Moterų šaukimas į kariuomenę neišvengiamas?

 Moterų šaukimas į kariuomenę neišvengiamas?

BNS Vyginto Skaraičio nuotr.

Lietuvos politinėje padangėje pastaruoju metu kaip niekada daug kalbų apie karinius reikalus. Karo padėties įstatymo pataisose numatoma, kad kiekvienoje savivaldybėje galėtų atsirasti karo komendantūros, kurios veiktų kaip centrinė būstinė tiems, kurie nori dalyvauti valstybiniame pasipriešinime, tačiau nėra nei kariai, nei šauliai. Kartu vis daugiau kalbama apie visuotinę privalomąją karo tarnybą, į kurią būtų šaukiamos ir moterys.

Šaukti moteris galima, tačiau tai daug kainuos

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys sakė, kad jei politikai apsispręs, visuotinis šaukimas, o kartu ir privalomas moterų šaukimas į kariuomenę, tikrai yra įmanomas. Tiesa, jo teigimu, moteris šaukti bus galima tada, kai atsiras privalomas visų vaikinų šaukimas į kariuomenę.

Maža to, moterų šaukimas į kariuomenę valstybei kainuos nemažai pinigų.

„Moterų ir vyrų šaukimas vienu metu kainą padidina bene trigubai, nes tada keičiasi ir infrastruktūros pobūdis, pradedant ir kareivinėmis, ir pačiu kiekiu žmonių. Mes tada turėtume dvigubai daugiau žmonių – apie 12 tūkst. kasmet atliekančių privalomąją karo tarnybą“, – „Žinių radijuje“ kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas.

Moterų šaukimas į kariuomenę valstybei kainuos nemažai pinigų.

Aut. past.

Moterys pačios norėtų visuotinio šaukimo?

Lietuvos verslo konfederacija ir asociacija „Lyderė“ pranešime spaudai teigia, kad moterų šaukimas į kariuomenę yra neišvengiamas.

Lietuvos verslo konfederacijos direktorė Ineta Rizgelė apskritai sako, kad keista, jog valdžioje per mažai kalbama apie moterų įtrauktį į kariuomenę ir šalies gynybą.

„Šauktinių poreikis yra augantis, o demografinės tendencijos yra ne mūsų pusėje. Moterų įtraukimą į šaukiamus karo prievolininkus matome kaip neišvengiamą sprendimą ir kuo greičiau pradėsime diskusijas šiuo klausimu, tuo greičiau pasieksime pozityvių rezultatų šioje srityje“, – įsitikinusi I. Rizgelė.

Lyčių diskriminacijos kariuomenėje nėra

Tuo tarpu Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba teigia, jog tai, kad į kariuomenę nėra šaukiamos moterys, nėra lyčių diskriminacija.

„Nors šis įstatymas draudžia bet kokią diskriminaciją dėl lyties, kai kalbama apie karo prievolės atlikimą yra taikoma išimtis, numatyta Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme. Todėl skirtingai moterims ir vyrams nustatytos prievolės atlikti karo tarnybą teisiškai nėra laikomos diskriminacija“, – sakė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė Laima Vengalė-Dits.

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu tarnauja apie 88 proc. vyrų ir beveik 12 proc. moterų.

Tai atitinka NATO šalių vidurkį.

9 Komentarai

  • Palaukim truputį iki mūsų valdžia tiek prisišiks santykiuose su kaimynais ir ,matysite,kad jų pridirbtą bandą jau privalės ir moterys lepoti.

    • Ivanai, nebekomentuok, laikas jau tau namo į ruskyną

      • lengviausia ivanu ar kacapu apšaukt žmogų.Va ir visi beretinių ,,argumentai“.Slabo,Adolfai…Nutarei verčiau anonimu būti?

        • Anonimas tik savo koloborantus, čekistus, tskp komjaunuolius ir kgbistus ir gina, kitus vadindamas kacapais, bet pats budamas tokiu issigymeliu kacapu, kaip jo partija slaptina kacapus.

  • Labai seksistiškai nuskambėjo, kad jei jau moterys eis, tai brangiai kainuos. Jos gal valgo dvigubai? Suprantu, tam reikia plėsti infrastruktūrą, bet čia ne pagrindas mėtytis tokiais posakiais.

  • Man 80. Aš eisiu tarnaut , nes to nori mano partija.

    • ,,Mums saulės nereikia,nes partija šviečia,
      mums duonos nereikia-tik priešą paduok…“.

  • Gerai gales vyrai su moterimis kareivinese pistis. Dabar vyras vyra rurena nes valdze leidzia

    • Tai ar be reikalo taip stengiausi tautai ir jos gerovei…

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video