Neišlaikiusiųjų sumažėjo perpus

 Neišlaikiusiųjų sumažėjo perpus

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

rinkosaikste.lt

Nuotolinio ugdymo ir karantino persmelktų mokslo metų rezultatai yra geresni, nei buvo galima tikėtis. Neišlaikiusiųjų egzaminų yra perpus mažiau nei pernai – vos 3 proc. O krašto mokyklų ugdytiniai padovanojo net 16 šimtukų, iš kurių daugiausia, tradiciškai, Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje – net 10.

Daugiausia – Šviesiojoje

Šimtukus gavo 14 krašto mokyklų ugdytinių. Du iš jų šimtukais išlaikė ne po vieną, o po du egzaminus.

„Po du šimtukus gavo mokiniai iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos ir iš Kėdainių r. Akademijos gimnazijos, – vardijo Švietimo skyriaus specialistė Vilma Lukšienė.

Ji pridūrė, kad dar aštuoni Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai gavo po vieną šimtuką.

Tad Šviesioji gimnazija neužleidžia lyderės pozicijų ir yra daugiausia šimtukininkų išleidusi mokykla Kėdainių rajone. – Po 2 abiturientus iš Kėdainių „Atžalyno“ ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijų gavo po vieną šimtuką. Galime pasidžiaugti šių moksleivių puikiais rezultatais“, – pridūrė specialistė.

Šiemet 28 krašto mokyklų moksleiviai egzaminų neišlaikė.

V. Lukšienė

Neišlaikė 28

Šiais metais iš viso valstybinius brandos egzaminus laikė 319 Kėdainių rajono savivaldybės mokyklų abiturientų ir 64 Kėdainių profesinio rengimo centro abiturientai.

„28 krašto mokyklų moksleiviai egzaminų neišlaikė.

Daugiausia – net 17 – neišlaikė matematikos egzamino. Lietuvių kalbos egzamino neįveikė 7 mokiniai, du neišlaikė istorijos ir po vieną anglų kalbos bei informacinių technologijų“, – vardijo V. Lukšienė.

Ji nepanoro atskleisti, kuriose krašto ugdymo įstaigose buvo daugiausia egzaminų kartelės neįveikusių mokinių.

„Nenorėčiau įvardinti mokyklų, kuriose mokiniai neišlaikė daugiausia egzaminų. Tiesa ta, kad po vieną ar kelis neišlaikiusius buvo visose mokyklose, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kiekvienoje mokykloje egzaminus laikė nevienodas skaičius mokinių, tad ir skaičiai bei procentuotės skiriasi.

Palyginus su praėjusiais metais, rajone neišlaikiusiųjų sumažėjo daugiau nei perpus“, – kalbėjo pašnekovė.

Neišlaikiusių mokinių procentas krašto mokyklose siekia vos 3 nuošimčius.

Pakartotiniai pasisekė

Tam, kad abiturientas gautų brandos atestatą, jis turėjo išlaikyti du egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą.

Panašu, kad pakartotinė egzaminų sesija buvo dosnesnė, ir joje neišlaikiusiųjų egzaminų nėra.

„Pakartotinėje sesijoje lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė visi.

Kiek žinau, antrąjį egzaminą išlaikė taip pat visi, tad ir brandos atestatus gaus taip pat visi abiturientai“, – kalbėjo V. Lukšienė.

1 Komentaras

  • Gerai plauna smegenis. Pereinamojo balo kartele sumažino. Nes kitaip būtų buvusi katastrofa.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video