Nebežino, ką daryti su „Mažylių akademija“

 Nebežino, ką daryti su „Mažylių akademija“

Rajono politikai nebežino, ką daryti su savivaldybei už patalpų nuomą prasiskolinusiu privačiu darželiu-mokykla „Mažylių akademija“. Vieni ragina žiūrėti atlaidžiai ir skolas nurašyti, o kiti  reikalauja skolas atgauti nedelsiant. Tuo tarpu įstaigos direktorė kol kas neieško kompromiso su politikais ir nedalyvavo nei rajono Tarybos, nei komitetų posėdžiuose, kur buvo svarstoma, ką daryti su šios privačios švietimo įstaigos skolomis.

Plano nepateikė

Apie „Mažylių akademijos“ skolas buvo kalbėta ir ankstesniame rajono Tarybos posėdyje, tačiau anuomet politikams pritrūko konkretumo, tad buvo susitarta, jog įstaigos direktorė Lina Stankevičienė po mėnesio pristatys konkrečius skaičius ir konkretų skolos išmokėjimo planą. Tačiau L. Stankevičienė to nepadarė. Nei į Tarybos posėdį, nei į komitetų posėdžius ji taip ir neatėjo.  

„Kiek žinau, kiekvienas komitetas turėjo išklausyti dar kartą pateiktą informaciją apie „Mažylių akademijos“ finansinę padėtį ir jų planus, kaip panaikinti įsiskolinimą, kuris viršija 13 000 eurų.

Aš žinau tik tiek, kad mūsų Turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė kalbėjo su įstaigos direktore, o ši garantavo, kad iki Tarybos posėdžio pinigai bus pervesti. Taigi dėl to, kad pinigus žadėjo pervesti ir skolą panaikinti, jos nei komitetuose, nei posėdyje nebuvo.

Tačiau jokio pavedimo savivaldybė nėra gavusi, tad aš ir nebežinau, ką mes darome“, – kalbėjo rajono meras Saulius Grinkevičius.

[quote author=““]Tik teisininkui išaiškinus, kad skolos išieškojimas gali būti vykdomas tik per teismą, susizgribta, kad teismas – per griežta priemonė.[/quote]

Siūlė spręsti kuo greičiau

Tarybos narys Darius Petrauskas siūlė priimti konkretų sprendimą, kaip bus elgiamasi su įsiskolinusia įmone. Kadangi artimiausias Tarybos posėdis bus tik rugsėjo mėnesio gale, politikas siūlė iki tol palaukti – duoti šiek tiek laiko – o situacijai nepasikeitus skolą tiesiog nurašyti.

„Jeigu mes praeitą posėdį akcentavome, kad į veiklą žiūrime geranoriškai, tai būtų išeitis – tiesą sakant, vienintelė išeitis išgelbėti šią įstaigą. Kažkokį sprendimą juk turime priimti“, – kalbėjo D. Petrauskas.

Rajono meras atkreipė dėmesį, kad per laukimo laikotarpį skola išaugs dar daugiau kaip 3 000 eurų.

Turėtų išsireikalauti

Tuo tarpu Juozo Gaidamavičiaus teigimu, savivaldybės administracija turėtų imtis veiksmų ir mėginti skolą išsireikalauti.

„Čia toks dalykas, kurį turime išspręsti. Savivaldybės administracija galėtų padirbėti ir išsireikalauti, kad ta skola būtų greičiau grąžinta. Reikia nieko nelaukti ir šiandieną priimti sprendimą, kad administracija išsireikalautų skolą“, – griežtai kalbėjo politikas.

[quote author=“L. Stankevičienė“]Niekada neprašysiu jokių išskirtinių sąlygų savo įmonei. Esu linkusi visada savo problemas išsispręsti pati, tad taip elgiuosi ir šį kartą.[/quote]

Susiginčijo

D. Petrauskas savo ruožtu tikino, kad priimtas sprendimas bus esminis Kėdainiuose – jis parodys, kaip žvelgiama į tokio tipo iniciatyvas. Tačiau J. Gaidamavičius griežtos pozicijos nepaleido.

D. Petrauskas taip pat nenusileido – skolos išreikalavimas vyksta ne kaip kitaip, o per teismą. Leisdamas Tarybos nariams suprasti, kad ugdymo įstaigos direktorės tampymas po teismus nėra teisinga praktika, jis paprašė situaciją pakomentuoti savivaldybės teisininko Dariaus Ramono, o šis patikino, kad tokiais atvejais skolų išieškojimas vyksta per teismą.

Tik tada buvo susizgribta, kad teismas – per griežta priemonė.

„Teismas būtų paskutinis žingsnis. Pirmiausia administracija tegul pasikviečia direktorę, jie tegul pasikalba, aiškinasi, tegul parodo planus skolos mokėjimo. Na, o jei situacija nesikeis, tada beliks kreiptis į teismą“, – siūlė rajono meras.

Stanislovas Blinstrubas iškėlė siūlymą, kad galbūt įstaigai būtų sumažintas nuomos mokestis.

„Aš pats siūliau jai tą dalyką, siūliau, kad gal sumažinti mokesčius – ji iš pradžių sutiko. O paskui iš tribūnos pasakė – „man nereikia jokio mažinimo“. Ji taip pati pasakė“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Galiausiai buvo priimtas sprendimas, jog savivaldybės administracija imtųsi aktyvaus skolos išieškojimo. Geranoriškesnę D. Petrausko poziciją palaikė vos 6 Tarybos nariai.

Problemas išspręs pati

Tuo tarpu „Mažylių akademijos“ vadovė Lina Stankevičienė pabrėžė, kad visas problemas išspręsti ketinama artimiausiu metu.

„Iš tiesų nedalyvavau komitetų posėdžiuose, nes ši problema jau kaip ir yra išspręsta. Visų laikų valdžias ir politikus gerbiau, tačiau niekada neprašysiu jokių išskirtinių sąlygų savo įmonei. Esu linkusi visada savo problemas išsispręsti pati, tad taip elgiuosi ir šį kartą. Neprašau jokių išskirtinumų, o šią mano privačią iniciatyvą parėmė Lietuvos žmonės ir kai kurios verslo įmonės. Artimiausiu metu su savivaldybe bus visiškai atsiskaityta, ir tikiuosi, kad įstaiga toliau teiks kokybiškas švietimo paslaugas, kurios yra labai reikalingos bendruomenei“, – kalbėjo L. Stankevičienė.

  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video