Muštynės Kėdainiuose: karys uždarytas į areštinę, auka – ligoninėje

 Muštynės Kėdainiuose: karys uždarytas į areštinę, auka – ligoninėje

Dėl įvykio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiuose kilęs konfliktas Lietuvos kariuomenės kariui gali kainuoti tarnybą – paprastai toks sprendimas priimamas po to, kai karys pažemina kario vardą. O viskas prasidėjo nuo konflikto, kurio metu į darbą buvo paleisti kumščiai ir sužalotas žmogus. 

Sekmadienio paryčiais

Policijos pareigūnų ir medikų pagalbos prireikė sekmadienį, apie 2 val. 50 min., kai kilo konfliktas A. Mickevičiaus gatvėje.

Karys įsivėlė į konfliktą su asmeniu ir pyktį išliejo kumščiais – sudavė 37-erių metų vyriškiui į galvą, pastarasis neišlaikė lygsvaros ir griuvo bei susižalojo galvą.

Ligoninė ir areštinė

Nukentėjusysis nuvežtas ir paguldytas į Kėdainių ligoninę. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam nustatytas vidutinis girtumas – 2,06 promilės.  

Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Kariams, kaip ir pareigūnams, taikomi ypač aukšti moralės ir etikos standartai. Įvykus tokiam atvejui karys nedelsdamas turi informuoti savo vadovus. Sprendimą dėl kario likimo kariuomenėje priima dalinio vadas.

Aut. past.

Gresia belangė

Panašu, kad kariui už tokį poelgį gresia rimti nemalonumai.

Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tiesa, paaiškėjus naujoms aplinkybėms kaltinimai gali būti perkvalifikuojami.

Jei įvykis būtų traktuotas kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, už tokią veiką kariui grėstų laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Įprasta tvarka

Tiesa, kariui teks atsakyti ir prieš savo vadovus. Lietuvos kariuomenės kariui šis poelgis gali kainuoti tarnybą – paprastai toks sprendimas priimamas po to, kai karys pažemina kario vardą ir yra įprasta praktika kariams.

Kariams, kaip ir pareigūnams, taikomi ypač aukšti moralės ir etikos standartai.

Įvykus tokiam atvejui karys nedelsdamas turi informuoti savo vadovus. Sprendimą dėl kario likimo kariuomenėje priima dalinio vadas.

5 Komentarai

  • Tai va,savi savus muša,o kai prisirinks nato šaika,tai neįmanoma bus nosies į lauką iškišti.Galės tada BATKA kovoti už Lietuvos žmogaus teises,kaip mes kovojama už bulbašu teisės.

  • Ar ne tam naujam klubely cia tas mardabojus vyko?

  • Tam naujam klubeli ivyko. Marozynas ten konkretus

  • Normalus karys jeigu moka save apginti,net budamas apsvaiges,tai viskas cia gerai,koks karys jeigu nemoketu saves apginti

  • Kaimo gluduma visiška tie Kėdainiai, nei normalios kavinės, nei normalaus klubo. Ir neturės Kėdainiai nieko normalaus – ne ta liaudis ir mentalitetas.. Svarbiausia prisigerti, o jau po to kaip gausis. Vaikšto su arbūzais pažastyse Kėdainių vyriokai, kieti jaučiasi

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video