Miestą ir kaimą suartins inovacijos: idėjoms įgyvendinti skiria 100 tūkst. eurų

 Miestą ir kaimą suartins inovacijos: idėjoms įgyvendinti skiria 100 tūkst. eurų

„AgriFood Lithuania DIH“ projektų vadovė dr. Jovita Ruseckaja įvairiuose sektoriuose veikiančias organizacijas ragina prisijungti prie Lietuvos skaitmeninių inovacijų centrų ir su ekspertų bei partnerių pagalba stiprinti savo veiklą./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Inovacijas kaip įrankį visuomenės gerovei kurti vertinantys krašto verslo, viešojo sektoriaus, visuomeninių organizacijų bei žemės ūkio sektoriaus atstovai dalyvavo Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje „AgriFood Lithuania DIH“ komandos surengtame seminare ir bendrakūros dirbtuvėse „Skaitmenizuok ir inovuok: tvarių startuolių ekosistemų įgalinimas“. Renginio dalyviai dalijosi įžvalgomis, kaip inovatyvūs sprendimai sustiprintų kaimo ir miesto bendradarbiavimą bei susipažino su galimybe savo novatoriškoms idėjoms gauti Europos Sąjungos finansavimą.

Nemokama ekspertų pagalba

Europos Sąjunga, siekdama skatinti įvairių sričių skaitmenizavimo procesus, įsteigė Europos skaitmeninių inovacijų centrą, jungiantį 226 skaitmeninių inovacijų centrus visoje bendrijoje. Lietuvoje tokie centrai irgi veikia.

Kaip paaiškino „AgriFood Lithuania DIH“ projektų vadovė dr. Jovita Ruseckaja, tapusios šių centrų nariais-klientais verslo, viešajam, visuomeniniam, mokslo ar žemės ūkio sektoriams priklausančios organizacijos nemokamai gauna žinias, ekspertų konsultacijas skaitmenizacijos, inovatyvių technologijų klausimais, gali paprasčiau rasti partnerius ir netgi pretenduoti į finansavimą savo projektams. Tai padeda organizacijoms stiprinti veiklą pasitelkiant ne tik nacionalinę, bet ir europinę patirtį.

Turite idėjų, kaip pasitelkiant inovatyvius sprendimus sustiprinti kaimo bei miesto vietovių ekonominę ir socialinę gerovę? „AgriFood Lithuania“ atstovas Irmantas Čepulis kviečia teikti paraiškas ir laimėti finansavimą savo projektui./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Istorija įtaigiai – per inovacijas

Renginyje dalyvavo ir Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis. Jis publikai skaitė pranešimą apie Kėdainių istoriją.

R. Žirgulis klausytojus ne tik stebino intriguojančiais praeities faktais, bet ir pabrėžė, jog net kelias moderniai parengtas ekspozicijas savo lankytojams pristatantis muziejus nuolat ieško galimybių, kaip, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, krašto istoriją svečiams papasakoti dar įtaigiau. Po kelerių metų užmojai taps apčiuopiama tikrove – muziejaus ekspozicijoms atnaujinti skirta įspūdinga suma.

„Mūsų muziejus kartu su partneriais iš Kauno ir Punsko valsčiaus (Lenkija) laimėjo finansavimą teiktam projektui, – puikia žinia pasidalino R. Žirgulis. – Trims partneriams skirti 2 mln. eurų. Kėdainių krašto muziejui – apie 800 000 eurų. Tikimės, kad po dvejų–trejų metų visos antrame muziejaus aukšte esančios ekspozicijos atitiks XXI amžių.“

R. Žirgulis ypač pasidžiaugė didelio lankytojų dėmesio sulaukiančia interaktyvia ekspozicija su skaitmenizuotais personažais.

„Netgi profesorius Alfredas Bumblauskas, lankydamasis mūsų muziejuje, pavydžiai žvelgė į šią ekspoziciją ir stebėjosi, kodėl tokios jie nesukūrė Vilniuje“, – šypsojosi R. Žirgulis.

Minėtos ekspozicijos maketo pagrindu sukurtas ir interaktyvus žaidimas, kuris buvo įvertintas 100 balų. Šį žaidimą muziejaus interneto svetainėje gali išbandyti kiekvienas. Čia krašto istorijos entuziastų laukia ir „Radvilų TV“ laidos.

