Moksliniais tyrimais nustatyta geriausia vitamino D rūšis

 Moksliniais tyrimais nustatyta geriausia vitamino D rūšis

Britų moksliniai tyrimai įrodė, kad vitaminas D3 yra geresnis pasirinkimas nei D2. Jei norite būti saugūs, rinkitės moksliniais tyrimais pagrįstą vitamino D preparatą.

Vis daugiau žmonių kasdien vartoja vitamino D maisto papildus, kad būtų užtikrinti, jog šios gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos kiekis kraujyje būtų pakankamas.

Pagal naujausias vitamino D stokos, diagnostikos, profilaktikos ir gydymo gaires, Lietuvos gyventojams būtina papildomai vartoti vitamino D preparatus nepakankamos insoliacijos sezonu – nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Kitais mėnesiais vartoti vitaminą D papildomai rekomenduojama ypač tiems, kurie priklauso vitamino D trūkumo rizikos grupėms.

Vitamino D maisto papildai ypač rekomenduojami

  • vaikams iki 2 metų amžiaus;
  • nėščiosioms;
  • tamsiaodžiams;
  • vaikams ir suaugusiesiems, kurie vasarą vilki visą kūną dengiančius drabužius;
  • žmonėms, kurie mažai laiko praleidžia lauke dieną arba apskritai vengia saulės;
  • slaugos namų gyventojams;
  • vyresniems kaip 70 metų žmonėms;
  • veganams ir vegetarams;
  • visiems, kurie, nepaisant amžiaus, turi didesnę riziką susirgti osteoporoze.

Vitaminas D3 geriau nei vitaminas D2 veikia imuninę sistemą

Remiantis Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo, paskelbto  žurnale ,,Frontiers in Immunology“ (2022 m. vasario mėn.) duomenimis, vitaminas D2 neturi tokio paties išmatuojamo poveikio imuninei sistemai kaip vitaminas D3.

Šį skirtumą mokslininkai nustatė savanoriams 12 savaičių kasdien duodami vitamino D2 arba vitamino D3 maisto papildų.

Jų atliktas tyrimas aiškiai parodė, kad vitaminas D3 stimuliuoja signalo kelią, kuris yra labai svarbus imuninei gynybai bei baltosioms kraujo ląstelėms, turinčioms vitamino D receptorius. Tokio paties poveikio nepastebėta vartojant vitaminą D2.

Lengviau absorbuojamas kraujyje

Ne tik britų tyrimas rodo, kad vitaminas D3 yra geriausias pasirinkimas. 2012 m. žurnale ,,American Journal of Clinical Nutrition“ paskelbtame tyrime įrodyta, kad vitaminas D3 daug geriau nei vitaminas D2 didina 25(OH)D kiekį kraujyje, t.y. tą vitamino D formą, kurią matuojame kraujo mėginiuose.

Taip pat D-Pearls esantis vitaminas D3 yra ištirpintas augaliniame aliejuje, todėl geriau įsisavinamas organizme.

Moksliniais dokumentais pagrįstas vitamino D3 preparatas

Jei norite būti visiškai tikri, kad išleisite savo pinigus tikslingai, geriau rinkitės preparatą, kuris buvo naudojamas moksliniams tyrimams.

D-Pearls iš Pharma Nord yra vitaminas D3, kuris buvo išbandytas atliekant tyrimus su žmonėmis bei dokumentais gali patvirtinti, kad jis gerai įsisavinamas ir veikia taip, kaip tikimasi. Tai labai svarbu atliekant mokslinius tyrimus, nes patikimas poveikis lemia bet kokio tyrimo rezultatus. Tačiau taip pat svarbu, kad vartotojai galėtų pasitikėti įsigytais produktais.

Daugiau informacijos www.pharmanord.lt

Šaltinis: Durrant LR, Bucca G, Hesketh A, Möller-Levet C, Tripkovic L, Wu H, Hart KH, Mathers JC, Elliott RM, Lanham-New SA and Smith CP (2022) Vitamins D2 and D3 have overlapping but different effects on the human immune system revealed through analysis of the blood transcriptome. Frontiers in Immunology, 13: 790444 (DOI: 10.3389/fimmu.2022.790444).

Užs. Nr. 162

1 Komentaras

  • Puikus vitamino d šaltinis yra Saphira plaukų priežiūros produkcija. Man tikrai padėjo su D vitamino trūkumu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video