Mieste ir kaimuose paminėta Gedulo ir vilties diena (GALERIJA)

 Mieste ir kaimuose paminėta Gedulo ir vilties diena (GALERIJA)

Organizatorių nuotr.

Kėdainių mieste bei miesteliuose ir kaimuose birželio 14-ąją prisimintos skaudžios istorijos pamokos – paminėta Gedulo ir vilties diena. Įvairiose akcijose ir minėjimuose dalyvavo ne tik vyresnioji karta, bet ir jaunimas, moksleiviai. Minėjimo renginiai vyko visą dieną.

Susirinko geležinkelio stotyje

Renginiai prasidėjo jau ryte. Tradiciškai  istorine atmintimi bei prisiminimais ir pasakojimais žmonės dalinosi Kėdainių geležinkelio stotyje. Čia pat buvo giedamas himnas, ant geležinkelio bėgių dedamos gėles, degamos atminimo žvakutės.

Organizatorių nuotr.

Vidurdienį visi buvo kviečiami Visuotinei tylos minutei, kurios metu nuo 11.59 iki 12.00 val. visoje Lietuvoje atmintis sustingsta tyloje.

Kvietė prisijungti

Nuo pietų iki vakaro  Kėdainių rajono mokyklų, įmonių, organizacijų atstovai, aktyvūs ir pilietiški  kėdainiečiai rinkosi Knypavos aikštėje, kur šiemet atsinaujinusi tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų išsaugojimo akcija sugrįžo jau aštuntąjį kartą.

Kėdainių mieste bei miesteliuose, kaimuose birželio 14-ąją prisimintos skaudžios istorijos pamokos – paminėta Gedulo ir vilties diena. Įvairiose akcijose ir minėjimuose dalyvavo ne tik vyresnioji kartą, bet ir jaunimas, moksleiviai.

Aut. past.

Vakare kėdainiečiai rinkosi į Kauno gatvės kapines, kur šv. Jurgio parapijos kunigas klebonas Artūras Stanevičius aukojo šv. Mišias.

Minėjo ir kaimuose

Reikšminga Lietuvai data buvo paminėta ir miesteliuose, kaimuose, gyvenvietėse. Štai Krakių seniūnas Ernestas Barčas tradiciškai kartu su Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos vadovu Alanu Magyla bei buvusiu seniūnu, tremtiniu Jonu Dalboku pagerbė tremtinio a. a. Juozo Meškuočio bei kitų jo likimo brolių atminimą.

Organizatorių nuotr.

Šėtos gimnazijos, seniūnijos ir kultūros centro atstovai uždegė žvakeles ir padėjo gėles prie tremtinių kryžiaus, partizanų kryžiaus ir paminklo, pagerbė tremtinių ir partizanų atminimą tylos minute.

Vėliau čia vyko koncertas, skirtas paminėti Gedulo ir vilties dieną.

Panašūs minėjimai vyko ir kituose miesteliuose bei kaimuose.

7 Komentarai

 • kaip renginiuose nebuves ponulis rašinėja nieko švento jam nėra

  • Tai ar ne tiesa,kad grįžę tremtiniai namus statėsi,motociklus pirkosi,o mes kaip gyvenome blakėtuose žydų namuose taip ir likome ten ?

  • jei ten ne visa tiesa pasakoma?Komentarą štai su tų dienų kai kuriomis pastabomis iškart ištrynė lyg tai ten buvo meluota apie bagotesnius iš tremties grįžusius nei mes,nebuvę ištremti.Jų vargai statant socializmą buvo žymiai geriau apmokėti nei mums tą socialistinį mūrą mūrijus vietoj.

 • Į tokius renginius tik koncervinės atliekos eina, pažiūrėkit kas ten renkas paskui lokit.
  Normalūs ir neina. Vaikus varu suvaro iš mokyklų. Savo noru nenutemptum.

 • O ko ten eit? Nebedug liko, neliks ir tu penkių babulkų. Galės vienas kunigas švęsti. Bet ir jis nešves jei i kišene nenkapsės apvali sumelė 😉 aj dar politinės žiurkės švęs

 • gedulo ir vilties dienos minėjimas suvienijo žmones – komjaunimo sekretorė ,pionierių vadovė ,internatinės mokyklos partinė aktivistė.Keičiasi laikai o veidai tie patys pirmose gretose .

  • Žinau vieną partijos sekretorę,kuri vaikus dabar katekizmą moko…Ką ten kalbėt,kai drg landsbergis marksizmą -leninizmą konservoje dėstė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video