Neatsakingų gyventojų įkaitais tapo ir kaimynai, ir institucijos

 Neatsakingų gyventojų įkaitais tapo ir kaimynai, ir institucijos

Gyvenant daugiabutyje kaimynai tampa tais žmonėmis, kuriais galima arba pasikliauti, arba kuriuos tenka kaltinti dėl įvairiausių bėdų. Ypač sudėtinga situacija būna tuomet, kai kaimynai išvyksta ilgam laikui, palikę savo butus be priežiūros, o juose ima ir nutinka kažkas tokio, kas apkartina visos laiptinės gyventojų kasdienybę. Pasirodo, tokie žmonės problemų sukelia ne tik kaimynams, bet ir atsakingoms institucijoms.

Savininko rasti negali

Šėtos g. 99-ojo namo gyventoja Fabina Kriaučiūnaitė kreipėsi į „Rinkos aikštės“ redakciją pasakodama, kad jau kelintą dieną gyvena be šalto vandens. To priežastis – gedimas kaimyniniame bute. Bėda ta, kad buto savininkas gyvena kažkur kitur, o atsakingos institucijos teigia dar tik ieškančios, kas tas buto savininkas, kur jis yra, bei nežino, kaip su juo susisiekti.

„Buto savininkas pasimirė, ir paliko sūnėnui butą. Bet tas sūnėnas gyvena kitur, to buto jam nereikia. Nei jis jį nuomoja, nei jis į jį atvažiuoja. Jis turi tik buto raktą ir viskas. Gegužės pabaigoje, kai pasimirė jo dėdė, kaimynai jam paskambino, jį iškvietė, bet dabar sako, kad numerio neturi – gal pametė, ar ką.

Kaimynai apskritai elgiasi abejingai. Pirmame aukšte niekas negyvena, antrame aukšte – ten, kur greičiausiai gedimas įvyko – niekas negyvena, trečiame aukšte aš gyvenu, virš manęs moteris gyvena, bet nežinau, kodėl niekur nesikreipia, na, o paskutiniame aukšte gyvenantis vyriškis dirba Kaune ir tik kartais į butą grįžta.

Skambinau į „Kėdainių vandenis“. Ten budintis man pasakė, kad gedimas yra 10-ame bute, ir pasiūlė kreiptis į „Kėdainių butus“. O jiems paskambinau, bet jie savininko nesuranda niekaip, nors aš jiems pasakiau ir kur maždaug jis gali gyventi, ir pavardę pasakiau. Juk galėtų jie surasti kontaktus žmogaus. Policija nesiima tokių dalykų, o „Kėdainių butai“ yra labai nerangūs, galiu pasakyti. Jie nieko ir nedaro, nes jiems nereikia – juk ne jie be vandens gyvena“, – piktinasi moteris pridurdama, kad be šalto vandens gyventi išties sunku.

Geriamąjį vandenį moteris turi pirkti parduotuvėje, kas dieną maisto gaminimui ir troškuliui numalšinti sunaudoja apie 5 litrus vandens.

Situaciją žino

Paskambinus į „Kėdainių vandenų“ avarinę tarnybą paaiškėjo, kad pavienių butų gedimų jie net nemato – pamatyti gali tik tokiu atveju, jeigu vanduo dingtų visame name. Jeigu vandens nėra viename ar keliuose butuose, vadinasi, įvykęs vietinis gedimas, kurį turi užfiksuoti „Kėdainių butų“ darbuotojai.

„Kėdainių butų“ atstovas, susisiekęs su avarine tarnyba, išsiaiškino, kad penkiems butams šaltą vandenį tiekiančiame stove yra gedimas, tačiau neaišku, kuriame tiksliai bute.

„Gedimas gali būti pirmame arba antrame aukšte – neaišku, kur. Stovas yra užsuktas, kad nebėgtų toliau vanduo. Mūsų žiniomis, vieno buto gyventojas yra Londone, o kito buto gyventojo jau ieškome, tikimės rasti greitu metu.

Situacija tokia, kad karšto vandens visgi gyventojai turi – apsiprausti galima, atsivėsinus atsigerti. Yra taip, kaip yra. Jeigu būtų trūkę ir karšto, ir šalto vandens vamzdžiai, jau eitume su policija laužtis, na, o dabar dar kažkaip įmanoma išsisukti. Vieno buto savininką kaip ir radom – tikimės, kad iki vakaro galėsime įeiti į butą. Į vieną butą nors įeisime, ir matysime – jei ne jame gedimas, laužti teks tik vienas duris – kito buto“, – kalbėjo „Kėdainių butų“ atstovas.

Įstatymų pinklėse

„Kėdainių butų“ atstovas taip pat teigė, kad ne tik kaimynai, bet ir įstaigos yra įstatymų įkaitės. Gyventojams neretai atrodo, kad į žmogaus butą, įvykus gedimui, įsilaužti galima be problemų, tačiau realybė yra visiškai kitokia.

„Įstatymas neleidžia imti ir įsilaužti į žmogaus butą, net jei jame gedimas įvykęs. Žmogus paskui gali mus paduoti į teismą, jeigu duris išlaužtume lyg niekur nieko. Jeigu jau prieiname iki to, kad tenka laužti duris, kviečiamės policijos atstovą, kad stebėtų visą veiksmą. Tačiau policija irgi nelabai nori dalyvauti tame.

Čia labai didelė problema. Sutartyje su gyventojais mes nurodome, kad gyventojai yra įpareigoti užtikrinti darbuotojų patekimą į butą, jeigu įvyksta kažkokia nelaimė, gedimas, yra ir nuobaudos numatytos, bet CK neleidžia mums kada nori laužtis į butą. Nėra viskas taip paprasta, kaip žmonės galvoja.

Išlaužus duris paskui sutvarkyti jas reikia iš įmonės sąskaitos. Kartais, rodos, durys paprastos pigiausios, o spyna įdėta oho kokia. Tenka kviestis specialistą iš Kauno, jo darbas apie 200 eurų kainuoja – pačios durys mažiau kainuoja nei jas išlaužti…

O dar blogiau būna, kai šarvuotąsias duris įsistato – kad patektum į butą, reikia pusę sienos aplinkui išgriauti.

Žmonės labai neatsakingi, jie išvažiuoja, ir jiems neįdomu, kad gali kažkas nutikti. Būna visokių cirkų. Trūksta kokia šlangelė tualete, o žmogus sėdi Londone pusantrų metų, ir neįdomu jam, kad kaimynams ant galvos vanduo bėga.

Išvykdami asmenys apskritai turėtų atvykti pas mus ir pranešti, kur yra atsarginis raktas, duoti kontaktus“, – primena „Kėdainių butų“ atstovas.

Pašnekovas pridūrė, kad nepaisant to, kad neatsakingiems butų šeimininkams yra numatytos ir piniginės baudos, jas retas kuris geranoriškai susimoka – neretai gyventojai kreipiasi į teismus, bandydami išsikovoti galimybę nesusimokėti už įmonės atliktus darbus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content