nėra fiksuojama, tačiau 2023 metais buvo 17 atvejų, kai pastatuose įrengtas dūmų detektorius namo savininkams pranešė apie gresiantį pavojų.

Bauda – nuo 10 iki 70 eurų

Nors specialūs reidai nėra atliekami siekiant patikrinti, ar kiekvienuose namuose yra dūmų detektoriai, tačiau, jei būsite paskųstas ir paaiškės, kad detektoriaus nesate įsirengęs, jums gali grėsti nuo 10 iki 70 eurų bauda.

Dujų detektorius privaloma įrengti visose patalpose.

Tiesa, gyventojams, įsigijusiems naujos statybos būstą, turėtų būti kiek ramiau, nes statytojai turi įpareigojimą įrengti dūmų detektorius patys.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad patalpose įrengti autonominiai dūmų detektoriai turi būti techniškai tvarkingi ir veikiantys, atitikti Europos standartą ir būti paženklinti CE atitikties ženklu. Taip pat juos reikėtų sumontuoti pagal gamintojo instrukcijas ir nepamiršti reguliariai patikrinti, ar detektorius veikia, t. y. paspaudus testavimo mygtuką turi pasigirsti garsinis signalas. Jeigu jūsų turimas dūmų detektorius yra su keičiamais maitinimo elementais, jie turėtų būti keičiami bent kartą per metus. 

1 Komentaras

  • Juk tai valstybės prestižo reikalas.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video