„Kėdainių krašto muziejus unikalus tuo, kad skaitmenai skiriame didžiulį dėmesį, – akcentavo R. Žirgulis. – Skaitmenines technologijas naudojame ir muziejaus ekspozicijose, ir kitokiomis formomis. O „Radvilų TV“, kai buvo paskelbtas karantinas ir žmonės negalėjo niekur lankytis, buvo pripažinta vienu iš 10-ties geriausių kultūringo laisvalaikio leidimo sprendimų kovido pandemijos laikotarpiu.“

Renginio dalyviai dalijosi įžvalgomis, kaip inovatyvūs sprendimai sustiprintų kaimo ir miesto bendradarbiavimą bei susipažino su galimybe savo novatoriškoms idėjoms gauti Europos Sąjungos finansavimą.

Aut. past.

Kurs virtualų centrą

Jei turite idėjų, kaip skaitmenizacijos procesais paskatinti kaimo ir miesto dvikryptį bendradarbiavimą, prisidėkite prie inovacijų projekto „RURBANIVE“ ir teikite paraiškas ES finansavimui gauti.

„Pradedame bendradarbiauti su Kėdainių rajono savivaldybės gyventojais ir čia esančiomis organizacijomis, – sakė „AgriFood Lithuania“ atstovas Irmantas Čepulis, auditorijai pristatydamas „RURBANIVE“ projekto bendrakūros dirbtuves „Skaitmenizuok ir inovuok: kaip skaitmeninimas ir inovacijos stiprina tvarius startuolius Kėdainių rajone“, – Kėdainius pasirinkome kaip vieną ryškiausių Lietuvos ekonomikos regionų.

Vystydami šį projektą sukursime skaitmeninį startuolių kaimų centrą Kėdainių rajone. Tai unikali platforma, jungianti miesto ir kaimo gyventojus. Šios virtualios erdvės tikslas – integruoti miesto ekspertines žinias su kaimo galimybėmis, skatinant inovacijas, tvarumą ir ekonomikos augimą.“

Centras apima bendradarbiavimu grindžiamą interaktyvios, naudotojui patogios platformos kūrimą. Ši virtuali erdvė veiks kaip dinamiška ekosistema startuoliams, verslininkams, investuotojams ir kitiems subjektams.

„Kėdainių krašto muziejuje skaitmenai skiriamas didelis dėmesys“, – pabrėžė renginyje pranešimą skaitęs įstaigos direktorius Rimantas Žirgulis ir pakvietė tuo įsitikinti patiems, atėjus apžiūrėti interaktyvių muziejaus ekspozicijų bei apsilankius įstaigos interneto svetainėje./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Finansavimas Jūsų idėjai

„RURBANIVE“ paskelbė atvirą kvietimą teikti projektus, siūlančius novatoriškas ir revoliucines idėjas, kurios padėtų transformuoti bendruomenes ir sustiprinti kaimo bei miesto vietovių ekonominę, socialinę gerovę, sprendžiant visuomeninius ir aplinkosauginius iššūkius.

„Šie iššūkiai apima tokias svarbias sritis kaip logistikos tobulinimas ir tiekimo grandinių trumpinimas, ekosistemų ir biologinės įvairovės atkūrimas, regioninės žiedinės bioekonomikos plėtra, vartotojų įsitraukimo ir įgalinimo skatinimas, kultūros bei paveldo puoselėjimas ir mobilumo gerinimas, – detalizavo I. Čepulis. – Kiekvienam atrinktam projektui bus skiriama iki 100 000 Eur, o atskiriems partneriams gali būti suteiktas finansavimas nuo 20 000 iki 60 000 Eur. Šia finansine parama siekiama paspartinti inovatyvių sprendimų kūrimą ir diegimą, stiprinant kaimo bei miesto ryšius.“

Atviras kvietimas prieinamas galutiniams naudotojams – kaimo ir miesto aplinkos veikėjams, tokiems kaip: vietos ir regioninės savivaldos; visuomenė ir gyventojai; bendrovės, asociacijos; viešosios įstaigos; vietos veiklos grupės; prekybos rūmai ir kitos verslo atstovų organizacijos.

Paraiškų laukiama iki balandžio 20 d.

Daugiau informacijos rasite „RURBANIVE“ interneto svetainėje adresu rurbanive-project.eu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content